PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434190}
6,4 9 271
ocen
6,4 10 1 9271
5,0 8
ocen krytyków
Moja krew
powrót do forum filmu Moja krew

Mamy Eryka Lubosa w roli głównej, wspaniałe wpasował się w rolę byłego umierającego boksera....

Jego partnerka Luu De Ly aktorka ściągnięta specjalnie z Wietnamu rewelacyjnie mu partnerowała. Bardzo ładnie nauczyła się naszego języka.

Oboje na planie nie mogli dojść do porozumienia, często się kłócili, obrażali wzajemnie i to wyszło w sumie na korzyść bo relacje bohaterów wobec siebie w większości scen są raczej wrogie...

Fakt, że słowa mówione przez bohaterów czasami są nie zrozumiałe, nie tylko przez wietnamską aktorkę kaleczącą nasz język, ale także byłych bokserów... ale to dla mnie czyni film jeszcze bardziej realistyczny.

Film jest naprawdę bardzo wciągający i poruszający zresztą nagrody w ciągu niecałego roku mówią same za siebie:
2009 - Marcin Wrona Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-nagroda za scenariusz
2009 - Grażyna Trela Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-nagroda za scenariusz
2009 - Marek Pruchniewski Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-nagroda za scenariusz
2009 - Tomasz Sikora Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Toya Studios za dźwięk
2009 - Marcin Wrona Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
2009 - Eryk Lubos Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego (do 1986 przyznawana przez tygodnik "Ekran")
2010 - Eryk Lubos Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-Nagroda aktorska
2010 - Marcin Wrona Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video)-Wyróżnienie Specjalne
2010 - Eryk Lubos Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video)-Nagroda za najlepszą rolę męską
2010 - Marcin Wrona Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-"Złota Afrodyta" w kategorii: najlepszy film
2010 - Marcin Wrona Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-"Złota Afrodyta" w kategorii: najlepszy reżyser
2010 - Marcin Wrona Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-"Złota Afrodyta" w kategorii: najlepszy scenariusz
2010 - Grażyna Trela Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-"Złota Afrodyta" w kategorii: najlepszy scenariusz
2010 - Marek Pruchniewski Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-"Złota Afrodyta" w kategorii: najlepszy scenariusz
2010 - Eryk Lubos Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-"Złota Afrodyta" w kategorii: najlepsza główna rola męska

Sceny są bardzo ładne nawet pod względem artystycznym.
Mamy tu także zmarłego niedawno Krzysztofa Kolbergera w roli lekarza, swojej ostatniej roli, pojawia się tylko w jednej scenie, niestety reszta została wycięta.

Mam tu trochę taki zarzut do reżysera, że powycinał wiele fajnych scen
Oprócz scen z lekarzem sceny
ze Stanisławą Celińską w roli matki,
Joanną Kurowską e roli właścicielki biura matrymonialnego,
Scena w szpitalu z Januszem Rafałem Nowickim w roli pacjenta
Scena Igora w biurze podróży
Scena gdy umawia się przez internet z kobietą, która ma urodzić jego dziecko a potem ucieka przed nią do metra,
Gdy trafia na małolaty, które go wyśmiewają.
Przygotowania do ślubu scena w szkole rodzenia.
Film jest trochę za krótki, a te sceny trwają około 10-13 min wydłużyły by go i na pewno ulepszyły.
Można większość z nich zobaczyć w wydaniu dvd, ale to nie to samo....
Mógł ewentualnie powycinać te sceny w pubie, bo są trochę słabe, niesmaczne i nic nie w noszą do filmu.

Pozostawia trochę otwarte wątki, ale może i to dobrze ponieważ zmusza widza do przemyśleń nad prawdopodobnym zakończeniem.

W każdym razie film jest znakomity, jeden z najlepszych filmów polskich ostatnich lat.

ocenił(a) film na 8
lukasz78902

jedyny komentarz z ktorym zgadzam sie w 100%. ja nie wiem co za ludzie to ogladaja ze oceny takie niskie. film rewelacyjny, jestem bardzo milo zaskoczony. oby tak dalej.

ocenił(a) film na 8
Selecta

To są tacy przeciętni obywatele, co rano wstają każdego dna, szykują dzieci do szkoły, lecą do pracy, później powrót, zakupy i masa obowiązków. Żyją stereotypami i są pewni słuszności tylko swojej metody na życie, nawet się nie zastanawiając się czy można inaczej.
Widząc głównego bohatera od razu dają mu etykietkę bandzior, menel co znalazł sobie wietnameczkę i ją wykorzystuję.
Przeciętny widz nie chce nawet się zastanowić jak on by się zachował na miejscu bohatera a co dopiero przyznać że tak naprawdę jest do niego podobny. Z powodu braku chęci utożsamienia się zaczyna się negacja zachowań.
Stąd te głosy jaki ten film był słaby i jaką tandetę wciska się tu widzowi.

ocenił(a) film na 10
lukasz78902

Dobry film. Obejrzałam wiele, wiele razy, poczytałam na temat samego filmu, scenariusza, o panu reżyserze a przede wszystkim o Marku Piotrowskim:) plus włączyłam empatię. Mocno musiałam się wgryźć w to wszystko, żeby zrozumieć. Zrozumiałam, po swojemu o czym jak to i dlaczego jest.
Wielki szacunek dla Pana Marka Piotrowskiego.

A Eryk Lubos jak zwykle tak przyciągający, że ciężko się uwolnić. Wspaniały aktor, Re-we-la-cyj-ny! Od początku do końca i jeszcze raz. Nareszcie główna rola filmowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones