Mayday

2020 1 godz. 53 min.
6,8 3 901
ocen społeczności
6,8 10 1 3901
2 799
chce zobaczyć
4,8 5
ocen krytyków
{"rate":4.8,"count":5}
powrót do forum filmu Mayday
  • Rzadko spotykamy się z przedstawieniem sztuki teatralnej na ekranie. W tym przypadku mamy do czynienia z kultowym przedstawieniem Mayday. Sztuka pokazywana była w Polsce w wielu teatrach, a między innymi w mojej Bagateli. 5 lat temu obchodziliśmy 20-tą rocznicę jej powstania, w tym roku będzie to już ćwierć wieku. Wow. Zastanawiam się jak scenograf filmu ma zamiar to przedstawić, czy w bardziej teatralny czy może jednak filmowy sposób?

• zzuch lubię teatr bo żywi aktorzy jakoś bardziej mnie bawią:) ale nie skreślam, być może uda się mnie przekonać

• saint_madalene Wszystko zależy od tego jak twórcy podejdą do tematu, czy bardziej filmowo czy teatralnie ukażą postacie. Przy użyciu konwencji zostanie zbudowany charakter filmu tak naprawdę.

• donCorpseone ocenił(a) ten film na: 6

zzuch Widziałem dobrych kilka lat temu tę sztukę w Bagateli i była świetna, ale wcale nie gorsza była wersja w Częstochowie - Michał Kula (Barszczyk z Pitbula) w roli Stanleya był zjawiskowy!

• Tosiaa93 ocenił(a) ten film na: 7

zzuch Z tego co czytałam w którymś z artykułów to, aby właśnie nie zepsuć klimatu absurdu ale też nie przedobrzyć, został zbudowany nowy scenariusz na podstawie sztuki teatralnej. To jest jednak chyba niemożliwe aby w pełni zachować klimat teatru na ekranie, no chyba, że jest to teatr telewizji ;).

• Tosiaa93 Chętnie wybiorę się do kina sprawdzić jak twórcy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Widziałem sztukę Mayday 2 z Koterskim i Milowiczem, bawiłem się wyśmienicie. Myślę, że Woronowicz dobrze się sprawdzi, w zwiastunie wypada rewelacyjnie.

• zzuch Przenoszenie sztuki na ekran nie jest wcale rzadkością. "Wątpliwość:, "Rzeź", "Bliżej", "Pociąg zwany pożądaniem", "Śmierć komiwojażera", "Testosteron". Z Broadwayu do Hollywood przeniesiono setki sztuk, tak jak i w drugą stronę.

• Dany74 To nawet nie zdawałam sobie sprawy, dzięki za informację. Rzeź jest świetnym filmem, też trochę w rodzaju takiego sytuacyjnego komentarza. Aż z chęcią przypomnę sobie ten film.