PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559840}

Naznaczony

Insidious
6,7 95 608
ocen
6,7 10 1 95608
5,8 10
ocen krytyków
Naznaczony
powrót do forum filmu Naznaczony

Uważam że "Naznaczony" to film wtórny, posługujący się schematami z klasycznych horrorów w
sposób nachalny i bez pomysłu. Zaprzeczający zdrowemu rozsądkowi i jakiemukolwiek trzeźwemu
myśleniu. Trzesienie się domu, w żaden sposób nie skutkuje przyjściem sąsiadów, przyjazdem jakich
kolwiek służb. Bezdennie bezmyślne widowisko, żerujące na tanich emocjach i chyba głupocie
widzów.

darkuss3

"Trzesienie się domu, w żaden sposób nie skutkuje przyjściem sąsiadów, przyjazdem jakichkolwiek służb." Pozwoliłem sobie zacytować Twoje spostrzeżenie i spieszę wyjaśnić dlaczego... Otóż w filmach tego gatunku widz jest a przynajmniej powinien być świadomy czego ma się spodziewać. Produkcje obrazujące zjawiska paranormalne w samej swojej istocie są kinem, w którym widz nie zastanawia się dlaczego, kiedy spadają np. obrazy lub przesuwają się meble - nikt z sąsiadów tego nie słyszy. Jest to taki właśnie gatunek kina - usypia pewien obszar logicznego myślenia i skupia nas na zjawiskach nielogicznych np. paranormalnych właśnie. To nie jest produkcja typu W-11 ;-) gdzie na miejsce takich wydarzeń nadciągają "odpowiednie służby" a dzielni komisarze rozwiązują kryminalne zagadeczki. Takie filmy, oglądane w ciemny, cichy wieczór, w pełnym skupieniu mają wywoływać uczucie lęku, strachu... ten obraz z pewnością temu sprostał...

ocenił(a) film na 9
kleopold

krótko i na temat wytłumaczyłeś hejterowi co i jak ;) pozdro

ocenił(a) film na 6
poolus_2

film jest przeciętny, jak niemal każda nowa produkcja, szczególnie patrząc na te opowiadające o paranormalnych zjawiskach, to tłumaczenie z drugiego posta ma sens, to oczywiste, aczkolwiek to nie tłumaczy pzrewidywalności i braku napięcia które ciągnie się przez niemal cały, mimo wszystko dość solidnie zrealizowany "horror".

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
kleopold

"ten obraz z pewnością temu sprostał" - tak, kobitka w masce przeciwgazowej z wężem wetkniętym w ucho gościa piszącego ołówkiem w zeszycie - przerażający to jest fakt że takie filmy są finansowane i kręcone. Scenarzyści musieli być przeokrutnie upaleni jak robili scenariusz do tego filmu.

Mikz

10/10

ocenił(a) film na 5
yulbeano

Kiepskie wtorne kino. Z dobrych w tym roku to Obecnosc polecam, o ktorym bez wahania mozna powiedzoec rewelacja.

ocenił(a) film na 5
groundzero

Zgadzam sie, Obecnosc byla o wiele lepsza.

groundzero

Miałeś rację, film świetny. Pozdrawiam.

Mikz

chyba nie masz zielonego pojęcia o robieniu filmów. Takie filmy sa kręcone, bo przynoszą kasę o której możesz tylko pośnić :-)

ocenił(a) film na 4
kleopold

Tragiczny film i tyle. Cała historia rozgrywa się praktycznie w jednym miejscu. To nic złego, są twórcy którzy potrafią to wykorzystać, ale tu? Nie ma żadnego wprowadzenia, bohaterowie są jak wycięci z papieru, ciężko się z nimi utożsamić. Grają ze zbyt dużą ekspresją, jakby byli teatrze. Ale nie to jest dla mnie najgorsze w tej produkcji. Najgorsze są te ataki na widza, jakby reżyser myślał że widz nigdy nie widział filmu lepszego. Wyssana z palca historia, kiepskie pokazanie zaświatów, te metafizyczne sceny są na marnym poziomie jak dla mnie. I o co kaman, gdy ojciec ratuje dziecko w tych zaświatach - biegają po nieoświetlonej scenie jak durnie, spotykają jakieś maszkarony z makijażami gorzej wykonanymi niż muzycy black metalowi. Ja tu się nie miałem gdzie bać. Wydalo mi się że ten film jest parodią gatunku. Takie Scary Movie. :)

ocenił(a) film na 4
darkuss3

Zgadzam się. Sceny metafizyczne są na poziomie produkcji z lat 80-tych klasy B.

ocenił(a) film na 4
darkuss3

4/10 i to naciągnięte jak cięciwa łuku.
Nie dosyć, że za dużo tu wrzucono z innych filmów, nie będę wymieniał, bo kto by to spamiętał, to jeszcze w drugiej odsłonie tego horroru, wydaje się, iż Wan zupełnie się pogubił, albo zabrakło mu pomysłu na coś innego. Straszak to przeciętny, za dużo chciano upchnąć w jeden film, ale fabularnie to cienizna niesamowita. Taka ''Obecność'', mimo wtórności tematu, jest chyba przy tym, arcydziełem.

ocenił(a) film na 6
djrav77

Synu.
Nie porównuj go do Obecności.
To grzech.
Obecność to solidny horror trzymający poziom a Naznaczony to przy nim Bolek i Lolek.

ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

Homerze, a gdzie ja tu dokonałem porównań? Powiedziałem, że jedno przy drugim to jak Zastawa przy Golfie IV :) Chodziło mi o przepaść dzielącą oba te horrory, a przecież ojcem ich obu, jest ten sam Wan.
Dziwię Ci się tylko, że mimo zarzutów, chyba nawet większych niż moich, dałeś tak wygórowaną ocenę.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
djrav77

Dałem za przyzwoite aktorstwo i nawet ciekawy początek :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

A no właśnie. Tylko, że u mnie starczyło to raptem.... na tyle.

http://www.filmweb.pl/film/Naznaczony-2010-559840/discussion/Projekcje+astralne, 2329812

pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
djrav77

Świetna recenzja. Zgadzam się z przedstawionym przez Ciebie punktem widzenia.

ocenił(a) film na 6
darkuss3

Ten film jest tak bezpłciowy, że miejscami więcej napięcia odczuwałem patrząc na partię szachów niż na to dzieło.
Nazywanie tego filmu horrorem to nadużycie.

ocenił(a) film na 4
Lisowczyk

Ja to w ogóle nie wiem, co ty był za film, najszybciej jakaś komedia. Straciłam tylko czas, oglądając to "coś".

ocenił(a) film na 6
Kimara

Próbował nawiązać do starych horrorów ale ni wyszło :)

ocenił(a) film na 4
darkuss3

Nie cierpię słowa gniot, ale się dołączę z oceną.

ocenił(a) film na 4
darkuss3

Szczerze bardzo łatwo mnie przestraszyć i nawet bałam się na tym filmie ALE nawet jestem zwiedzona poziomem filmu ;( Pomysł na fabułę był świetny, lecz błagam wykonanie..... Dlaczego tak zniszczono taki potencjał ?! To mógł być horror na miarę najlepszego, a co wyszło ?! no właśnie wyszło to "coś"

ocenił(a) film na 4
darkuss3

Może wyjdę na hejtera, ale ten film był katastrofą. Momenty mające wystraszyć widza, powinny być jakoś logicznie i strategicznie w filmie ułożone, a nie losowo porozwalane. Jeszcze muzyka doprowadzająca do szału, nie ze strachu tylko z irytacji. Kostiumy na poziomie starych japońskich godzilli. A gra aktorska jak w serialach na Disney Chanel. Koncepcja filmu jest dobra, podróże astralne i duchy: można było dobry klimat zrobić. A tu zero jakiejkolwiek gradacji napięcia, zero logiki. Dziwi mnie, że ten film jest dziełem tego samego reżysera, który wyreżyserował Obecność.

ocenił(a) film na 6
darkuss3

Cóż... zgadzam się z Tobaże to film wtórny i kliszowy.
Pozwole sobie dodać od siebie że film perfidnie zrzyna z Poltergeista nawet takie malutkie rzeczy.

ocenił(a) film na 7
darkuss3

Mam podobne zdanie, co do tego filmu. Płytka fabuła, motyw zaświatów bardzo słabo przedstawiony. Wygląd "demona" z czerwoną twarzą i rogami może u widza prędzej wywołać śmiech niż strach. Ten film nie ma za grosz klimatu horroru, brakuje mu tej mrocznej otoczki. Wątek staruchy ze zdjęć nękającej w dzieciństwie męża bohaterki w ogóle nie rozwinięty. No i ci dwaj głupkowaci badacze zjawisk paranormalnych kiepsko odegrali swoje role. Myślałem że będzie lepiej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones