PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772700}
8,0 103 285
ocen
8,0 10 1 103285
6,2 29
ocen krytyków
Najlepszy
powrót do forum filmu Najlepszy

Zaczne moze of tego ze film mi sie bardzo podobal, historie co prawda znalem juz wczesniej, ale wizja rezysera, aktorstwo I realizacja moim zdaniem bardzo mocno zbliza polski film do swiatowego poziomu.

Zbliza, bo to jeszcze nie jest to. Wiele tu sie naczytalem o tym ze to film "hollywoodski". Otoz nie, filmy z Hollywood, szczegolnie te z wyzszej polki charajteryzuja sie wysokim profesjonalizmem w przedstwieniu detail, pozornie nieistotnych, a dajacych poczucie realizmu.

W "Najlepszym" kilka rzeczy musi irytowac:
- Jezeli chodzi o fabule to mnie najbardziej zbila z tropu nagla przemiana realacji glownego bohatera ze swoim "tesciem" - jak gdyby nigdy nic z wrogow zamienili sie w najlepszych kumpli, ot tak.
- Dodatkowo dla laika wyglada to tak ze facet troche pobiegal, poplywal I pojechal na iron mana. Tak to nie wyglada, treningi sa mordercze I czasochlonne, nie zostalo to odpowiednio pokazane a musialo byc podwojnie trudne dla narkomana.
- Razi realizacja imprez sportowych, smieszna i bardzo nieliczna widownia, niewielu uczestnikow - a wsrod nich jacys napakowani kulturysci - widzial rezyser kiedys triatloniste???
- Sprawa z ciasnymi butami nie zostala wyjasniona, a Pan Jerzy w rzeczyswistosci nie mial kasy i kupil buty na wyprzedazy - byly tanie bo jeden byl rozmiar mniejszy of drugiego. Kazdy kto biega wie jak bardzo obowie moze nam napsuc krwi.
- Charakteryzacja narkomanow to byl po prostu absurd, wygladali jak zombie z tandetnego horroru a nie jak narkomani, nawet bardzo wyniszczeni.
- Ogolnie charakteryzacja miejscami fatalna (lysina glownego bohatera....)

Oprocz tego troche mi tam nie pasowaly element rodem z horroru, no ale uznajmy ze taka wizje mial rezyser.

To tyle marudzenia - nie pisze tego by zrazic do filmu, przeciwnie - warto zobaczyc, bo historia porusza, ale szkoda ze zabraklo profesjonalizmu w dopracowaniu detail, szczegolnie ze nie chodzi o jakies kosztowne inwestycje.

luckie79

Co do dwóch pierwszych punktów - problemem wg mnie jest złe oddanie upływającego czasu. Miedzy początkiem a końcem upływa 10 czy tam ok. 15 lat. Natomiast w filmie wygląda to na znacznie krótszy okres.
Kwestia horrorowa to raczej ukazanie wewnętrznej walki głównego bohatera z samym sobą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones