Gérard Lanvin 

Gérard Raymond Lanvain

7,6
799 ocen gry aktorskiej
Gérard Lanvin
Lanvin jest obecnie jednym z najpopularniejszych francuskich aktorów, na świecie i w Polsce. Debiutował na ekranie w 1977, ale pierwsze sukcesy zaczął odnosić dopiero w latach 80-tych. Po występach w takich filmach, jak: "Dziwna sprawa" [1981] Pierre'a Granier-Deferre,
"Wybór broni" [1981] Alaina Corneau, "A stawką jest śmierć" [1983] Yvesa Boisseta, "Marche a l'ombre" [1984] Michela Blanca czy "Specjaliści" [1985] Patrice Laconte okrzyknięto go wielką nadzieją kina francuskiego. Potwierdzeniem uznania, jakie zdobył było przyznanie mu prestiżowej nagrody im. Jeana Gabina, którą otrzymują najbardziej obiecujacy aktorzy. Następna dekada kariery Gerarda nie była już tak udana. Co prawda zdobył Cezara za najlepszą rolę męską w "Fils préféré, Le " [1994], zagrał też w kontrowersyjnym dramacie Bertranda Bliera "Mój mężczyzna" [1996], jednak były to jedyne interesującye tytuły nakręcone przez niego w latach 90. Sytuacja ta zmieniła się dopiero w ostatnim okresie. Po doskonałych rolach w komediach: "Gusta i guściki" (za którą otrzymał drugiego Cezara) oraz "3:0" znowu jest o nim głośno.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 czerwca 1950

miejsce urodzenia: Boulogne-Billancourt, Francja

wzrost: 175 cm

Cezar
Zdobył 2 nagrody Cezar, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jennifer (od 19.05.1984), 2 synów: Manu (ur. 1974) i Léo
Jest ojcem piosenkarza Manu Lanvina.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak dla mnie jest podobny do Bartosza Opanii - jak Opania będzie miał szczęście, to może będzie przypominać Gerarda w dojrzałym wieku:)

Polecam role hrabiego, zwlaszcza paniom. "Markiza Angelika". Stary, kulawy, brzydki ale...

wikinga, który się ochrzcił po bitwie w końcówce pierwszego sezonu? Tu nie ma tej jego roli ,ale wydaje mnie się,że to on .

Grał w tym serialu, s03e03. Dużo francuskich aktorów miało tam swój udział :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones