PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=560160}

Miód

Bal
6,9 3 243
oceny
6,9 10 1 3243
7,8 10
ocen krytyków
Miód
powrót do forum filmu Miód

Od razu ostrzegam, że ten film nie jest dla każdego. A już z całą pewnością nie jest to propozycja dla pożeraczy amerykańskiej papki i przeżuwaczy popcornu.

To podróż w krainę prostoty, w której życie człowieka ściśle jest splecione z naturą. Czas w tym filmie biegnie powoli, od jednej zachwycającej sceny, do kolejnej. Nie brak tu humoru, wnikliwej obserwacji ludzkich zachowań. To niemal medytacyjna opowieść o małym Yusufie i jego rodzinie. Z pewnością zachwyci amatorów filmów takich jak np. Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna.

Pan_Li

a znasz film, który jest dla każdego?

ocenił(a) film na 7
Akualopetaka

tak... a Ty nie?

ocenił(a) film na 9
Pan_Li

Ja nie znam.

mrozikos667

Ja rowniez nie znam. Bo juz samym przykladem bylby film, ktory mialby srednia 10/10.

ocenił(a) film na 9
vilectro

A proszę: http://www.filmweb.pl/film/Monsieur+Vincent-1947-226963

;-)

ocenił(a) film na 8
Akualopetaka

Przyrodnicze filmy są dla każdego :)

Pan_Li

Zgadzam się z tą opinią w 100 %. Kino do smakowania - plenerów, klimatów, nastrojów...

ocenił(a) film na 9
Pan_Li

O tak, racja. To film w klimatach Kima Ki-Duka i Tarkowskiego. Zdecydowanie nie dla każdego.

Sqrchybyk

Nie ma filmu,który odpowiadałby gustom wszystkich ludzi.

ocenił(a) film na 9
fotokrewetka

Fakt. Ale są filmy "nie dla każdego" i filmy "zdecydowanie nie dla każdego" ;-)

ocenił(a) film na 7
Pan_Li

Z humorem to może przesadziłeś, bo oprócz akcji z zamianą zeszytu to nic więcej mi się nie przypomina.

Obserwować w tym filmie ludzkie zachowania można, to fakt. Jest ich niewiele, ale są bardzo wyraźnie przedstawione. Film jest też mocno nastawiony na malownicze scenerie, wiele smakowitych widoków. Dużą rolę gra też dźwięk, który momentami z pewnością intryguje i w pewnym stopniu umożliwia podróż do świata małego chłopca.

Dla mnie to był film bardzo smutny i przygnębiający o samotności i o tym, że życie nie rozpieszcza, a małe dziecko w okresie swojej beztroski nie do końca wszystko rozumie i momentami przez to czuje się zagubione. Poza tym akt łaski nauczyciela mógł być pierwszy i ostatni...

ocenił(a) film na 8
cave8

Mnie film oczarował, do tego stopnia, że [SPOILER] pierwsza scena tłumacząca wszystko nagle zniknęła z mojej świadomości I to właśnie Yusuf i jego mały świat zabrał mnie ze sobą..
Piękny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones