Miś Brigsby

Brigsby Bear

2017 1 godz. 40 min.
6,9 2 281
ocen
6,9 10 2281
2 432
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"type":"film","id":778244,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Brigsby+Bear-2017-778244/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Miś Brigsby
  • pachomir ocenił(a) ten film na: 8

    Choć nie jest to postapokaliptyczny świat, James został uprowadzony zaraz po porodzie i wychowany w schronie przeciwatomowym przez parę intelektualistów. Jego ulubioną i w sumie jedyną rozrywką poza nauką było oglądanie serialu o nazwie Miś Brigsby. Gdy służby mundurowe w końcu odbijają Jamesa ten dowiaduje się, że serial kręcony był w ukryciu przed nim przez jego porywacza-opiekuna. Próbując jednocześnie odnaleźć się w prawdziwym świecie i prawdziwej rodzinie, bohater postanawia nakręcić wieńczący serię odcinek Misia Brigsby'ego.

    Wychowałem się na filmach, w których James dostawałby w papę na każdym kroku tylko dlatego, że jest odmienny. W zasadzie wychowałem się też w podobnej rzeczywistości. Tymczasem główny bohater jest wszędzie ciepło przyjmowany i rozumiany, jego rówieśnicy przyłączają się do niego, pomagają mu odzyskać równowagę, są wobec niego mili i przyjaźnie nastawieni. W filmie tym nastolatkowie zachowują się jak dorośli, a dorośli jak dzieci, a James Pope to taki hipsterski Forrest Gump. Jeśli to przekłada się na realny świat to cieszy mnie, że wychowa się w nim mój syn. Miś Brigsby to bardzo pocieszający, wzruszający i dający do myślenia komediodramat, który z miejsca zapisuje się w pamięci. Polecam!

  • pachomir Ladnie.