PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96475}

Marynarz słodkich wód

Steamboat Bill, Jr.
7,5 1 083
oceny
7,5 10 1 1083
7,0 6
ocen krytyków
Marynarz słodkich wód
powrót do forum filmu Marynarz słodkich wód

Żart z Chaplina?

ocenił(a) film na 6

Mnie się wydaje, czy u kapelusznika w pewnym momencie Buster zakłada melonik Charliego, na co ojciec reaguje wyraźną niechęcią? Uwielbiam takie żarciki jednego aktora z drugiego :)

ocenił(a) film na 8
Aquilla

Mozliwe, tym bardziej,że na początku filmu nosił wąsik.

ocenił(a) film na 9
Aquilla

Czy ja wiem? Nie poszłabym tak daleko. Po prostu melonik na kuter, czy łódź? To rzeczywiście raczej nie pasuje, a co do wąsika to artystą był, o ile dobrze zozumiałam :)

użytkownik usunięty
Aquilla

Ojciec reagował niechęcią na wszystkie propozycje nakryć głowy, busterowski pork pie też został odrzucony. Po prostu jego syn jakoś w żadnym kapeluszu nie wyglądał na wilka morskiego :)

Aquilla

Bodajże w "The High Sign" też jest żart z Chaplina. Nie pamiętam, o co dokładnie chodziło, ale podczas sceny na strzelnicy pojawiła parodia postaci Trampa, tzn. miał wszystkie atrybuty, ale była to wersja raczej żulerska. Nawet chód przypominał Chaplina.
W tym filmie też od razu przyszedł mi do głowy Chaplin. Kiedy Keaton kręcił ten film, obaj byli wielkimi gwiazdami, więc Keaton nie mógł przynajmniej przez chwilę nie pomyśleć o Charliem, kiedy wkładał ten melonik. Kręcił tą scenę pewnie dziesiątki razy, a część nawet niewtajemniczonych widzów dostrzega podobieństwo od razu. Przecież nie był tępy. To samo z wąsikiem. To nawet teraz, po ponad 80 latach kojarzy się tylko z Chaplinem i Hitlerem, więc co dopiero wtedy, kiedy Chaplin był u szczytu popularności, a o Hitlerze nikt jeszcze nie słyszał.

NickError

Teraz to się tylko tak kojarzy, bo już nikt się tak nie nosi, a wtedy te meloniki były bardzo popularne, wąsy zresztą też. Czy to znaczy, że każdy na ulicy był fanem i naśladowcą Chaplina? Nawet tam, gdzie o nim nie słyszano? Czy raczej odwrotnie, Chaplin brał przykład z ulicy?

użytkownik usunięty
NickError

Sorry, ale ten wąsik Keatona jest całkiem inny o wąsików Chaplina, Hitlera i Sępolińskiego. ;) Wątpię, żeby tak pozytywny człowiek jak Keaton nabijał się ze swojego rywala. Gdyby tak było, Chaplin nie pomógłby mu w biedzie angażując go do ,,Świateł rampy".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones