PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96475}

Marynarz słodkich wód

Steamboat Bill, Jr.
7,5 1 083
oceny
7,5 10 1 1083
7,0 6
ocen krytyków
Marynarz słodkich wód
powrót do forum filmu Marynarz słodkich wód

Jedna z najlepszych pełnometrażówek Keatona. Wyraźnie ustępuje jedynie genialnemu "Generałowi", który jest tylko o rok starszy. Wydaje mi się, że w ogóle lata 1927 – 28 to najlepszy okres w karierze Bustera...
Mamy tu zestaw skeczy wokół parowego transportu rzecznego. Początkowo jest on trochę nieskładny i może nawet niezbyt oryginalny, z czasem jednak się rozkręca. Epizod w więzieniu jest absolutnym mistrzostwem humoru, po nim zaś następuje znakomicie sfilmowana sekwencja huraganu. Nie wiem jakimi środkami był on „wytwarzany”, ale przyznam, że zrobił na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Klęska żywiołowa jest oczywiście oddana z odpowiednim przymrużeniem oka...
Mamy tu także naprawdę dobre aktorstwo. Niezawodnemu Busterowi partneruje Marion Byron, której dziecięca postura i nadąsana, szczera buzia są po prostu urzekające. W jego ojca – wielkiego marynarza – świetnie wciela się Ernest Torrence. Realistyczny styl gry obojga wyraźnie kontrastuje z absurdalnością kreacji głównego bohatera.
Ponadto pod warstwą gagów i przygód zostało tu pięknie odmalowane barwne życie na Missisipi.
Więcej chyba nie muszę rekomendować? Fani Bustera i kina niemego po ten film sięgnąć powinni. Ale wierzę, że wszystkim innym "Steamboat Bill Jr." także powinien się spodobać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones