PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7700}

Mgła

The Fog
6,5 11 824
oceny
6,5 10 1 11824
6,2 11
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

Blake nie zapomniał i nie wybaczył.

ocenił(a) film na 8
cromwell_85

Pozostaje kwestia pytania "Dlaczego nie ja?". Moim zdaniem odpowiedź jest prosta: Blake nie chciał zabić na oczach dziecka. Pozwolił Nickowi najpierw uratować Andy'ego, a potem odciągnąć księdza, by Andy nie patrzył na śmierć. Tym bardziej, że Andy nie urodził się w Antonio Bay. Z Blakiem łączyło go jedynie odnalezienie fragmentu statku.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Tak, ale wcześniej Andy został zaatakowany przez jedną z zjaw tuż po tym jak zginęła starsza pani. Również chcieli zabić jego matkę, mimo że Blake właśnie do niej przemówił.

ocenił(a) film na 8
cromwell_85

Przepraszam, może czegoś nie zrozumiałem, ale kiedy Blake mówił coś do Stevie Wayne?

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Witaj, nie masz za co przepraszać. Jest taka scena kiedy Stevie przyjechała do latarni i miała przy sobie m. in. fragment deski którą znalazł Andy, będąc już w swojej stcji radiowej odsłuchiwała jakieś nagranie na magnetofonie. Po chwili ów deska którą odłożyła na jakieś bibeloty zaczeła ociekać wodą a magnetofon trzeszczeć po czy słychać głos ,,Sześciu musi zginąć. Bądźcie przeklęci" (czy jakoś tak. Raz oglądałam film i pamiętam to jak przez mgłę ×D).

ocenił(a) film na 8
cromwell_85

No cóż, zmyliło mnie to "chwilę wcześniej", oczywiście pamiętam tę scenę. A co do Andy'ego, to moim zdaniem Andy nie miał zostać zabity wtedy przez marynarzy, był w pewnym sensie "wabiem" na Nicka. Uważam, że chcieli, by Nick, Elisabeth (nosząca imię ich statku) i Andy doprowadzili ich do kościoła. Wiem, trochę to skomplikowane, ale tak to widzę.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Blake nie był zły. Żal mi Go.

ocenił(a) film na 8
cromwell_85

Oczywiście, że nie był zły. Jeśli masz ochotę, zajrzyj tutaj:
https://www.filmweb.pl/film/Mg%C5%82a-1980-7700/discussion/Traktat+filozoficzny, 3161692

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Rozłożyłeś film do atomów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones