The Silence of the Lambs

1 godz. 58 min.
8,2 667 245
ocen
8,2 10 667245
80 644
chce zobaczyć
8,5 29
ocen krytyków
{"rate":8.4827585,"count":29}
{"type":"film","id":1047,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Silence+of+the+Lambs-1991-1047/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Milczenie owiec
 • Bardzo udana kreacja Anthony'ego Hopkins'a (w karierze ma jednak o wiele, wiele ciekawsze i trudniejsze role). Kreacje pozostałych aktorów również ciekawe. Zdjęcia dobrze wykonane. Montaż bez zarzutów. Historia z dreszczykiem.
  Nie do końca jednak zrozumiała wydaje się być aż tak wysoka ocena tego obrazu.
  Film nie niesie wartości większej, aniżeli ta rozrywkowa. Nie ma przesłania. Nie zmusza do refleksji. Nie porusza spraw problematycznych, chociaż kanibalizm w historii ludzkości wielokrotnie przewijał się jako fakt dokonany. Kształtował nawet niektóre społeczeństwa. A w Rosji radzieckiej był czymś normalnym (potworność!) - patrz np. wyspa Nazino. I obawiam się, że nadal, gdzieś na świecie, pojawia się jako sposób mający zapewnić przetrwanie (katastrofa, do czego zmuszani są ludzie, żeby w świecie szczycącym się mianem ucywilizowanego dochodziło do takich aktów).
  "Milczenie owiec" to rozrywka z dreszczykiem, którego pochodzenie wywodzi się wprost od okropieństwa, jakim jest kanibalizm. A dla podniesienia walorów, w ramach kontrastu (bo zjadanie przedstawicieli własnego gatunku kojarzyć się nam może z totalnym zezwierzęceniem), zaserwowano nam to w opakowaniu intelektualnym (dr Lecter).
  Film widziałem 2 razy - pierwszy raz w szkole średniej, drugi raz na studiach. I już po pierwszym seansie nie mogłem zrozumieć, co tak bardzo urzekło krytyków albo pozostałych widzów.
  Pytanie dla wszystkich, którzy ocenili film ponadprzeciętnie (np. 5) lub noszą się z takim zamiarem: Co Tobie podobało się w tym obrazie?

 • użytkownik usunięty

  Konjak Zgadzam się w stu procentach, wyjąwszy uwagę o aktorstwie. Gra Foster to nieporozumienie, jak zwykle zresztą. Milczenie owiec - thriller z wątkiem pseudointelektualnym - odbieram jako Himalaje dekoracyjnej pustki. Podobnie jak manieryczne Siedem (ach, te strugi deszczu) czy Podziemny krąg (wszechobecny do znudzenia homoerotyzm). W moim odczuciu są to utwory, które nie wnosząc niczego, żerują jedynie na pewnych aspiracjach / perwersyjnych tęsknotach widzów. Dla mnie to za mało. Pozdrawiam

 • kacper990 ocenił(a) ten film na: 9

  Milczenie owiec Ci się nie podoba, Siedem Ci się nie podoba - może Ty w ogóle thrillerów nie lubisz?

 • mati1313 ocenił(a) ten film na: 9

  "gra Foster to nieporozumienie, jak zwykle zresztą " człowieku, ona gra sterowaną Agentke FBI która na Początek tak trudne Zadanie. Poza tym se7en i podziemny krąg to thrillery wszech czasów. Po prostu nie dorosłeś do thirlerów i tyle!

 • lenena ocenił(a) ten film na: 10

  Konjak Ja dałam 10, ale chyba ci nie pomogę. Moje oceny są bardzo subiektywne, jeżeli film mi się podoba to oceniam go aż za dobrze, a jeżeli nie trafił w moje gusta to mogę zaniżać mu ocenę. Nie masz co patrzeć na moje oceny filmów, bo większość jest nieadekwatna do tego jakbym teraz oceniła te filmy, po prostu nie chce mi się tego zmieniać.
  Tak czy inaczej, ja po prostu lubię tego typu kino. Pośmiałam się, podziwiałam grę aktorską, muzykę, zdjęcia, ogólnie całość, a na dodatek na sam koniec nawet się przestraszyłam. Niczego więcej nie oczekuję ;)
  Aczkolwiek ten film ma jak dla mnie jeden minus przez jedną sytuację, a mianowicie policjantów wchodzących do klatki niebezpiecznego mordercy-kanibala i spędzających tam tak dużo czasu jak tylko mogą, bo przecież przyszli do swojego drogiego przyjaciela, a nie więźnia!

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 9

  Konjak Nie żartuj, że skończyłeś jakieś studia. Kanibalizm w opakowaniu intelektualnym... No, no , mocne. Odpowiadam na Twoje pytanie - w tym obrazie podobało mi się to, co Tobie podobało się w " Jodorowsky's Dune".

 • Krzypur wyjdz