PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30630}

Mulholland Drive

Mulholland Dr.
7,6 97 217
ocen
7,6 10 1 97217
8,1 35
ocen krytyków
Mulholland Drive
powrót do forum filmu Mulholland Drive

Lynch to geniusz.

ocenił(a) film na 9

Drugi film Lyncha po Zagubionej Autostradzie jaki obejrzałem, wcisnął mnie w fotel. Opis z wikipedii (wypracował własny styl, w którym równie istotną rolę odgrywają wszystkie elementy dzieła: postacie, światło, montaż, muzyka) adekwatny do tego co David Lynch zaprezentował w filmie, każdy element tworzy niesamowitą całość, klimat wylewa się z ekranu. Szczęka na podłodze. Więcej takich filmów proszę.

ocenił(a) film na 5
PunkFan

Dorobiłeś do gniota ideologie i pier*dolisz jak połamany

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

Film jest genialny, pogódź się z tym że to po prostu nie twój gust. Być może też go nie zrozumiałeś, Odyseja kosmiczna, Stalker i Mulholland drive wymagają zupełnie innego podejścia do seansu niż hollywodzkie sztampy.

ocenił(a) film na 5
sQr3bYk7

Skończmy proszę z tym że jak ktoś coś źle ocenia to znaczy że nie zrozumiał.

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

A dlaczegóż to? Ja np. nie rozumiem kompletnie poezji i dla mnie mogłaby nie istnieć, bez różnicy, ale to nie znaczy że Mickiewicz czy Słowacki tworzyli gnioty.
Zagubiona autostrada to pierwszy film Lyncha który obejrzałem i też go za pierwszym razem nie zrozumiałem, chociaż przez klimat i tak wystawiłbym mu minimum 7, dopiero po następnym seansie ogarnąłem i ocena powędrowała w górę, także tak, argument o zrozumieniu jakiegoś dzieła jest jak najbardziej zasadny.

ocenił(a) film na 5
sQr3bYk7

ale dopuszczasz taką możliwość że ktoś zrozumiał film i po prostu uważa że jest słaby?

ocenił(a) film na 9
BartasBartas

Dopuszczam, chociaż to dla mnie dosyć dziwne. Tak jak napisałem w pierwszej odpowiedzi to nie Twój gust, lub być może go nie zrozumiałeś a Ty na siłę uczepiłeś się tego drugiego.
A tak generalnie to co Ci się w nim nie podoba?

ocenił(a) film na 5
sQr3bYk7

Naprawde uważasz że dalsza dyskusja ma sens?

- ja napisze że nie podobają mi się zdjęcia a ty napiszesz że są fajne bo mają klimat;
- ja napisze że marnie zagrane a ty napiszesz że taki był koncept żeby grać w taki sposób;
- ja napisze że słaba fabuła a ty mi napiszesz że nie zrozumiałem

Lepiej poczytać książke albo wyjść pobiegać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones