PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6946}

Narwana miłość

L'amour braque
6,6 493
oceny
6,6 10 1 493
5,4 5
ocen krytyków
Narwana miłość
powrót do forum filmu Narwana miłość

L'AMOUR BRAQUE jest kolejną (po KOBIECIE PUBLICZNEJ) próbą przełożenia prozy Fiodora Dostojewskiego na język obrazów przy jednoczesnym jej uwspółcześnieniu. Za podstawę scenariusza posłużył IDIOTA, wielka powieść o niemożności realizowania tzw. postawy chrystusowej we współczesnym świecie (choć rzecz rozgrywa się w realiach XIX-wiecznej Rosji, przesłanie zachowuje aktualność po dziś dzień). Film Żuławskiego okazał się zarazem hołdem dla kina gatunkowego, zwłaszcza amerykańskiego dramatu gangsterskiego oraz noir.
Bezkompromisowo ekspresyjny obraz podzielił zwolenników reżysera, pojawiły się głośniejsze niż dotychczas oskarżenia o manieryzm. Entuzjaści podkreślali energię płynącą z kadrów i śmiałą metaforykę, oponenci wytykali intelektualną chaotyczność oraz powierzchowność w potraktowaniu literackiej spuścizny Dostojewskiego.
Jedynym niekwestionowanym elementem MIŁOŚCI okazała się młodziutka Sophie Marceau, dla której film przyszłego męża stał się certyfikatem aktorskiej dojrzałości.

ocenił(a) film na 9
Vuzz

No ja zaliczam się do zwolenników tego obrazu. Ale pytanie odnośnie Kobiety publicznej - jakiego tworu Dostojewskiego jest to adaptacja? Pierwsze słyszę:>

Marcineusz_Zet

BIESY. To nie typowa ekranizacja, tylko wariacja na temat (w NARWANEJ MIŁOŚCI również tak jest). Bohaterka gra jedną z głównych ról w filmowej adaptacji tej powieści. Głównym męskim bohaterem jest reżyser i aktor, wcielający się w rolę Stawrogina. Fikcja i rzeczywistość przeplatają się.

Film będzie można obejrzeć w tym roku na festiwalu ERA NOWE HORYZONTY, na przeglądzie Żuławskiego.

Vuzz

oni nigdy nie byli małżeństwem

jestem_piatym_elementem

a co do filmu to najmiej mi się podobał z całej jego twórczości,którą miałem okazję ogladać.Oceniłem na 6. 18.04 będzie 'Najważniejsze to kochać'!Już nie mogę się doczekać.

jestem_piatym_elementem

Oczywiście że byli małżeństwem "Ich relacja przez większość czasu opierała się na relacji "mistrz i uczennica". Aktorka zresztą wielokrotnie podkreślała, ile zawdzięcza byłemu mężowi. To właśnie on bowiem miał ukształtować ją jako aktorkę. Ich małżeństwo trwało 16 lat. W międzyczasie artyści zostali rodzicami. Na świat przyszedł ich syn Vincent Żuławski." fragment artykułu dot. Żuławskiego
https://plejada.pl/newsy/klany-gwiazd-rodzina-andrzeja-zulawskiego-zony-dzieci-p rzodkowie-zdjecia/83xdztm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones