PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727187}

Mroczne umysły

The Darkest Minds
6,2 14 988
ocen
6,2 10 1 14988
Mroczne umysły
powrót do forum filmu Mroczne umysły

Nie mogę doczekać się filmu. Właśnie skończyłam czytać trylogię, książki dosłownie uderzyły w moje emocje. Bohaterowie może są troszkę szablonowi, ale tak prawdziwi, że czułam się jakbym ich znała;) Tak ciężko było mi się oderwać, że czytałam w każdej możliwej chwili i zarywalam noce. Płaczę chyba cały czas odkąd umarł mój ulubiony bohater (to nie spoiler, tam cały czas ktoś umiera-za co kocham i nienawidzę autorki), a fakt, że seria juz się skończyła kompletnie mnie dobił, prawdę mówiąc chyba popadam w depresję haha :D
Dla mnie straszne przede wszystkim w tej powieści jest to, w jaki sposób dorośli traktowali dzieci. Jakby uważali je za zwierzęta, potwory. Ścigali dla pieniędzy, zabijali ze strachu o swoją dupe, nie pomagali, pozwalali, by umieraly, oddawali w ręce wojska, do obozów "rehabilitacyjnych". Z drugiej strony przerażające jest to, co te dzieci potrafiły zrobić dla siebie nawzajem, by przetrwać..
Podsumowując, książki uderzają w serce, pokazując ludzką naturę, prawdziwą twarz ludzi, że w trudnych, ciężkich sytuacjach nie możemy liczyć na innych ludzi, czasem nawet na krewnych, ale mimo wszystko zawsze jest ktoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Uderzające jest również, to ile skrzywieni ludzie, skrzywdzone dzieci potrafią dla siebie zrobić, zginąć z miłości, poświęcić się dla dobra większości. I ile cierpienia może trzymać w sobie każdy z nas..

ocenił(a) film na 5
lena_161

Przeczytałam trylogie dawno i też się tak czułam jak skończyłam- istna pustka xD tak się przywiązał am do bohaterów, że trochę boje się oglądać ten film, mam nadzieję że go nie zepsują i nie będzie za bardzo odbiegał od książki, chodź zapewne i tak jakieś szczegóły nie będą mi pasować i będę się tylko denerwować. Ehhh.... No cóż, tak już jest po przeczytaniu dobrej książki ;_;

kruszonika

Nie martwcie się, będą jeszcze nowelki. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones