PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725984}
6,6 457
ocen
6,6 10 1 457
Matteo
powrót do forum filmu Matteo

a premiera już 31 X ...kolejny film z którym trwa cicha walka? :)

ocenił(a) film na 9
jacstr8985

Faktycznie, ciekawa sprawa...

Ja mam zamiar się wybrać w najbliższym tygodniu, to przynajmniej będę mogła podzielić się opinią. :)

ocenił(a) film na 1
jacstr8985

Cicha walka, czyli co niby? Widziałem ten film ,jest slaby. Przegadany. Słowa gadających głów musimy brać na wiarę. Trochę się nawet uśmiałem, bo scena z ludźmi wijącymi się na grobie Matteo da Agnone wyglądała jak z jakiegoś pastiszu filmów o egzorcystach :) Do tego chaotycznie nakręcony i nudny. Michał Kondrat to polityk i filmy to jednak nie jego działka.

ocenił(a) film na 9
skalp_el

kogo smieszy tego smieszy a kogo nie tego nie.W naszym kraju trwa walka z wiara i katolikami.Nawet z giewontu krzyz na filmiku promujacym Polske usuneli bo to dla niektorych zenujace zeby krzyz tam stal.

ocenił(a) film na 1
Bratis

Jaka walka, co ty za bzdury tu wypisujesz?! Może jeszcze katolicy są mordowani i prześladowani? W kraju gdzie większość społeczeństwa deklaruje się jako katolicy, ciekawe.
Autor filmu promującego Polskę stwierdził, że krzyż wystający z nosa olbrzyma wyglądałby śmiesznie. To rzeczywiście wyglądałoby żenująco.

ocenił(a) film na 9
skalp_el

Ale juz media nie deklaruja sie jako katolickie .
Chyba ze ciagle atakowanie ksiezy , kosciola , wypisywanie bzdur o synodzie ze biskupi sie kloca o dopuszczenie homoseksualsitow do komunii......itd. to ma byc sprzyjanie katolikom.Walkowanie Ze Hosner to zly biskup a biedny Lemanski to wzor ksiedza itp.
mOj drogi teraz bycie katolikiem to zenada i zaden celebryta nie powie ze jest wierzacy :)) notabene teraz bycie polakiem a juz nie daj Boze patriotą to skazywanie sie na zupelne wykluczenie z mediow.
To obciach.
Takie czasy.

ocenił(a) film na 1
Bratis

W końcu oficjalnie nie jesteśmy jeszcze państwem wyznaniowym, wiec to logiczne, że media nie deklarują się jako katolickie, choć przecież nieoficjalnie media publiczne takie są.
Krytyka poczynań Kościoła jest przezeń nazywana "atakiem". "Atakiem na Kościół" była nawet akcja środowisk ateistycznych "Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę", bo przecież katolicy mogą namawiać do swojej wiary, to jest okej, ale namawianie do niewiary jest już be.
Jako że Kościół katolicki wywiera znaczny wpływ na decyzje podejmowane przez rządzących naszym krajem (choć nie powinien), to uwaga mediów jest na nim skupiona. Akurat sprawa synodu była bardzo ciekawa. Z tego co wiem podejmuje się tam decyzje większością 2/3 głosów. W wielu sprawach, np. tej z homoseksualistami nawet połowa głosujących miała odmienne zdanie. Choć generalnie Franciszek więcej gada niż robi, to jednak ukrócił, albo stara się ukrócić poczynania niektórych hierarchów kościelnych, którzy czasem zachowują się jakby byli królami, stara się także wyplenić korupcję i oszustwa z "Banku Watykańskiego". To jednak raczej PR, bo przecież w Europie i USA coraz więcej ludzi odchodzi z Kościoła.
Żenadą jest jedynie bycie fanatykiem. Kościół i ludzie pokroju Cejrowskiego, czy księdza Oko sami doprowadzili do tego, że niektórzy wstydzą się przyznać, że są wierzący. I to jest także woda dla młyn dla takich, niestety chamów jak Oko. To samo można powiedzieć o patriotyzmie. Środowiska prawicowe doprowadziły do tego, że patriotyzm jest dziś kojarzony z burdami, buczeniem na pogrzebach i uroczystościach państwowych, niezdolnością do krytyki poczynań własnego narodu.... patriota polski musi być obowiązkowo wierzący, ateista to przecież nie patriota, to są słowa właśnie księdza Oko, choć niedokładnie zacytowane. Nawiasem mówiąc Kościuszko, czy Poniatowski w definicji pana Oko patriotami nie byli, bo opowiadali się za świeckim państwem :)
Po prostu katolicyzm i patriotyzm o jakich piszesz to zaściankowość. Można być katolikiem i patriotą jak ksiądz Boniecki, tolerować innych i nie dać się ponosić fanatyzmom.
Przy okazji, słowo "Polak" piszemy wielką literą.

ocenił(a) film na 1
Bratis

A i jeszcze jedno, choć nie należę do Kościoła katolickiego, to miliardy złotych z MOICH pieniędzy na utrzymanie hierarchów Kościoła katolickiego uprawnia mnie do krytykowania poczynań tej instytucji.

ocenił(a) film na 9
skalp_el

Synku.
Ksiadz Boniecki jest takim hmm... atesitycznym wzorem katolika , gdyby byl mlodszy to by dostal kopa pod ogon i swobodnie by zasuwal bez koloratki.Daleko odszedl od wiary i szczerze mowiac p.... bez sensu.
Podobnie zreszta Lemanski.

To ze patriotyzm jest kojarzony z buczeniem ..coz jesli w mediach broni sie usuwania pomnikow armii radzieckiej z polski , a glosy sprzeciwu sa traktowane jako koltunstwo to ludzie robia poki co moga czyli bucza jak farbowany lis wlazi i p... jakim to jest Polakiem.
Twoje pieniadze ... moj drogi gdyby kosciol zazadal zwrotu wszystkich ziem zagrabionych,nieruchomosci przez komune i zazadal oplat za uzytkowanie ich panstwo polskie mogloby ogolsic bankructwo .

ocenił(a) film na 1
Bratis

Córko.
Księdzu Bonieckiemu to ty i niejeden fanatyk możecie buty czyścić. Nie odszedł od wiary, tylko sprzeciwia się fanatykom, którzy niszczą wasz kościół od środka, co widać m.in. w upływie wiernych. Dla ludzi słabej wiary taki Nergal jest satanistą (tak jakby satanizm był zabroniony heh), a dla ludzi silnej wiary, jak Boniecki, to po prostu koleś ,który robi kasę na udawaniu satanisty. Ksiądz Tischner przewraca się w grobie, gdy widzi poczynania Kościoła, ale to dla ciebie zapewne tylko ateista.....
Po pierwsze, Kościół dostał już więcej ziemi i pieniędzy niż mu odebrano. Do tego dostał nielegalnie, bo Komisja Majątkowa była nielegalna, gdyż od jej decyzji nie można się było odwołać, co narusza konstytucję. Nawet nie będę wspominać ile osób straciło majątki życia, a czasem i życie po decyzjach tej komisji.....
Po drugie, Komisja Majątkowa miała przyznawać Kościołowi ziemie odebrane za PRL z NARUSZENIEM ÓWCZESNEGO PRAWA. Tymczasem oddawano Kościołowi wszystko jak leci, czyli też dobra znacjonalizowane zgodnie z prawem.
Na pewno jesteś dumny np. z odebrania budynku placówce dla niepełnosprawnych i przemianowania go przez Kościół na drogi hotel....
Nie przypominam sobie żeby w czasie uroczystości na CMENTARZU ktoś postulował o usunięcie pomnika. Przypominam sobie za to buczenie i gwizdy pseudopatriotycznej hołoty.

ocenił(a) film na 9
skalp_el

wszystko jest kwestia umowy dla ciebie patrioci to chlota , a katolik to smiec :))
synu ..bladzisz.
A co do Bonieckiego to dla atesty to wielki ksiadz i ble ble niestety dla katolikow to on niewiele rozni sie od Nergala czy innego Lemanskiego.
Satanizm dla Chrzescijanina nie jest obojetna religia .To wroga Bogu religia.
Nazywanie Nergala satanista na pokaz ma sens wtedy gdy go znasz osobiscie i wiesz ze on tylko sie bawi ( ale nie na pewno )a ile dusz mlodych zmarnuje ? Ilu zacznie szukac prawdziwego wladcy piekiel.Bawi cie to jak pisze ?
Znam dwoje takich ludzi ktorzy biedni teraz chodza ubrani na bialo i lataja miedzy kosciolem a szpitalem dla oblakanych..Satanistow i to takich traktujacych to powaznie jest w polsce calkiem sporo.
Przynajmiej 5 lat temu gdy mialem kontakt z jedna byla satanistka.
Jak to ona mowi : to nic ze nie wierzysz w Diabla on w ciebie wierzy :)

Podoba mi sie Twoj neoliberalny belkot jesli okradli Kosciol katolicki bez naruszania prawa to znaczy ze Kosciol wystepujac o zwrot tego majatku lamal prawo.Dzieki takim ludziom jak Ty na tym swiecie coraz trudniej sie zyje.
Odeszliscie od Boga i rozpaczliwie probujac zalac czyms pustke w swojej duszy gryziecie i atakujecie wszystko co sie Wam z Bogiem kojarzy.A siecie na ziemi tylko zepsucie i bol gubiac dusze slabych, lamiac silnych .Ale coz tak juz jest :)

ocenił(a) film na 1
Bratis

Totalne chamstwo z twojej strony, bo wciskasz mi słowa, których nie wypowiedziałem ,czy nie napisałem. Nie piszę o patriotach i katolikach, a o pseudopatriotach i fanatykach religijnych, więc to co napisałeś w pierwszym zdaniu to manipulacja i kłamstwo.
Córko, błądzisz.
Wątpię czy reprezentujesz większość, czy większość myśli o Bonieckim tak jak ty. Znaczy w sumie nie wiem co o nim, bo porównujesz go do Nergala i Lemańskiego, którym raczej nic zarzucić nie można.
Słyszałem, że dla niektórych fanatyków wrogą religią jest nawet.... buddyzm. Cejrowski będąc w buddyjskiej świątyni naśmiewał się z posągu Buddy, nazywał go m.in. "pajacem". Ciekawe jaka byłaby jego raakcja na nazwanie pajacem Jezusa.
A niech sobie szukają "władcy piekieł", kij ci do tego jaką kto wyznaje religię! Kogo tam znałeś też mnie nie obchodzi. W Polsce obowiązuje wolność wyznania. Satanizm jest religią i każdy może ją sobie wyznawać. Wyznawaj sobie co chcesz, o ile nie namawiasz do nienawiści, choć nienawistne komentarze w stosunku do innych narodowości, religii, ras ludzkich itepe słychać bardzo często z kościelnej ambony....

Zarzucasz mi, że bełkoczę, a tymczasem to ty nie znasz prawa. Napisałem ci wyraźnie jak miała działać Komisja Majątkowa- przyznawać Kościołowi dobra, które zostały zabrane w czasach PRL z naruszeniem ówczesnego prawa. Tymczasem Komisja sama złamała prawo (pomijając fakt, że działała nielegalnie), bo "oddawała" Kościołowi dobra, które państwo polskie ODZYSKAŁO legalnie od władz kościelnych. Co ty myślisz sobie, że za PRL to Kościół był jakoś straszliwie tępiony? Przecież Episkopat zawarł umowę z państwem.... Komisja Majątkowa wielokrotnie złamała prawo i konsekwencją tego są wyroki skazujące dla jej członków, wśród których byli duchowni. Konsekwencją jest także utrata oszczędności życia, zdrowia i czasem życia przez wiele osób oszukanych przez KM.

Pleciesz farmazony, "odeszliście od boga"...... i co to ma niby znaczyć? Do kogo to piszesz w ogóle, do mnie, czy do jakiś "onych"? Od nikogo nie odszedłem ,bo nie należałem nigdy do żadnego boga, podobnie jak jakieś kilkanaście procent światowej populacji. A kilkadziesiąt procent tez nie odeszło od twojego boga, bo wyznaje inną wiarę.

skalp_el

Umówcie się na herbatke albo na czat a nie tu śmiecicie.

ocenił(a) film na 1
Rogaty

Nie podoba się? Mam na to receptę- nie wchodź i nie czytaj....

skalp_el

Byłem na filmie i polecam, choć moim zdaniem jest przykrótki :).

To forum służy do wymiany poglądów o filmach, aktorach, kinie, więc nie jest to dobre miejsce na spory o religii, wierze itp.

@skapl_el - nie wchodząc z Tobą w dysputę na wyżej przytoczone tematy - polecam Ci książkę Szatan istnieje naprawdę - można ją nabyć za niewielkie pieniądze i rozjaśnić sobie, niektóre rzeczy. Polecam Ci żebyś poczytał z ciekawości. Z Bogiem!

ocenił(a) film na 1
trunkssj4

Skoro ktoś wypisuje brednie, to reaguję.

W sumie przeczytałbym tę książkę o "egzorcyzmach", bo z punktu psychologicznego musi być niezwykle ciekawa. Pomijając rzeszę oszustów i ludzi, u których stwierdzono choroby psychiczne, to niektórzy naprawdę wierzą, że są opętani przez demona :) Podobnie jest z bawieniem się "różdżkami", tymi śmiesznymi patyczkami. Dowiedziono naukowo, że niektórzy ludzie parający się "radiestezją" nieświadomie wprowadzają "różdżki" w ruch, więc nie dziwota, że są przekonani, iż ta metoda działa.

ocenił(a) film na 7
skalp_el

Boże, matole przestań wszędzie wypisywać te swoje herezje. Toczysz jakąś krucjatę z kościołem? Wszędzie widzę te twoje popłuczyny, naprawdę nie masz innych zajęć niż śledzenie tematów związanych z religią katolicką? Wyjdź w końcu na dwór do ludzi i przewietrz te swoje zaplątane zwoje mózgowe albo chociaż weź się za jakąś robotę nieudaczniku.

ocenił(a) film na 1
Dzida_86

Tak ,toczę walkę z głupotą baranie, z forumową głupotą, czyli takimi ludźmi jak ty, którzy nic nie wnoszą do dyskusji, tylko wbijają tu z mową-trawą.
Jeszcze jakieś problemy cię nurtują?

ocenił(a) film na 7
skalp_el

Tak, mam jeden: rozpędź się przed ścianą i odbija baranka, może coś pomoże.

ocenił(a) film na 1
Dzida_86

To miała być chyba cięta riposta..... ale nie była.

ocenił(a) film na 7
skalp_el

Dowiedziono naukowo, że Wszechświat sam z siebie, energia sama z siebie, materia sama z siebie, Wszechświat z nikąd, z punktu osobliwości początkowej, przypadku, chaosu, fluktuacji kwantowej = zabobon, niedorzeczność. Duchy, świadomość = fakt naukowy. Bo = zasada zachowania masy i energii (świadomości), właśnie toteż układów izolowanych jak np Mózg. Czyli szczególna teoria względności. Bye bye babe. :) :) :)

ocenił(a) film na 9
skalp_el

Widziałam. Moim zdaniem film jest bardzo dobry. Nie wiem ile filmów dokumentalnych obejrzałeś w swoim życiu, ale z tego co piszesz to chyba żadnego. Przegadany? Słaby argument. Chaotyczny? Serio? Dobry montaż, no i muzyka! Ale tutaj przyznaję, nie jestem obiektywna, bardzo lubię twórczość Michała Lorenca. Mnie osobiście trudno jest uwierzyć w niektóre rzeczy, ale nie wykluczam faktu, że one nie miały miejsca. Trzeba mieć otwarty umysł, w każdej sprawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones