PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031616}
6,5 2 456
ocen
6,5 10 1 2456
Nefarious
powrót do forum filmu Nefarious

..czyli mocno w niesmak pewnej grupie dobry film.

hermar

nie inaczej, niektórzy tam mają niezłe odpały: The only thing not covered in this Christo-fascist manifesto of a movie is guns xD

ocenił(a) film na 8
maximus_

Słowo ,,faszyzm" zostało tak wymemłane przez ignorantów, że przechodzi ludzkie pojęcie.

ocenił(a) film na 7
hermar

yebłem, film nawet spoko ale takie teorie spiskowe to wytwor chorej wyobrazni

ocenił(a) film na 6
sobanek

Bardziej nawet niż spoko jest napięcie, relacja głównych postaci i gra Flanery'ego. Ale jest kilka głupot, które piętrzą się pod koniec, zawód z oowodu przeoowiedzianych 3 morderstw - spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego i mniej leniwego. A końcowa rozmowa w programie jest już trochę żenująca. Niemniej film oparty na dialogu, a trzyma napięcie i nie nudzi.

ocenił(a) film na 8
tawindan

Powiedziałbym, że właśnie, wręcz przeciwnie. Łatwizna i czymś oczywistym, byłoby doprowadzenie do tego, że doktor rzeczywiście kogoś zabiją. Coś się dzieje i ktoś ginie. Tutaj jest bardzo głęboko i dobrze zrobione wydobywanie morderstw dokonanych w przeszłości, które doktor z wygody wypierał. Na prawdę ciekawie przemyślane i bardziej oryginalne niż inne rozwiązania.

ocenił(a) film na 6
Brzezmic

Pójście w jakieś oczywiste morderstwa to też byłoby niesatysfakcjonujące, zgsdzam się. Cóż mogę powiedzieć, tajemniczość, buta i nietypowość stwierdzenia skazańca kazało mi oczekiwać czegoś kompletnie nieoczekiwanego :) nie wiem, czego dokładnie , ale liczyłem, że film mnie tu zaskoczy jakąś scenariuszową perełką. Zbudowali, jak dla mnie, zbyt wysokie oczekiwania :)

ocenił(a) film na 8
tawindan

To by oznaczało, że w momencie, w którym Nefarious powiedział do doktora, że ten popełni 3 morderstwa, Ty pomyślałeś sobie "to pewnie będzie nie popełnienie, tylko wspomnienie tych popełnionych. Pewnie jakaś eutanazja i aborcja". ; )
Ja takiej wnikliwości nie wykazałem i dla mnie poruszenie kwestii eutanazji i aborcji, było niespodziewane. Szczególnie w tych czasach. Ani spodziewane, ani poprawne politycznie. Zarazem oczywiste skazanie filmu na z góry mniejsze zasięgi, bo i pół świata, jak nie więcej, po prostu nie będzie takiej treści promować.
Eutanazja jako morderstwo już dokonane. Później pstryczek w postaci wielkiego spadku. Jeszcze odniesienie do spadku w trakcie innej rozmowy, gdy Nefarious zaznacza, że skazanie człowieka szalonego dla doktora będzie morderstwem, bo co? Bo nie ma 3,5 mln spadku? Dla mnie zaskakujące i dobrze wykorzystane w późniejszych dialogach.
Kolejna aborcja. Kwestia "moje ciało, mój wybór", "to nasza decyzja" i "nie jestem gotowy na bycie ojcem", a piękna riposta demona, który już kilka razy podkreśla, że to, co sobie wymyśli człowiek nie zmienia tego, czym coś jest. Dodatkowo to porównanie rozrywania i spalania ciała nienarodzonego dziecka, do składania w ofierze narodzonych niemowląt i zmieniająca się mina słuchającego to doktora, jak dla mnie, jedna z lepszych scen. Przy tym nieoczywista.
Spodziewałem się, że doktor w jakiś sposób przyczyni się do zapowiedzianych morderstw namacalnie, na naszych oczach. Jednak te są utrzymane idealnie w konwencji całego filmu. To dialog doprowadzał do kolejnych morderstw. Cały film na dialogu oparty bardzo dobrze osadził morderstwa w tej akcji. Myślę, że każda inna forma byłaby destrukcyjna dla spójności filmu.
Jedyne oczywiste i przewidziane od początku morderstwo, to skazanie osadzonego na karę śmierci, choć w rzeczywistości, prawie do ostatnich chwil, widz widzi, że doktor jest przekonany o dziwnym i niezrozumiałym do końca, ale jednak wskazującym na chorobę psychiczną stanie. I dopiero trzecia egoistyczna sytuacja, którą znowu można szybko rozwiązać jednym podpisem. Eutanazja, wygodna, podpisał. Aborcja, wygodna, namówił dziewczynę. Skazanie na śmierć, wygodne, bo poczuł się zagrożony.
Rozpisałem się, sorki, ale ciągle będę stał na stanowisku, że morderstwa nie są oczywiste i są pasujące do całości filmu.

ocenił(a) film na 7
Brzezmic

Oby jak najwięcej osób, które w taki sposób sie rozpisują ;]

ocenił(a) film na 1
Brzezmic

Aborcja nie jest morderstwem. Chociażby z tego prostego powodu, że płód nie jest człowiekiem. Jest zadatkiem. Tak jak ziarno jest zadatkiem rośliny, lecz nie rośliną.

ocenił(a) film na 8
Dramat

Widać, że oceniasz film ze względu na ideologię, którą popierasz. W filmie jest to ładnie odparte - nie jest istotne to, jak to sobie nazwiesz, tylko to, czym to jest na prawdę.
Dobrze na to popatrzeć na czas filmu tak, jak w filmie jest przekazywane.

Co do samej aborcji, płód nie jest rzeczą martwą, tylko żywą istotą, a aborcja kończy to życie, więc zabija się życie.

ocenił(a) film na 1
Brzezmic

Oceniam film ze względu na ideologię, która jest w nim zawarta pod płaszczykiem horroru. Po prostu twórcy mnie oszukali dając mi zamiast horroru film propagandowy. Nie popieram aborcji, ale nikt do niej nie zmusza. Natomiast krzywda kobiet, które nie mają do aborcji dostępu jest faktem.

ocenił(a) film na 8
Dramat

Czyli oceniasz ideologicznie jakąś inną ideologię. Nie oceniasz pod względem założeń filmu i stworzonego, przedstawionego tam świata.
Tak, horrorem to to nie jest, ale w taki sposób okłamują nas wszystkie współczesne filmy zwane horrorami, albo zdecydowana większość.
Co do "film propagandowy" : D, to musisz tak nazwać wszystkie o opętaniach, diabełkach, duchach itp., itd. Skoro mamy tutaj kwestie demonów/ opętania etc, to mamy konkretny tok myślenia. To już propaganda, o istnieniu namacalnego zła i dobra w postaci bytów nadprzyrodzonych. Skoro już mamy demona, to byłoby śmieszne, jakby on uznawał aborcje czy eutanazję za element dobra na świecie. Skoro zakładamy, oglądając taki film, że przyjmujemy możliwość istnienia demonów, to absurdem jest czepianie się podejścia do aborcji. Chyba oczywiste, że w przedstawionym świecie, diabeł będzie się cieszył, że matka zabija swoje nienarodzone dziecko. Jeżeli takie rzeczy Cię oburzają, to nie ma co włączać filmów o kontekście religijnym.
Ludzie nie mają też dostępu do eutanazji, czy wyrzucania dzieci na śmietnik, ale w przeciwieństwie do Ciebie, nie nazwę tego krzywdą dla tych ludzi. Mam jedno z 2 logicznych i konsekwentnych stanowisk w tej kwestii, czyli uznanie aborcji za zło, bez warunkowania (drugie to oczywiście przeciwne, czyli uznania jej za dobrą, łącznie ze wszystkimi konsekwencjami tego toku myślenia).

ocenił(a) film na 1
Brzezmic

Propaganda wiąże się z władzą. Tak jak powiedziałam wcześniej: nikt do aborcji nie zmusza, natomiast zakaz aborcji jest przymusem. Można ten film nazwać religijnym, gdyby nie fakt, że religia wpływa na władzę i niszczy życie ludziom, którzy jej nie wyznają.

ocenił(a) film na 8
Dramat

Ale poplątanie z pomieszaniem i wybiórczość.
Nikt nie zmusza do zabijania lub gwałcenia, a zakaz zabijania i gwałcenia to już przymus. Jeżeli takiego, antyprzymusowego argumentu stosujesz, to licz się z głupotami, jakie z niego wynikają.

Nawet jeżeli religia ma wpływ na władzę, to ten film dalej ma kontekst religijny. Z tego powodu jest pomysłowy i konsekwentny w przedstawianych scenach. Poza przeciwną ideologią nie przedstawiłaś stanowiska, by faktycznie film zasługiwał na niską ocenę i taką krytykę.

Co do samego "wpływu na władzę", to każda idea, czy religijna, czy nie, ma wpływ na ludzi, bo ich kształtuje, a ludzie tworzą władzę. Fiksowanie i zamykanie się na religii jest błędne, bo pierwszy lepszy z brzegu antyreligijny komunizm pochłonął i pochłania miliony istnień i ogranicza wolność człowieka. Jednak jeżeli będę oglądał film, gdzie komunista będzie chwalił ten system i jego założenia, to nie ocenie go negatywnie ze względu na jego autentyczność i konsekwentność. Zakładanie, że powinno być inaczej, a filmy czy książki powinny być pozbawione ideologii, jest aberracja, bo nie ma ludzi bez idei.
Jeżeli przyjmiemy na czas oglądania filmu stanowisko, że istnieje Bóg i diabeł, to trzeba uczciwie przyznać, że przedstawione tematy aborcji czy eutanazji, poruszone są prawidłowo względem kontekstu.

PS. Sprzeciw aborcji może być całkowicie niereligijny, a zrobienie filmu popierającego aborcję będzie można, idąc Twoim tokiem myślenia, spokojnie nazwać taką samą propagandą, tylko z innej ideologicznej strony.

ocenił(a) film na 1
Brzezmic

Wracając do tego konkretnego filmu: mamy tu typowe religijne nadużycie wynikające z nazwania aborcji morderstwem. Skoro dziewczyna bohatera mogła dokonać LEGALNEJ aborcji to nie popełniła morderstwa (a tymbardziej nie popełnił go psycholog).

ocenił(a) film na 8
Dramat

Bardzo błędne założenia.
Po pierwsze, "skoro coś legalne, to nie jest złe". Czyli legalne za władzy nazistów zabijanie Polaków i Żydów nie było mordowaniem? Chyba sama widzisz kolejny absurd swojego argumentu.

Po drugie film ma założenie istnienia demonów, Boga i aniołów i nie nazywasz tego nadużyciem :D. Skoro film zakłada takie rzeczy, to zgodnie z tym tokiem myślenia aborcja jest morderstwem. Nie jest to nadużycie, tylko konsekwentne stanowisko.

Po trzecie nie zrozumiałaś oglądanego filmu. Bohater dokładnie wyjaśnia, że to nie kwestia ludzkiego nazewnictwa stanowi, czym dane czyny są. Mówimy o rozmowie z demonem, a Ty mówisz: skoro aborcja jest legalna, to nie jest morderstwem :D, czyli powtarzasz stanowisko lekarza, którego wyśmiał demon. Tym samym pokazałaś, że film jest świetny, bo odbił Twój argument, zanim go wypowiedziałaś. Skoro przyjmujemy na rzecz filmu istnienie demonów, to nie będą ich ograniczały prawa i legalności, które sobie ustanowimy.

Jak chcesz być konsekwentna, to musisz oburzać się na pokazywanie pozaziemskich istot w filmach, a nie na to, że skoro są pokazywane, to są pokazywane konsekwentnie z założeniami swojego istnienia.

ocenił(a) film na 1
Brzezmic

W momencie obowiązywania danego prawa dany czyn ma określoną kwalifikację prawną. Demon posługuje się kwalifikacją moralną/prolife, co stanowi niedopatrzenie scenarzystów, bo demony z natury są antychrześcijańskie, nie mogą zatem głosić chrzescijańskiej ideologii.

ocenił(a) film na 8
Dramat

No błagam; D "demony są antychrześcijańskie, więc nie mogą głosić chrześcijańskiej ideologii"? Co to znaczy? Że demon musi zaprzeczyć boskości Jezusa bo to ideologia chrześcijańska?
Znowu masz całkowite poplątanie.
Demon wywodzi się z ideologii chrześcijańskiej, więc na jej podstawie będą budowane jego zachowania i stanowisko. Demon ma gdzieś ludzkie prawa. Skoro chrzescijanski Bóg jest przeciwny aborcji, to chrześcijański Demon będzie za aborcja. Bardzo proste, bardzo logiczne.

ocenił(a) film na 7
Dramat

Jesteś bardzo niekompetentna doucz się. Mamy do czynienia człowiekiem od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Porównania do roślin kompromitujące. Skasuj konto i odejdź stąd bo jesteś bardzo słaba merytorycznie......

ocenił(a) film na 8
Dramat

,,bo demony z natury są antychrześcijańskie, nie mogą zatem głosić chrzescijańskiej ideologii." Czyli według ciebie w filmie demon nie może powiedzieć ,,Bóg istnieje", Bóg jest chrześcijański, a demony są anty-chrześcijańskie? No proszę cię, nie udawaj.

ocenił(a) film na 4
Dramat

Właśnie obejrzałam i zastanawiam się, czy scenariusz pisały do spółki Barbara Nowak i Kaja Godek? Pewnie jeszcze Braun im coś podpowiadał.

ocenił(a) film na 7
Tylko_w_szpilkach

Nie lepiej żeby Barbara Nowacka albo Wanda Nowicka pisały. Takie lewactwo jak ty Tylko-w- szpilkach jest zagrożeniem dla narodów i państw

ocenił(a) film na 4
mercury866

Bój się mnie XD

ocenił(a) film na 7
Tylko_w_szpilkach

Tylko w szpilkach jakbyś mnie zobaczyła na żywo to chciałabyś mnie ciągle przytulać i całować. :)

ocenił(a) film na 8
Brzezmic

,,Co do samej aborcji, płód nie jest rzeczą martwą, tylko żywą istotą, a aborcja kończy to życie, więc zabija się życie." W takim razie morderstwem jest też zabicie kury na rosół, świni na boczek, krowy na burgera...

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

Oczywiście że tak. Mordujemy zwierzeta dla swojego pożywienia. A myślałeś że czym to jest? Że rosół robi się bez zabijania?

ocenił(a) film na 8
Brzezmic

Chodzi mi o to, że przykładny chrześcijanin powinien w takim razie spowiadać się z grzechu ciężkiego za każdym razem jak spożyje mięso (rybę też ;P).

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

"Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm" (Rdz 9,3) - więc nie, nie powinien ; ).

ocenił(a) film na 8
Brzezmic

Ale, jak sam przyznałeś, to morderstwo, wiec podchodzi pod piąte przykazanie ,,nie zabijaj".
Co więcej, pod ,,wszystko co się porusza i żyje" możemy również wrzucić człowieka: też żyje, też się porusza. Więc zjedzenie człowieka jest zgodne z tekstem. A za morderstwo zwierzęcia (do zjedzenia) trzeba się spowiadać.

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

Biblia to nie ksiazka do interpretacji na kolanie, tylko po dość obszernych studiach. Nie ma opcji podpięcia innych ludzi pod "Wszystko co się porusza" bo to słowa do ludzi. Nie ma najmniejszego przejawu kanibalizmu w Biblii, więc nie ma takiej opcji interpretacji. Tak samo przykazania tyczą się drugiego czlowieka, a nie zwierzęcia, które musisz zabić, by zjeść. Zabicie zwierzęcia na posiłek nie wymaga spowiedzi. Tak samo karmienie zwierząt nie wymaga spowiedzi mimo że dajesz im karmę z innych zwierząt, a nawet żywe zwierzę, jak pająkom czy wężom.

ocenił(a) film na 8
Brzezmic

To że słowa skierowane do ludzi to nie ma żadnego znaczenia: sam napisałeś ,,Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm", a ludzie się poruszają i żyją. A skoro przykazania tyczą się drugiego człowieka to nie ma problemu aby przykładny chrześcijanin torturował zwierzęta i robił im niepotrzebną krzywdę i z tego spowiadać się nie musi?

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

"Wszystko co się porusza" i "dla was" to bardzo ważne informacje. Dla was ludzi, wszystko co się porusza, czyli wszelkie zwierzeta.

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

Wysłałem zamiast dać "enter"... Biblii nie interpretuje się fragmentarycznie. Nie ma w niej najmniejszego miejsca z kanibalizmem. To informacja dla ludzi na temat pozostałych istot, a nie innych ludzi. Dochodzi dodatkowo logika. Jak mam Ci powie, że możesz zjeść wszystko co zostało, to nie zrozumiesz jej tak, że możesz zjeść stół i krzesła, bo też zostały...

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

Wysłałem zamiast dać "enter"... Biblii nie interpretuje się fragmentarycznie. Nie ma w niej najmniejszego miejsca z kanibalizmem. To informacja dla ludzi na temat pozostałych istot, a nie innych ludzi. Dochodzi dodatkowo logika. Jak mam Ci powie, że możesz zjeść wszystko co zostało, to nie zrozumiesz jej tak, że możesz zjeść stół i krzesła, bo też zostały...

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

No i nigdzie nie ma usprawiedliwienia dla męczenia i znęcania się. Człowiek ma być odpowiedzialnym panem, a nie sadystą i tyranem. Jednak, zwierzeta mają nam służyć również jako pokarm. Więc męczenie- spowiedź, zabić, żeby zjeść- nie spowiedź. W Biblii nie ma pełnej listy grzechów za które trzeba się spowiadać, więc jest to kwestia Kościoła. Za jedzenie mięsa nie trzeba się spowiadać, a za znecanie nad Zwierzętami tak. Takie są fakty. Piszę na telefonie, sorki za jakieś dziwne wysyłanie komentarzy dzisiaj.

Dramat

Zacznijmy od tego, czym jest aborcja. Co to słowo tak naprawdę oznacza. A oznacza to, że kończy się ciążę. Piszę tutaj o faktycznym znaczeniu słowa, etymologii. Kobieta w ciąży nie nosi jakiegoś przedmiotu, owocu, elektroniki etc, nosi życie, ciało człowieka. Co prawda, jeszcze nie jest to ciało w pełni rozwinięte, ale jednak jest to człowiek. Nie pies, nie kot, nie jakaś ryba, tylko człowiek. Więc tak, aborcja to przerywanie życia człowieka. Życia, które dopiero się zaczęło. Taki jest fakt. Inną sprawą jest powód odebrania życia takiemu człowiekowi, który jeszcze nie jest samodzielny (człowiek usamodzielnić się może, gdy ma co najmniej kilkanaście lat). Jedni są za aborcją z byle jakiego powodu, inni są przeciwko niej całkowicie. To już jest inna sprawa.

ocenił(a) film na 8
Juna_3

Co do eutanazji i tego demona który uważał ją za morderstwo - tym bardziej że był spadek - to są sytuacje że cierpienie jest takie że trzeba po prostu dać odejść. Pamiętam wywiad z gościem - lekarz albo pielęgniarz - który pracował w hospicjum i jak sam mówił miał ochotę nieraz dać w mordę ludziom którzy gadali że cierpienie uszlachetnia albo że cierpiący ofiarowują je dla Jezusa. Jak to ujął:"Proszę to powiedzieć w twarz rodzinie chorego który ma już tak zniszczone organy rakiem że wymiotuje kałem"

ocenił(a) film na 8
borsuk96

Czym innym jest dać komuś odejść, a czym innym go zabić- "pomóc" w samobójstwie.

ocenił(a) film na 8
Brzezmic

Dobra, w takim razie jaka jest różnica? ,,Dać odejść" czyli czekamy aż nie dokona seppuku albo ,,w końcu" umrze? Sprecyzuj, co rozumiesz przez ,,czym innym go zabić- "pomóc" w samobójstwie", a co przez ,,Czym innym jest dać komuś odejść".

borsuk96

ja ofiaruje swoje cierpienie za Jezusa i zaswiadczam ze to jest o niebo lepsze od przeklenstw i buntu. Jestem po czterech operacjach brzucha i do konca za Niego bede swoje cierpienia ofiarowac

ocenił(a) film na 8
Dramat

Nie że chcę się kłócić czy coś, ale
,,Chociażby z tego prostego powodu, że płód nie jest człowiekiem."
To czym jest, słoniem?

ocenił(a) film na 8
Freeman_10

Nie wysilaj się walcząc argumentami z zaawansowanym lewactwem . Nie wiem jakim cudem ten film został dopuszczony do jakiejkolwiek dystrybucji gdyż tak uderza w ten syf jakim jest zło na całym świecie . Dodatkowo ten tekst demona o manipulowaniu ludzkości poprzez filmy seriale . Jakże to było szczere do bólu . Pewien demon kiedyś powiedział podczas egzorcyzmów że największym sukcesem sił ciemności jest to że ludzkość w nie nie wierzy . Pozdrawiam .

Freeman_10

Słonikiem. Lewactwo jest strasznie glupiutkie

ocenił(a) film na 10
Dramat

I mamy demona w debacie który będzie kity ludziom wciskał wszelkimi różnymi sposobami  usprawiedliwiając morderstwo nienarodzonego dziecka 

ocenił(a) film na 5
hermar

Grupie, która lubi dobre filmy.

hermar

jak ja lubie wycie tej pewnej grupy !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones