PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646429}

Confession of Murder

Naega salinbeomida
6,8 1 067
ocen
6,8 10 1 1067
Naega salinbeomida
powrót do forum filmu Naega salinbeomida

W ocenie waham się między 7 i 8. Wg mnie połączenie filmu akcji/kryminału z social commentary nt. stanu dzisiejszych środków masowego przekazu wypadło umiarkowanie dobrze. Momentami krytyka ukazana jest zbyt dosłownie np. w czasie rozmowy na żywo z seryjnym zabójcą kobiet telewizyjny realizator martwi się o swój stołek przez przekleństwo powiedziane na wizji. Mimo tego film wypada w podsumowaniu dobrze, świetnego Jeong Jae-yeonga jak zwykle ogląda się przyjemnością, Park Shi-hoo jest śliczny i się nawet rozbiera, są niemające prawa powtórzyć się w rzeczywistości pościgi, jest mordobicie, jest plot twist. Raziła mnie kobiecość prawdziwego mordercy - wydawało mi się że nie było to ogólne nawiązanie do problemów z własną tożsamością (również seksualną) prawdziwych zabójców i gwałcicieli, ale nachalna kalka z Milczenia Owiec.

Beermeister

Pościgi były po prostu absurdalne i w dużej mierze zepsuły mi odbiór filmu. W kontekście wątku kryminalnego i krytyki mass mediów wyglądały jak wyjęte z komedii z Jackie Chanem.

ocenił(a) film na 8
Beermeister

Film całkiem w porządku, po obejrzeniu przyszło mi na myśl, że gdyby taki obraz powstał w polsce, to musiałby zostać zakwalifikowany do s-f, bo 3 miliony sprzedanych książek to w tym kraju nierealne ;)

ocenił(a) film na 7
Beermeister

Pościgi fajne :D
ale mnie najbardziej rozwaliła scena, kiedy w trakcie wiadomości video od mordercy nagle pojawia się jakiś ajjussi i pyta "Czemu pan pisze po drzewach?" a morderca zaczyna w popłochu biec w stronę kamery (i nawet tego nie wyciął przed wysłaniem, lol).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones