PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772700}
8,0 103 285
ocen
8,0 10 1 103285
6,2 29
ocen krytyków
Najlepszy
powrót do forum filmu Najlepszy

Wiem, że film jest oparty na prawdziwej historii. Jak bardzo została ona jednak podkoloryzowana? Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ćpun w takim stanie był w stanie ukończyć, - ba, wygrać! - Iron Mana i to na podwójnym dystansie. Brzmi jak totalna bajeczka. Znam ludzi, którzy przygotowują się do Iron Mana i to są naprawdę mordercze treningi, a podwójnego to sobie nawet nie wyobrażam. Czy stan Jerzego Górskiego był mocno przesadzony w filmie czy o co tu chodzi?

boolion

Rozpoczęcie treningów do Iron Mana a start na zawodach w Alabamie dzieliło 6 lat co łatwo przeoczyć oglądając film.Ponadto jakieś próby treningów były podejmowane już w Monarze. Może nie były one przygotowaniem do Iron Mana ale na pewno pomogły w późniejszych treningach. Przy dobrym trenerze, odpowiednio dobranemu, codziennemu treningowi oraz wielu innych czynnikach można osiągnąć tak dobrą formę zaczynając praktycznie od zera. W ciągu 6 lat można zrobić naprawdę olbrzymi progres. Na pewno narkoman ma przed sobą długą i cięższą drogę ale myślę, że było to możliwe. Bardziej dokładnie jest to opisane w książce Łukasza Grassa. Mam nadzieję, że pomogłam.

boolion

Przeczytałem książkę właśnie, jeśli chodzi o samą historię jest jak najbardziej prawdziwe, sam Górski mówi że jak się okazało ma niesamowitą wydolność a jego organizm się jakby całkowicie zregenerował czego lekarze nie potrafili wytłumaczyć, poza tym był cholernie zawzięty, nie odpuszczał w żadnej sytuacji. Natomiast sam film mocno podkoloryzowany w sferze osobisto-obyczajowej.

boolion

Z tego co wyczytałem, film a rzeczywistość, to lekko odmienne rzeczy. Na wielkim ekranie widzimy wrak, który ma ambicje by coś osiągnąć, ale może zapłacić wysoką cenę. Natomiast w rzeczywistości miało być tak, że Górski (cytując klasyka) - "jest jak maszyna". Potrafił szybko się regenerować i ogólnie jego parametry potrafiły przewyższać innych. Nawet zdrowych, długo ćwiczących.

ponczi88

W filmie jest scena jak przechodzi jakieś badanie wydolnościowe na rowerze a Ewa zaskoczona ironicznie podejrzewa go o doping ; ).

boolion

Generalnie facet miał wysoce ponadprzeciętną wydolność organizmu. Sam fakt, że przetrwał 14 lat dawania w żyłę świadczy o niezwykłej wytrzymałości. Gdyby w młodości trenował zamiast ćpać, prawdopodobnie zostałby multimedalistą olimpijskim i jednym z najwybitniejszych sportowców wszechczasów.

ocenił(a) film na 8
Seeker_Sagneale

Tak - i prezydentem USA, a potem papieżem. Wielu ludzi wytrzymuje dawanie w żyłę latami. Ciekaw jestem czy faktycznie doprowadzał się do aż takiego stanu jaki był pokazany w filmie.

boolion

Skoro brał 20 cm heroiny to chyba byl zajebiscie zaawansowanym cpunem. Z resztą masz swiadomosc jak heroina uzaleznia fizycznie i psychicznie? Gosc mial dobre geny - wytrzymalosc organizmu. Po roku trenigów pierdzielnąl maraton w czasie ponizej 4 godzin.

ocenił(a) film na 4
mesmerized

To prawda 20 cm to niemało , ale znałem typów którzy zgrzewali po 80 cm , oczywiście dobowo , i żyją .Zresztą z tego samego miasta w którym żyje Górski .

boolion

Doprowadzał się do znacznie gorszego stanu, palił też absurdalne ilości papierosów - wszystko to jest udokumentowane, że naprawdę tak było. Po prostu miał wyjątkowy organizm, a do tego bardzo mocną psychikę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones