Film

2015 1 godz. 20 min.
6,9 40
ocen
6,9 10 1 40
37
chce zobaczyć
{"id":"782927","linkUrl":"/film/Mifune%3A+The+Last+Samurai-2015-782927","alt":"Mifune: The Last Samurai","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/29/27/782927/7810932.2.jpg"}
"Mifune: Ostatni samuraj" to nowy film w reżyserii nagrodzonego Oscarem dokumentalisty Stevena Okazaki, opisuje... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

"Mifune: Ostatni samuraj" to nowy film w reżyserii nagrodzonego Oscarem dokumentalisty Stevena Okazaki, opisuje zaskakującą karierę filmową Toshirô Mifune, jednego z tytanów światowego kina. Z reżyserem Akirą Kurosawą Mifune współtworzył 16 wyjątkowych filmów, należących do złotej ery japońskiego kina, m.in. "Rashomon", "Siedmiu"Mifune: Ostatni samuraj" to nowy film w reżyserii nagrodzonego Oscarem dokumentalisty Stevena Okazaki, opisuje zaskakującą karierę filmową Toshirô Mifune, jednego z tytanów światowego kina. Z reżyserem Akirą Kurosawą Mifune współtworzył 16 wyjątkowych filmów, należących do złotej ery japońskiego kina, m.in. "Rashomon", "Siedmiu samurajów" i "Yojimbo". Ich wspólne dzieła poruszyły widownię i wpłynęły na całą światową kinematografię, stanowiąc bezpośrednią inspirację dla kolejnych przebojów, w tym "Siedmiu wspaniałych" i przełomowego hitu duetu Sergio Leone - Clint Eastwood "Za garść dolarów", a poza tym choćby dla "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa.

inne tytuły
Zdjęcia do filmu powstały w San Francisco, Los Angeles (Kalifornia, USA) i Tokio (Japonia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zarys

  Suttree ocenił(a) film na

  Opowieść o życiu i twórczości legendarnego japońskiego aktora Toshirô Mifune, który zyskał sławę dzięki wielkim rolom w filmach samurajskich.

  • Zwiastun:

   Suttree ocenił(a) film na

   https://www.youtube.com/watch? v=hQ1dkl1ul-s

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.