PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617933}
6,4 1 556
ocen
6,4 10 1 1556
7,1 7
ocen krytyków
Michael
powrót do forum filmu Michael

Poniżej mogą znajdować się elementy zdradzające fabułę.

Niby obraz bardzo prosty, ale porusza ważny i kontrowersyjny temat. Gdyby nie ten temat to film byłby
nijaki. Oglądałem wczoraj Michaela i muszę przyznać, że z każdą kolejną sceną wkurzałem się na
głównego bohatera, wyzywając go w myślach od przeróżnej maści bydlaków.

W filmie prawie nie ma muzyki, ale uważam to za bardzo trafiony zabieg, gdyż możemy się poniekąd
wczuć w sytuację chłopca, który siedząc całymi dniami w piwnicy, bez telewizora, radia słyszy tylko
odgłosy, które były w tym filmie mocno podkreślone.Siedzimy sami z własnymi myślami i muzyka nie
kierunkuje naszych rozważań. I taka ironia gdy pojawia się podkład muzyczny, gdy Michael wraca
radosny po swoim awansie i śpiewa w samochodzie, a widz nie może się cieszyć, bo i jak.

Michael trochę taki wyprany z emocji, widać, że ma problem z kontaktami z innymi ludźmi, jest takim
samotnikiem, ale jest to podyktowane jego skłonnościami i sekretem, który skrywa w domu. Nie
powiedziałbym (jak to gdzieś przeczytałem na tym forum), że aktor zagrał jedną miną i jest to minus.
Uważam, że mimo iż bardzo często Michael ma ten sam wyraz twarzy, to jest to celowy zabieg, by
nie wyróżniać się z tłumu, nie zwracać na siebie uwagi, zwykły szary obywatel, trochę
zakompleksiony i mający problemy w kontaktach z innymi.

Co do finałowej sceny, to nie ważne czy chłopiec przeżył (ale wierzę, że tak), tylko to, że sekret
Michaela ujrzał światło dzienne. W momencie, gdy matka wchodzi do piwnicy i nieśmiało tam
zagląda, zaczyna się już inny dramat, który nie jest tematem tego filmu.

Film porusza bardzo trudny temat, ale ukazując bestialstwo, zwyrodnienie w bardzo łagodny sposób,
pozostawiając widza samego ze swoimi myślami i dlatego ode mnie 7 punktów.

maciowski

fajna recenzja, jeśli tak to mogę nazwać ; ) ;D
film muszę obejrzeć : )

ocenił(a) film na 7
maciowski

Jestem pewna, że chłopiec przeżył.
Bo nie dość że miał zapas jedzenia (powiedzmy tylko na kilka dni), to także dostęp do wody. Więc nawet jeśli jedzenie mu się szybko skończyło, to przeżył jeszcze ok. 30-40 dni na samej wodzie. A z wydarzeń w filmie wiemy, że znaleziono chłopca w krótszym czasie niż miesiąc.

ocenił(a) film na 7
Sighma

Skąd wiadomo, że w krótszym?

ocenił(a) film na 8
m_a_c_88

Michael wsiadł poparzony w auto i miał wypadek. Kilka dni później zapewne był pogrzeb, a jego mama mówiła już, że chce wracać do siebie i mieszkać sama. Wtedy pojawił się pomysł, aby posprzątać jego dom. Wychodzi na to, że minęło kilka, może kilkanaście dni.

ocenił(a) film na 7
LukaszJarosz25

Oki, dzięki.

ocenił(a) film na 5
maciowski

Dobre!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones