PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539869}

Nad morzem

Alamar
7,1 696
ocen
7,1 10 1 696
Nad morzem
powrót do forum filmu Nad morzem

Czy warto obejrzeć ten film? Proszę o jak najwięcej odpowiedzi i opini co do niego ;)

ocenił(a) film na 3
luiza_19

Nie warto - dlaczego nie opisałem w komentarzu poniżej...

luiza_19

Skądże znowu. Warto i to bardzo. Ocena 7 w pełni zasłużona a należy się nawet spory plus do tej siódemki. Ten film to reportaż, rodzaj dokumentu a nie film fabularny. Pokazuje życie na rafie koralowej i kończy się apelem o ochronę tej rafy. W tym kontekście pełna rewelacja. Film w sam raz na późne, ciche wieczory - antidotum na sieczkę reklam, strzelania, pościgów i nagości. Polecam.

relaj_

Myślę, że to co powiedziałeś, że to reportaż, to właśnie o to chodzi tym wszystkim, którym on się nie podoba, oni liczyli na typowy film fabularny. Także to chyba faktycznie warto wiedzieć przed. Dzięki ;)

ocenił(a) film na 9
luiza_19

Zdecydowanie warto! To dokument, wielokrotnie nagrodzony, mojm zdaniem bardzo słusznie. To nie prawda że jest montonny i nudny. Ja się smialam i wzruszałam na przemian. Stąd wysoka ocena.
Jestem świezo po obejrzeniu 'drzewo zycia' nagrodzonego złotą palma pseudorefleksyjnego filmu z Bradem Pittem i Seanem Penn'em. I powiem tak- ten film to była motonna papka skierowana niby na refleksje i wyciszenie w poszukiwaniu sensu zycia. W zestawieniu z skromnym 'zwykłym' dokumentem "Almar", film Drzewo życia przegrywa w przedbiegach.
Absolutnie warty obejrzenia. No i te krokodyle... rozbroiły całą sale.

Anja_Be

Nie oglądałam filmu o którym Ty piszesz, ale jeśli miało to być takie kino wyższej klasy, może nawet sztuka, to sama obsada mówi za niepowodzeniem. Nie mówię, że to źli aktorzy, ale raczej kojarzą się z innym rodzajem filmów, a to też wpływa.
Z kolei mówisz, że są sceny ze zwierzętami, do tego trzeba mieć pewną wrażliwość, niektórzy tego niestyty nie mają i wszytsko im jedno czy akurat zabijają zwierzę czy się z nim bawią, dlatego to nie dla mas. Dzięki ;)

ocenił(a) film na 9
luiza_19

generalnie tak: integracja z naturą. Ale film jest o ludziach i o tym jak pieknie mogą życ w symbiozie z naturą. Natomiast zwierzęta to jakiś tam detal ktory pojawia sie w kontekście miejsca gdzie cały dokument sie rozgrywa. Co się pierwsze rzuca w oczy? to jak można życ zdala od cywilizacji, w prosty sposób, zaspokajając proste potrzeby w zgodzie ze sobą i tym co nas otacza. A poza tym wszystko rozgrywa sie rafie koralowej, przepieknym miejscu, bajecznym. I jeszcze jedno, jak egzotyczne dla nas rzeczy, zjawiska potrafią być absolutnie normalne w niektorych zakątkach świata (ojciec do syna: możesz się isć kapać w morzu tylko uważaj na krokodyle (!!!) a tam 3 m od niego 2 niemałe krokodyle).

Anja_Be

Taki powrót do natury...;) Fajnie, atmosfera szczęścia. dzięki jeszcze raz ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones