1 godz. 47 min.
7,6 160 515
ocen
7,6 10 160515
73 413
chce zobaczyć
7,6 17
ocen krytyków
{"rate":7.647059,"count":17}
{"type":"film","id":1237,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Misery-1990-1237/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Misery
 • PunkFan ocenił(a) ten film na: 9

  Nigdy wcześniej nie słyszałem o Misery, trafiłem na ten tytuł sprawdzając co ciekawego jest dzisiaj w TV. Po przeczytaniu opisu wiedziałem, że muszę go obejrzeć. Świeżo po seansie, ten film jest od początku do końca genialny. Rola Kathy Bates prześwietnie odegrana, im bliżej końca tym bardziej czekałem aż Annie w końcu zostanie zabita. Przy scenie łamania stóp chyba nie jedyny odruchowo odwróciłem głowę. Świetny klimat, muzyka, tylko polecać. Na pewno sięgnę po książkę. Jeśli ktoś zna podobne filmy do Misery z lat 80/90 to niech pisze, Lśnienie i Sprzedawcę śmieci oglądałem, więc te odpadają. Kończąc - pozycja obowiązkowa dla wielbicieli thrillerów!

 • PunkFan Oj sięgnij po książkę bo jest świetna. Film też jest jednym z moich ulubionych. Leciał ostatnio w TV? Coś mnie ominęło ;)

 • PunkFan ocenił(a) ten film na: 9

  jacob_filmweb Jakiś tydzień temu na Ale Kino ;)

 • PunkFan Ja oglądałam film na wyrywki, mówiąc w przenośni. Może mi ktoś wyjaśnić kilka kwestii:

  1. Czy mąż Annie porzucił ją? Czy zginął. Bo mówiła, że kiedy jej mąż odszedł to myślała, że zwariuje i książki o Misery pomogły jej przetrwać. Pamiętam że ten nieszczęsny pisarz znalazł jakiś wycinek z gazet gdzie pisało że ktoś się utopił. Jej mąż, czy ojciec?

  2. Czy ona faktycznie zabijała te noworodki w szpitalu?

  3. Czyj był ten pokoik urządzony na dziecięcy?

  A tak już o roli Katey Bates. To miałam mieszane uczucia. Z jednej strony uważałam, że facet powinien jak najszybciej zatłuc tę stukniętą babę. A z drugiej strony było mi jej strasznie żal. Samotna, nie ma rodziny przyjaciół, jeśli miała jakieś problemy to została z nimi sama i odbiło jej.

 • Raven1910 ocenił(a) ten film na: 8

  christinearron 1,2 nie było sprecyzowane, co do 2 to można domyślać się że tak. 3, nie wiem nie zwróciłem uwagi

 • mika_930 ocenił(a) ten film na: 6

  christinearron Utopił się jej ojciec (ona go utopiła), chociaż to też nie jest prawdą, bo w książce zrzuciła go ze schodów. Jej mąż ją zostawił, bo stosowała nad nim przemoc psychiczną. Tak, to ona zabijała te dzieci... I wielu innych ludzi w innych szpitalach, w których pracowała wczesniej. W sumie, nie tylko w szpitalach. W filmie nie było raczej pokoju dla dziecka. To taki styl lat 80. i 90. w USA...

  Powiem szczerze, że z oglądnięciem filmu czekałam, aż przeczytam książkę i to był błąd. Książka była genialna, dużo więcej wątków, wydarzeń, informacji, przemyśleń bohatera... Film jest ubogi w porównaniu z książką, więc dla mnie, zasługuje najwyżej na 6/10... Jeśli masz więcej pytań - polecam książkę! Mistrzowska!

 • nataliax10 ocenił(a) ten film na: 7

  mika_930 Dokladnie. W porownaniu z ksiazka ten film wypada slabo :)

 • cHrzanek ocenił(a) ten film na: 10

  nataliax10 Też żałuję, że film nie oddaje wierniej wydarzeń z książki, a nawet je zmienia (scena okulawienia) ale mimo to dałem 10 za klimat i rolę Kathy Bates. Jak dla mnie geniusz.

 • McFlyPL ocenił(a) ten film na: 9

  mika_930 Tak samo jak z każdą adaptacją Kinga.
  Ale chyba najbardziej spartolona robota to Christine. Film nie dorównuje książce. Parę wątków zostało zachowanych.. i tyle.

 • BlueBelle ocenił(a) ten film na: 8

  mika_930 A jest w książce opisane czemu zabijała te dzieciaki? (Tylko nie mów ;]).

 • mika_930 ocenił(a) ten film na: 6

  BlueBelle Właśnie chyba nie... Nie przypominam sobie

 • BlueBelle Są domysły bohatera, ona sama tego nie wyjaśnia.

 • tolerancja91 ocenił(a) ten film na: 8

  mika_930 tylko i wyłącznie dlatego, że film nie spełnił twoich oczekiwań względem książki, oceniasz go jako niezły? źle to o tobie świadczy, naprawdę

 • mika_930 ocenił(a) ten film na: 6

  tolerancja91 Reiner miał duże pole do popisu - gotową książkę, mógł na tej postawie stworzyć o wiele lepszy film. Thriller, który nawet nie potrafi utrzymać w napięciu moim zdaniem nie zasługuje na więcej. jednak to MOJE ZDANIE i każdy może mieć inne odczucia podczas oglądania i względem oceny. Mi czegoś tutaj po prostu brakowało.

 • mika_930 Tyle że ten film, to nie adaptacja książki, tylko po prostu powstał na jej MOTYWACH. Czyli nawet nie miał prawa być kropka w kropkę wyjęty z książki ;)

 • qudien ocenił(a) ten film na: 8

  PunkFan Lepsze ksiazki duuuuuzo lepsze... Ale sprawdz sb stukostrachy po ang the tommyknockers ksiazka jak i w kazdym innym przypadku lepsza ale oglada sie ok nie znajac ksiazki pozatym miasteczko salem sztorm stulecia house of rose red langorliery i oczywiscie the runner man ...

 • agatusxrules ocenił(a) ten film na: 7

  PunkFan Spoiler: Podobal mi sie motyw laczacy lsnienie i misery, a mianowicie koles ktory caly film zmierza jako odsiecz i ginie zaraz po wejsciu do domu/ hotelu :D