Film

L'amour est un crime parfait

2013 1 godz. 50 min.
4,7 288
ocen
4,7 10 288
159
chce zobaczyć
{"id":"683325","linkUrl":"/film/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87%2C+niczym+zbrodnia+doskona%C5%82a-2013-683325","alt":"Miłość, niczym zbrodnia doskonała","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/33/25/683325/7741485.2.jpg"}
Profesor w średnim wieku zaczyna niebezpieczny romans z jedną ze swoich studentek.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Marc jest profesorem literatury na Uniwersytecie w Lozannie, ale ma reputację podrywacza, romansującego ze studentkami. Kiedy jedna z jego ostatnich kochanek - wyjątkowo błyskotliwa i ładna Barbara, nagle znika bez śladu, staje się on głównym podejrzanym w sprawie. Jego rozwiązły styl życia, dziwne upodobania oraz odosobnione miejsceMarc jest profesorem literatury na Uniwersytecie w Lozannie, ale ma reputację podrywacza, romansującego ze studentkami. Kiedy jedna z jego ostatnich kochanek - wyjątkowo błyskotliwa i ładna Barbara, nagle znika bez śladu, staje się on głównym podejrzanym w sprawie. Jego rozwiązły styl życia, dziwne upodobania oraz odosobnione miejsce zamieszkania zwiększają tylko czujność i podejrzenia prowadzących śledztwo policjantów. To jednak zupełnie nie przeszkadza Marcowi zacząć płomienny romans z matką zaginionej dziewczyny.

na podstawie
studio
Arena Films (koprodukcja) / arte France Cinéma (koprodukcja) / Canal+ France (udział) / Więcej...
data produkcji
2013
tytuł oryg.
L'amour est un crime parfait
inne tytuły
Miłość, niczym zbrodnia doskonała Polska
Au diable les jeunes filles (tytuł roboczy) Francja
Liebe ist das perfekte Verbrechen (tytuł video) Niemcy
Więcej...
Zdjęcia kręcono w Lozannie, Chardonne i Neuchâtel (Szwajcaria) w okolicach szczytu Aiguille du Midi, w Demi-Quartier i na szlaku alpejskim Plateau des Glières (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Interesujący

  neptun7

  Melanż gatunkowy a rezultacie psychologiczny obraz aberracji. Trauma z dzieciństwa, syndrom Piotrusia Pana, kwestie wyparcia - to tylko niektóre. A przy tym wszystkim film doskonale zagrany. Oprócz krajobrazów na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa. Dla ambitnego widza, do przemyślenia ( nie tylko prostej ... więcej

  • Zdecydowanie na tak

   patrze_na_plac ocenił(a) film na 8

   dość ciekawa, klimatyczna opowieść, w dodatku w świetnej obsadzie.

   1
   • Dla mnie rewelacyjne połączenie

    taxipompey ocenił(a) film na 8

    pejzażu, perwersji i wizji.

    1
    • Przygody (nieciekawe) erotomana (nieciekawego).

     Krzypur ocenił(a) film na 4

     Sądziłem, że Francuzi (we dwoje robili ten film) potrafią ciekawiej i mądrzej opowiedzieć o styku literatury i erotyki. W tym filmie nie potrafili. Tytuł lepszy od całości. Górskie krajobrazy nie ratują nizinnego scenariusza.

     1
     • Opis filmu:

      kerulet

      Marc jest przystojnym wykładowcą uniwersyteckim i współwłaścicielem górskiego domu. Spędza w nim upojne noce ze swoimi studentkami. Pewnego ranka jedna z nich - Barbara - zostaje znaleziona tam martwa. Polski tytuł: "Miłość, Niczym Zbrodnia Doskonała".