PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 611
ocen
6,7 10 1 95611
5,8 10
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

...mimo sprawnej realizacji i kilku ciekawych pomysłów. Niezły pomysł z podróżą astralną, z innym wymiarem, do którego prowadzi to nie wystarczyło, żeby film zapadł mi na dłużej w pamięć. Może nie jest to film stricte o nawiedzonym domu, ale tak się go ogląda. Jest tu sporo zapożyczeń z Poltergeista (szczególnie końcówka i od momentu przybycia medium do domu). Samo to, że twórcy trochę pożyczyli z innego filmu nie dyskwalifikuje go. Największy zarzut mam do tego, że główną metodą do straszenia są tzw. jump-scenki, na które ja się nie nabieram. To, że nagle będzie BUUU, któremu towarzyszyć będzie wybuch jakiegoś dźwięku, i wywoła ono efekt u każdego to bazowanie na czystych odruchach. Oczywiście są fragmenty, gdzie twórcy nie uciekają się do tego, ale w większości przypadków niestety tak jest. Dodatkowo twórcy zaliczają nieprawdopodobny strzał w kolano, kiedy SPOJLER bohater przenosi się do innego wymiaru i spotyka tam tego demona KONIEC SPOJLERA. Ta postać, która budziła do tego momentu jakąś grozę wywołuje po tym uśmiech politowania i cały czar z nią związany pryska, w efekcie czego film ogląda się od tego momentu już bez napięcia. Tak jak napisałem wcześniej – dla mnie nie wybija się ponad przeciętność, chociaż miał taki zamiar 5/10

ocenił(a) film na 5
Scifrenis

W 100% zgadzam się z Twoją opinią, straszne w tym filmie były jedynie efekty dźwiękowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones