PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104649}
6,4 16 286
ocen
6,4 10 1 16286
Motór
powrót do forum filmu Motór

!!!UWAGA SPOILER!!!

użytkownik usunięty

Po co on spalił ten motor na końcu?

ocenił(a) film na 8

bo tak trzeba

ocenił(a) film na 5

bo w młodości wąchał klej

ocenił(a) film na 4

bo zupa była za słona

ocenił(a) film na 7

A ma ktos jakąs sensowną odpowiedź?
Bo też sie nad tym zastanawiam, to jedyna scena w filmie której nie mogę zrozumieć...

ocenił(a) film na 4
raj001

Mi się to skojarzyło z zakończeniem filmu Easy Rider. Może to miało być nawiązanie.
A może to miało być definitywne zakończenie ery WSK...

Unnamed

Z tym easy Riderem to całkiem ciekawe(nie skojarzyłem tych dwóch scen). Ja uważam, że paląc Cud Świdnickiej Techniki chciał się odciąć od przeszłości bo motór najbardziej mu się z tą przeszłością kojarzył. Tak ja to sobie tłumaczyłem. A może faktycznie mu po prostu odwaliło...

stefanbezkapci

Świdnikowej. Chodzi o Świdnik a nie o Świdnicę

ocenił(a) film na 8

To było symboliczne zakończenie motórzenia.

ocenił(a) film na 6

A nie pomyśleliście, że może w hołdzie dla pobitego na śmierć przez milicjantów kumpla? Proroka Motórzenia :)
Do tego lecący w tle utwór Pink Floyd- Wish You Where Here, który został napisany dla byłego członka zespołu Syda Baretta. Czyli z pewnego rodzaju tęsknoty za drugim człowiekiem.

Myślę, że zagadka rozwiązana ;p

ocenił(a) film na 5

jak dla mnie to ewidentne nawiązanie do easy ridera.
bazyl tym samym pokazuje, że umiera w nim wyznawca motóra. nadchodzi nowa era.

ocenił(a) film na 10

Bo przestał motórzyć. A ja motórzyć będe zawsze.MOOOOOOTÓR!!!!!!!!!!

Zerwał z przeszłością, z przyczyną śmierci swojego kumpla. Ów motór od początku był przyczyną konfliktów między bohaterami filmu...

Zauważ, w którym momencie Bazyl został wyznawcą ''Motóra''. Stało się to, kiedy prawie w jednym momencie stracił przyjaciela Rechola i zobaczył, że Monika wróciła do Gieńka. Kiedy udaje mu się wrócić do Moniki(film bagatelizuje kwestię, że jest już mężata z Gieńkiem) uznaje, że motórzenie przestało być mu potrzebne, bo od teraz przestaje żyć przeszłością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones