PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479915}
4,9 46 736
ocen
4,9 10 1 46736
4,0 7
ocen krytyków
Miłość na wybiegu
powrót do forum filmu Miłość na wybiegu

Poszłam, choć nie chciałam... czasem trzeba, dla "dobra wyższego". Usiadłam, zobaczyłam 20 reklam. Posłuchałam opowieści mróżących krew w żyłach pań siedzących rząd niżej. Podsykutowałam o nadchodzacych trendach z koleżanką "z branży". Nagle widzę, iż moja interlokutorka milknie, czyli film się zaczyna. Śliczna dziewczyna z rozwianymi włosami, krzyczy, nie wiem czemu i po co, ale liczę, że zwrot akcji w ciągu następnych 20 minut rozwieje tę zagmatwaną kwestię. Mija pół godziny. Poznałam już przystojnego fotografa, dystyngowaną starszą panią, dwie młode aktorki, odgrywające rolę właścicielek agencji modelek, z których jedna (ładniejsza i zdolniejsza) nie wiem czemu nazywana jest przez wszystkich wokół "czarnym charakterem". Ale może się znam, może nie rozumiem. Śledzę dalej. Akcja przenosi się w piękne, zagraniczne rejony. Oczami wyobraźni już widzę te niebagatelne sumy, które wydano na zrealizowanie aktorom "podróży życia". "Ileż to teatrów amatorskich można, by wesprzeć posiadając takie kwoty"- mówię po cichu, do mego towarzysza. Pani w zielonej garsonce siedząca "pode mną" odwraca się i spogląda w mą stronę z niesmakiem. Milczę, więc, gdyż nie chce się narażać "środowisku". Wyrwana z chwilowego zamyślenia, obawiam się, iż straciłam najważniejsze wątki, jednak okazuje się, że akcja toczy się nadal w tym samym pomieszczeniu. Jedyna zmiana jaką dostrzegłam to fakt, iż fotograf rozstał się z właścicielką agencji, by związać swe życie z 19-letnim dziewczęciem o wdzięcznym spojrzeniu. W tle słychać muzykę, zapalają się światła, pojawiają napisy. "To koniec?"- pytam zdumiona. Sen o modzie prysnął. Czuję jakby ktoś odebrał mi dwie godziny życia. Po wyjściu z kina nie pamiętam o czym był film. Nie potrafię opowiedzieć swych wrażeń. Jako uczestnik kultury nasowej wtapiam się w anonimowy tłum. Wstydząc się swych myśli, tak prozaicznych, odległych od problemów filmowych postaci.

nadine_88

Noo, film kosztował 5,6 mln złotych. To musi być przykre dla ludzi, którzy pozgarniali nagrody na offowych festiwalach za to jaki zaprezentowali warsztat czy nawet po prostu ludzi, którzy mają ciekawe wizje, pomysły, gotowe już scenariusze filmów, które chcieliby zrobić, ale nie zrobią, bo kasa pójdzie na masówkę, a nie na coś co może się okazać naprawdę dobrym kinem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones