PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773378}

Moja kuzynka Rachela

My Cousin Rachel
5,9 5 650
ocen
5,9 10 1 5650
6,0 3
oceny krytyków
Moja kuzynka Rachela
powrót do forum filmu Moja kuzynka Rachela

Film miał potencjał (zdjęcia, scenografie, kostiumy - dlatego dałem punkt do 6/10 bo inaczej to słaba 5) ale jak to często bywa, nie został wykorzystany. Podobno na podstawie powieści - nie czytałem, nie miałem pojęcia o czym był film i w sumie po obejrzeniu też do końca nie wiem, bo zakończenie było strasznie infantylne.

ocenił(a) film na 5
dewille

dokladnie, mam takie same odczucia,liczylam na duzo, duzo wiecej.

azille_filmweb

A czy możecie wyjaśnić mi samą końcówkę. Ona popełniła samobójstwo? Jeżeli tak to dlaczego? Nie do końca rozumiem jeszcze związek homoseksualny ruszony pod koniec filmu

dewille

A czy możecie wyjaśnić mi samą końcówkę. Ona popełniła samobójstwo? Jeżeli tak to dlaczego? Nie do końca rozumiem jeszcze związek homoseksualny ruszony pod koniec filmu. Dzięki.

ocenił(a) film na 6
ciutki1987

też nie zrozumiałam zakończenia, wyjaśnicie ?:D

ocenił(a) film na 6
ciutki1987

Philip polecił jej trasę ze swieżym osuwiskiem nad klifem w nadzei na wypadek. Kon przyzwyczajony do trasy nie zdazyl zareagować. Liczył (chłopak, nie koń ;)) że pozbędzie się dręczycielki, jednak nie znalazł zadnych dowodów świadczących, że truła jego lub wuja. Dodatkowo wloski przyjaciel okazal się gejem, wiec nie mógł być jej kochankiem. Philip do konca zycia zastanawial się, czy był winny śmierci trucicielki czy interesownej i rozrzutnej, ale niewinnej kobiety.

ocenił(a) film na 8
vasylissa

A może niewinnej kobiety, która chciała w końcu wyzwolić się spod władzy mężczyzn? Która miała prawo nie ufać zmiennym uczuciom egoistycznego młokosa, który po odrzuceniu, bez mrugnięcia okiem wysłał ja na śmierć. ;)

bonnieblue

Duży plusik ode mnie :-)
To bardzo zacna myśl. Bardzo aktualna.
Powiem, że z dużym zainteresowaniem obserwuję rosnącą świadomość kobiet, w pewnym już upadku patriarchalnego systemu wartości. Niestety, coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że żyjemy z tysiącletnimi obciążeniami w sposobie odbioru naszej kobiecości i naszych uzależnień oraz determinantów biologicznych.
Sorry..nie rozwijam się. :-D

bonnieblue

Dla bonnieblue, oczywiście :-) Za zacną myśl.

bonnieblue

Gdyby nie ten aspekt(Nie jestem do końca pewna czy nie jest zasługą samej aktorki a nie zamysłem reżysera.)..niestety nie do końca bez wątpliwości..film oceniłabym o punkcik niżej.

ocenił(a) film na 6
vasylissa

absolutnie zgadzam się z vasylissa, dokładnie tak to interpretuję :)

ocenił(a) film na 7
vasylissa

dokładnie tak :)

ocenił(a) film na 8
vasylissa

Zmienili w ten sposób zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones