PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34416}

Mutronika

Guyver
5,7 1 352
oceny
5,7 10 1 1352
Mutronika
powrót do forum filmu Mutronika

Ciekawe kto pisze te opisy guyver nie został zrobiony w laboratorium a stworzony przez kosmitów po to by powstrzymać zoanoidy

ocenił(a) film na 8
majorelo

On nie został stworzony do niszczenia Zoanoidów. Tzn można go do tego wykorzystywać, ale przeznaczenie ma bardziej ogóle. ;-) Obejrzyj drugą część, tam jest wszystko wyjaśnione.

ocenił(a) film na 4
Artanis

Z tego co kojarze guyver został stworzony przez kosmitów dla ich celów i przez przypadek trafił w ręcę ludzi. To rodzaj inteligętnej bio zbroi.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

Nie, ludzie ubrani w pancerz (Guyver) mieli być ich bronią. Cytat z drugiej części:

" Cori, I lied. The Zoanoids weren't the failed experiment. The Guyvers were. The aliens created the Guyvers to fight their wars for them. The humans rebelled. Out of control. The Guyver is nothing more than a weapon. I have no destiny. "

ocenił(a) film na 4
Artanis

Wiem że zoonoidy i zoolordy też mogły nosić tą zbroję dlatego chcieli pozbawić Sho życia. Reszta to typowo Japońskie przemiany, strzelanie z promieni kto kogo spali, no i wieczna jego laska w tle która mu kibicuje.

Seria się nagle kończy bo nigdy nie została dokończona a mangi nigdy nie czytałem.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

"wieczna jego laska"
Co masz na myśli? W jedynce i dwójce były to różne dziewczyny. I w sumie ciężko tu mówić o kibicowaniu, szczególnie w dwójce, tam to była świeżo poznana dziewczyna, która na początku była co do Niego bardzo nieufna.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

Ok, właśnie obejrzałem tą serię anime z 2005-2006 roku, tak jest ciut więcej powiedziane. Kosmici stworzyli ludzi jako bazę do wyhodowania biobroni, a z ludzi wytworzyli bardziej konkretnych biożołnierzy - zoanoidów.Guyvera faktycznie kosmici stworzyli dla siebie, ale potem przekazali go na próbę ludziom, aby zobaczyć jaki będzie efekt. Okazało się, że ludzie dzięki przekazaniu im bio pancerza wyrwali się spod kontroli stwórców, zbuntowali się i stali się potężniejsi niż stwórcy się spodziewali (być może dlatego stwórcy uciekli).
 Żeby było ciekawie, to wszystko jest streszczone w napisach na początku pierwszej części filmu. Chyba o tym zapomniałem i szukałem odpowiedzi w animacji, a to podane jest na talerzu już w pierwszej części.
Szkoda, że jest tak mało informacji na ten temat.

ocenił(a) film na 4
Artanis

Nie było to aż tak popularne i nigdy nie dogodniło mangi. Urywa się nagle i zostaje niedokończone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones