PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4741}

Na granicy światów

Crossworlds
4,7 349
ocen
4,7 10 1 349
Na granicy światów
powrót do forum filmu Na granicy światów

Kiepski ten film

ocenił(a) film na 3

Myślałem, że będzie lepiej...no cóż przeliczyłem się. Film jest kiepski. Lepiej pograć w szachy albo poczytać jakąś książkę niż tracić czas na tym filmie 3/10.

gagarin77

merytorycznie biorąc nie jest głupszy niż Avatar - ale jak kto woli...

ocenił(a) film na 3
S.A.T.O

jejku aż tyle trudu sobie zadałeś żeby sprawdzić jakie filmy oceniłem... Pamiętaj że to działa w dwie strony i ja widzę że oglądałeś całe 3 filmy przez ponad 2 lata - niewątpliwie POWÓD DO DUMY, prawdziwy z ciebie znawca kina. Zobacz jaką film ma średnią - 5 z hakiem i jeszcze weź pod uwagę, że to jest filmweb i średnie są zwykle zawyżone o 2 punkty.
PS
Odpowiedzieć komuś po 3,5 roku BEZCENNE

gagarin77

hm.. ciekawa teoria z tym zawyżeniem.... niby czemu, pewnie ktoś inny uważa że są o 2 pkt zaniżone....
nie zaglądałem w twoje oceny - za dużo roboty a ja jestem leniwy.....
byłeś w tym temacie "pod ręką" to odpisałem, nie gorączkuj się...

ocenił(a) film na 3
S.A.T.O

z powietrza nie wziąłem
http://img88.imageshack.us/img88/3390/wykreseq.jpg
rozkład statystyczny ocen filmwebu dla filmów o liczbie głosów powyżej 100 (żeby rezultat był miarodajny)

ocenił(a) film na 4
gagarin77

Przyjąłeś błędne założenie że to powinien być rozkład Gaussa, tymczasem nikt przecież nie stara się oglądać filmów kiepskich, tym samym ocen tego typu jest mniej.

ocenił(a) film na 3
khonsu

1. Słabych filmów musi być tyle samo co dobrych albo i więcej z uwagi na to że potrzeba mniej wysiłku żeby nakręcić gniota.
2. Są osoby które oglądają bez sprawdzania, oraz np. fani tandetnych horrorów

ocenił(a) film na 4
gagarin77

Ad.1
Być może, niewielu jest jednak reżyserów którzy celują w kręcenie filmów słabych. Kieruję się tu prostą zasadą ekonomi, ludziom film musi się podobać żeby poszli na niego do kina, żeby się sprzedał musi reprezentować sobą jako taki poziom.

Ad.2
Może i są (sam dosyć lubię oglądać kiepskie fantasy), co i tak niczego nie zmienia bo są w mniejszości. Osoby które oglądają bez sprawdzenia zwykle nie korzystają z filmwebu.

IMO przyjąłeś błędne założenie że to musi być rozkład zupełnie losowy, że filmów kiepskich jest tyle samo co dobrych i że ludzie po równo je oglądają i oceniają.

ocenił(a) film na 3
khonsu

Odnośnie punktu 1 to mało jeszcze widziałeś. Polecam zerknąć na typowe filmy akcji z Indii albo pochodzące z Afryki - tandeta aż wylewa się z ekranu.
Odnośnie 2 to np osoby oglądające filmy w TV, bo coś akurat leci. Przykładowo było całe takie pasmo (chyba na pulsie) "tandetne poniedziałki" czy jakoś tak. Poza tym to jest moje założenie i według mnie jest słuszne - jakimś dziwnym sposobem moje oceny układają się prawie idealnie w rozkład normalny (oczywiście sprawdzam filmy przed obejrzeniem): http://www.filmweb.pl/user/gagarin77/blog/558060-Filmweb+w+liczbach
ocenione filmy 2466
seriale 1294
gry 124

Raczej nie ma sposobu by obalić tezę o typie rozkładu ponieważ każdy ma inny gust i system oceniania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones