PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 611
ocen
6,7 10 1 95611
5,8 10
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

Jestem wielce zdziwiona, iż jako-takie niebezpieczeństwa płynące z eksterioryzacji zostały
ukazane w FILMIE. Pomijając fakt, iż większość ludzi praktykujących to traktuje to jako rozrywkę.
Faktem jest też, iż niebezpieczeństwa te zostały ukazane w bardzo przekoloryzowany sposób,
zbyt "dramatyczny". A sam "rytuał" wyjścia z ciała w sposób nierealistyczny i niezgodny z
rzeczywistością. Domyślam się, iż twórcy chcieli w jakiś sposób ukazać przejście w świat
niefizyczny, ale zrobili to w sposób komiczny wręcz. Nie podobał mi się sposób ukazania tego,
historia, iż ciało astralne syna odwiedziło odległy wymiar kryjący się za czerwonymi drzwiami, i
zostało zniewolone przez demona. Trochę to tanie. Nawet bardzo. A istoty z zaświatów
próbujące wedrzeć się do domu przez drzwi? Boki zrywać.

Niemniej jednak plus za PRÓBĘ podejścia do tematu, ale klapą totalną jest to, w jaki sposób
temat ten został ujęty i ukazany. Z początku byłam nieco zaintrygowana, że ktoś odważył się
podjąć taki kontrowersyjny dość temat, później zaintrygowanie ulatniało się stopniowo,
ustępując miejsca rozczarowaniu, którego ostateczną formą było zażenowanie.

Jestem zdania, iż twórcy filmowi powinni się trzymać z daleka od tematu eksterioryzacji. Jeśli
chcieli zrobić z tego horror, którego myślą przewodnią jest opętanie małego chłopca, po
cholerę wciskali do tego przechodzenie w "zaświaty", umarlaki przechodzące do naszego
świata, opętanie ojca chłopaka? Motyw z niezidentyfikowaną postacią widoczną na zdjęciu już
był wałkowany w wielu filmach. Ja rozumiem, że miało być nowatorsko i niekonwencjonalnie,
ale wyszła z tego, jednym słowem - tragedia. Zamiast straszyć, film ten wywołuje śmiech.

A końcówka przewidywalna.

ocenił(a) film na 8
8pik

Matko bosko. Filmy o kosmitach też są słabe, bo tych kosmitów może wcale nie być, więc twórcy filmów o kosmitach to leszcze, w ogóle podejmując taki temat. Gratuluję toku myślenia.

ZiD0

Ależ ja nie mówię, że twórcy tego filmu to "leszcze", gdyż podjęli taki temat (eksterioryzacja). Temat ten jest akurat dla mnie bardzo ciekawy, ale uważam, że twórcy filmowi nie powinni się go chwytać, gdyż ukazanie doznań poza ciałem jest bardzo trudnym zadaniem, tym bardziej iż każdy doświadcza tego na swój indywidualny sposób.

Nie rozumiem, w jaki sposób Twoja wypowiedź odnosi się do mojej, chyba się nie zrozumieliśmy i to ja powinnam pogratulować toku myślenia.

Zaznaczyłam, iż jestem pod wrażeniem, że twórcy tego filmu podjęli taki temat, jednak nie spodobał mi się sposób ukazania go. Więc nie rozumiem, powinnam chwalić ten film za to, iż zostało w nim ukazane coś nietypowego? Jestem zdania, iż film ten jest SŁABY. Rozpatrzyłam to pod każdym kątem i nie ma w nim niemalże nic, co by mi się podobało i co zasługiwałoby na uwagę.

ocenił(a) film na 8
8pik

Ukazanie czegokolwiek, o czym człowiek niewiele wie, jest trudne w realizacji. I wcale nie sądzę, że lepiej nie poruszać takich tematów, bo istnieje takie coś jak wizja twórcza. Dlatego mamy filmy z nietypowymi zagadnieniami. To są wizje reżyserów, którzy je kręcą. Czepiasz się, że coś tam niezgodne z rzeczywistością... Takie coś dla mnie nie ma sensu. Oceniam film jako całość, a nie tylko podjęty temat, w którym zdaje się uważasz się za znawczynię i wyśmiewasz film przez to, jak temat został pokazany.

ZiD0

Nie, nie. Nie wyśmiewam go i nie chodzi w zasadzie o to, jak został ukazany ten temat. Chodzi o całokształt. Film mi się nie podobał. Nie straszył, dość oklepane motywy. To, że zaznaczyłam iż nie spodobał mi się sposób ukazania tematu, nie znaczy że czepiłam się jedynie tego i wyrokuję, że "Oni się nie znają, co za beznadzieja". Nie uważam się też za znawczynię. Również oceniam film jako całość. A więc nie podobał mi się jako całość. Jeśli możesz, prosiłabym, byś powiedział, co spodobało Ci się w tym filmie, po prostu jestem ciekawa.

ocenił(a) film na 8
8pik

Właśnie od samego początku swojego tematu jakoś tak czepiasz się głównie tej "eksterioryzacji", ale ok, nie będę drążył.
Co mi się podobało? Przede wszystkim duet Wan&Whannell, którego fanem się stałem po pierwszej Pile. Podoba mi się temat, gdyż nie jest to kolejna historyjka o zwykłym opętaniu. Nie widziałem wcześniej żadnego filmu z tematem OOBE, więc jest jakaś innowacja. Podobały mi się postacie, te z innego wymiaru (baba jaga to być może nawiązanie do Dead Silence - oczko do widza; twarz Billy'ego na szkolnej tablicy - oczko do widza, podoba mi się), chociaż ten główny stwór faktycznie mógł być bardziej złowieszczy, za bardzo przypominał postać z Gwiezdnych Wojen. Podobało mi się, że włosy na nogach mogły popracować, stając od czasu do czasu w wyrazie uznania za to, że film powodował u mnie dreszczyk. :)
Ocenę 2 uważam za krzywdzącą dla tego filmu.

8pik

Ale zaraz a kto powiedział że mają dokładnie ująć co i jak się dzieje w eksterioryzacji??to nie dokument.Miał być horror i jest i to całkiem dobry

hantos

Zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi. Jednakże ja uważam, ze film jako horror się nie sprawdził.

8pik

Spoko nie mówię że to dzieło i najlepszy straszak ale nie jest zły.A tak na marginesie jaki film przyprawił cię o największe ciarki ??nie mówię w dzieciństwie.Teraz:)Jak dla mnie to chyba SHUTTER WIDMO.Ale oczywiście nie wersja amerykańska:)

hantos

Szczerze mówiąc, nie ma takiego filmu, który by "przyprawił mnie o ciarki". Widziałam już wiele i jak do tej pory nic mi nie straszne (a szkoda). JEDNAKŻE muszę nadmienić, że jeśli chodzi o klimat w filmie, to wybrałabym "The Thing" z 1982 oraz "The Ring" z 1998, czyli wersja japońska. "Shutter - Widmo" właśnie wczoraj obejrzałam, i nie był on dla mnie przerażający ani trochę.

8pik

Japoński the ring zdecydowanie lepszy fakt.Widac nie kasą w tym temacie się efekt uzyskuje

8pik

"Pomijając fakt, iż większość ludzi praktykujących to traktuje to jako rozrywkę"
Może i traktują jak rozrywkę, ale z całym szacunkiem jeśli uważasz, że oobe jest bezpieczne to poczytaj troszkę.
Zwyczajny spirytyzm, tutaj nawet jest nieźle to opisane

http://forum.przebudzenie.net/eksterioryzacja/gorzka-prawda-o-oobe-i-ld-t2289.ht ml,
pozdrawiam ;]

baku9992

Zostałam źle zrozumiana, ja właśnie zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństw płynących z tego.

baku9992

Ale ten artykuł jest akurat zakłamany. Jest bardzo przejaskrawiony i wygląda nieco jak wypracowanie na przedmiot szkolny jakim jest religia.

ocenił(a) film na 5
8pik

W sumie racja. Jeśli autorzy biorą pod uwagę kwestie oobe to powinni się do tematu wystarczająco przygotować. Do filmu podszedłem bardzo chętnie i na początku nawet oscylował w okolicach 8 gwiazdek. Ciekawe pomysły straszenia i rozpościerania odczucia niepokoju. Jednak w drugiej mniej więcej połowie gwiazdki drastycznie zaczęły znikać. Pojawił się jakiś wychudzony Darth Maul. A już wspomniana przez Ciebie kwestia włażenia duchów do naszego świata przez zwykłe drzwi i blokowanie ich biurkiem zniszczyła wszystko. Za to powinny być już rzeczywiście tylko 3 lub 2 gwiazdki. Kostiumy też wyglądają jak przebrania z marketu na halloween. Jednak za atmosferę na początku filmu i za groteskowe (w pozytywnym sensie) ukazanie zaświatów dałem mu 5 gwiazdek (ale baaardzo naciągane).

8pik

wonchaj stope

ocenił(a) film na 9
8pik

"rytuał" wyjścia z ciała w sposób nierealistyczny i niezgodny z rzeczywistością " ??? ))

Rozumiem, że rzeczywisty rytuał odczyniasz codziennie miedzy teleexpresem a spakowanymi w mp3 słuchowiskami Rodziny Matysiaków ;)) Czy Twoje rzeczywiste i realistyczne kontakty z duchami pozwalają Ci na lepszy dobór słów? ;)

tiglatpilesiar

Och, proszę nie czepiać się słówek. I nie rozumiem, po co taka powaga. Wyraziłam luźną opinię, niezbyt przemyślaną, pisaną pod wpływem chwili, lecz uważam, że to, co myślę o tym filmie, udało mi się mniej więcej przekazać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones