film

Markiza Angelika

Angélique
2013
1h 53m
6,8 6 218
ocen
6,8 10 1 6218
Angelika wbrew swojej woli wychodzi za mąż. Zobacz pełny opis
Markiza Angelika zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Markiza Angelika
Zwiastun nr 1 (polski)
nr 1 (polski) 2021-01-27T11:44:27 https://fwcdn.pl/webv/63/09/56309/56309.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/97/692197/markiza_angelika_trailer_pl.vp9.480p.webm

Francja, druga połowa XVII wieku. Piękna i młoda Angelika zgodnie z wolą ojca musi poślubić znacznie starszego od siebie hrabiego Joffreya de Peyrac, zwanego z racji charakterystycznej ułomności Wielkim Kulawcem z Langwedocji. Czas sprawia, że początkowo nieufna dziewczyna przekonuje się do uczuć mężczyzny, z którym związał ją los. GdyFrancja, druga połowa XVII wieku. Piękna i młoda Angelika zgodnie z wolą ojca musi poślubić znacznie starszego od siebie hrabiego Joffreya de Peyrac, zwanego z racji charakterystycznej ułomności Wielkim Kulawcem z Langwedocji. Czas sprawia, że początkowo nieufna dziewczyna przekonuje się do uczuć mężczyzny, z którym związał ją los. Gdy mający ochotę zawładnąć ogromnym majątkiem hrabiego de Peyrac król Ludwik XIV oskarża go o herezję, Angelika zrobi wszystko, by uratować męża przed śmiercią.

na podstawie
Anne Golon (powieść) / Serge Golon (powieść) ...więcej
studio
A Plus Image 4 (współudział) / A.J.O.Z. Films / BNP Paribas Fortis Film Fund (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Angélique
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo przystojny mężczyzna i świetnie wypadł w scenach erotycznych, które w tym filmie były najwspanialszym obrazem! Para odbiega książkowemu opisowi wg niektórych, ale film właśnie kręci się po to, by był osobnym bytem. Sama często w swoich ulubionych powieściach zmieniam wygląd postaci i miejsc.
Para nie wygląda...

więcej

Ciarki...

ocenił(a) film na 8

Najpiękniejsza i najbardziej zmysłowa scena łóżkowa, jaką kiedykolwiek widziałam... Niezwykle namiętna a jednocześnie piękna i subtelna.

Zacząłem oglądać przypadkiem i... wsiąkłem! :o) Naprawdę udane odświeżenie starego tematu. Owszem, piękna scena łóżkowa, subtelna, wysmakowana, ale to przemiana uczuciowa Angeliki ujęła mnie najbardziej. Znam podobną historię w realnym życiu... Czekam na ciąg dalszy!

bardzo fajny film

ocenił(a) film na 8

Książki nie czytałam, nie znam też starszej wersji filmu, ale ta bardzo mi się podobała. Rzeczywiśćie różnica wieku między Angeliką, a jej mężem jest ogromna, może mogliby wziąć kogoś odrobinę młodszego. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Jestem świeżo po seansie i muszę przyznać, że zaczarował mnie ten film! Zaczęłam oglądać od niechcenia i totalnie wsiąkłam. Stare wersje "Markizy Angeliki" oglądałam jak byłam mała, ale niewiele z tych filmów rozumiałam, oglądałam te filmy nie po kolei i często niedokładnie, więc też za bardzo nie rozumiałam fabuły. Do...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones