PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823957}

Nadzwyczajni

Hors normes
7,4 5 944
oceny
7,4 10 1 5944
7,3 3
oceny krytyków
Nadzwyczajni
powrót do forum filmu Nadzwyczajni

Jedna z matek mówi w pewnym momencie, że wszelkie medyczne dyplomy są dla niej bez znaczenia, a ludzi dzieli na niechętnych (oni stanowią ogromną większość) oraz życzliwych (tych jest garstka). To zdanie wręcz idealnie odzwierciedla sytuację niepełnosprawnych nie tylko we Francji, ale też i w Polsce.

Bardzo dobry film, chociaż trzeba się nastawić przed seansem na dużą dawkę trudnych refleksji.

chateau_de_sable

Dodałabym do tego scenę, gdy mówi, że nie wie co się stanie z jej synem po jej śmierci i że lepiej by było, gdyby teraz zabiła i jego i siebie

ocenił(a) film na 8
Raven_86

Dokładnie. Na szczęście było tam jeszcze coś bardziej optymistycznego, czyli ciasto ananasowe. :)

ocenił(a) film na 8
chateau_de_sable

Jestem mamą 8 letniej "artystki". Dobrze wiem jak wygląda sytuacja z akceptacją autystów w społeczeństwie. Właśnie wróciłam z seansu. Trzy pary wyszły w trakcie. Mówi to samo za siebie... :( Film bardzo prawdziwy. Nareszcie pokazujący trudne przypadki, nie tylko autystycznych geniuszy. Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
butterfly_3

Gdy ja byłam w kinie też wyszło w trakcie parę osób. Moim zdaniem film bardzo potrzebny, w końcu ktoś przedstawił problem niepełnosprawności bez przesładzania

butterfly_3

Pewnie to naiwne pytanie, ale - czemu wychodzili?

ocenił(a) film na 9
butterfly_3

Masz niestety absolutna rację, ja problem autystyków zrozumiałem (?) - a raczej dopiero poznałem przez znajomych, mających dwójkę autystycznych dzieci. Do tej pory (pewnie jak wielu innych) jedyna "wiedzę" miałem oglądając Rain Mana. Co do samego filmu - naprawdę świetnie pokazuje zmagania codzienne ze społeczeństwem, a przede wszystkim ze skostniałą biurokracją, jak widać nie tylko w Polsce. Takie już korpo podejście współczesnego świata - liczby w tabelkach maja się zgadzać.

ocenił(a) film na 5
chateau_de_sable

Wydaje mi się, że jednak najwięcej jest obojętnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones