PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=264708}

Miłość i honor

Bushi no Ichibun
7,6 500
ocen
7,6 10 1 500
Miłość i honor
powrót do forum filmu Miłość i honor

Ostatnia czesc wielokrotnie nagradzanej samurajskiej trylogii w rezyserii sedziwego mistrza - Yoji Yamady ("Twilight Samurai", "Hidden Blade").
Pomimo iz jest to dramat, z zaledwie jednym (ale jak trzymajacym w napieciu!) pojedynkiem, to powinien to dzielo obejrzec kazdy milosnik kina japonskiego ze wzgledu na znakomity (mimo iz przewidywalny) scenariusz i swietnie zarysowane postaci.
Shinnojo Mimura to mlody samuraj, dosc biedny bo dostajacy zaledwie 30koku, ktorego funkcja bylo kosztowanie potraw by sprawdzic czy nie sa zatrute, zanim trafia na stol jego pana.
Pewnego razu trafia mu sie zle przyrzadzona toksyczna malza po ktorej traci przytomnosc na kilka dni. Medykowi udaje sie uratowac jego zycie, lecz mezczyzna pozostanie juz niewidomy do konca zycia. Jego piekna zona zrobi wszystko, by maz nie stracil pozycji i domu.

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Zgadzam się z oceną szanownego przedmówcy, jednak nie do końca uwierzyłem w ten pojedynek,<spojler> Już tłumaczę o co mi chodzi - gdy podczas seansu było już wiadomo że dojdzie do pojedynku pomyślałem że w tych okolicznościach wymaga on perfekcyjnego wykonania aby być wiarygodnym tak jak w doskonałym Samuraj Zmierzch - gdzie finałowa walka była wręcz genialna była to jedna z niewielu sekwencji walki w którą uwierzyłem w 100% i nie zastanawiałem się jak w innych filmach czy to taniec synchroniczny czy walka na śmierć i życie - była po prostu REALISTYCZNA. Taki był też pojedynek w omawianym filmie jednak z mojego punktu widzenia maleńkim zgrzytem było to że Mimura robił wszystko żeby nie być zlekceważonym co chyba wynikało z poczucia honoru, nie chciał udawać zniedołężniałego i to wykorzystać - ja jednak w podobnej sytuacji starałbym się zostać zlekceważonym jak najbardziej :) ale to takie moje odczucie film oczywiście polecam wszystkim.
Aha i zbieżność mojego nicka z nazwiskiem postaci w filmie jest zupełnie przypadkowe. Nie jest on w żadnym stopniu moim idolem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones