PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031616}
6,5 2 514
ocen
6,5 10 1 2514
Nefarious
powrót do forum filmu Nefarious

Zaskoczenie

ocenił(a) film na 8

Przyznam że jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem. Może nie jest to horror ale bardzo trzyma w napięciu, to też pokazuje jak małym kosztem można zrobić świetny film, scena ich rozmowy mam wrażenie mogłaby trwać ciągle i dalej byłaby ciekawa, do końca nie wiadomo tak naprawdę czy to jest demon czy jednak potwornie inteligentny psychopata.

ocenił(a) film na 9
czyjasniePanie

Ostatnia scena przy śmietniku czy nawiedzenie psychiatry jasno pokazują, że jest to nawiedzenie. Poza tym autorzy filmu to katolicy i upewnili się, żeby film był wiarygodny teologicznie. W scenie wymuszonego samobójstwa ateistyczny doktor mówi "Boże, proszę pomóż mi", następnie pistolet nie wypala trzykrotnie.

ocenił(a) film na 8
Przemoslav

Ale jak interpretujesz te słowa przy próbie samobójczej? Bo do końca nie wiem która "siła" wtedy zadziałała :) Dobra czy zła - ta druga mogła wtedy wypełnić swój plan. W książce niby coś zmienił ale słowa demona zostały.

ocenił(a) film na 9
szymon102

No jasne, to mogło zadziałać w obie strony :). Demon jako bezdomna kobieta wydaje się być zadowolony ;). Książki niestety nie czytałem.

ocenił(a) film na 7
Przemoslav

Dokładnie, można to interpretować w obydwie strony, napisy w drodze.

ocenił(a) film na 7
streamus

dobra robota z literkami, dzieks

ocenił(a) film na 5
Przemoslav

Ja to, ze pistolet nie wypalił, interpretowałem jako ostrzeżenie, co się stanie, jak znowu nie posłucha i nie napisze książki.

czyjasniePanie

Jak dla mnie to od początku do końca wiadomo że są tam moce nadprzyrodzone - począwszy od dyplomu na ścianie, poprzez telefon psychiatry do kliniki w której dziewczyna akurat odpoczywa w sali po zabiegu, a skończywszy na scenie przy śmietniku.

ocenił(a) film na 3
Angua_84

No wiadomo tylko to bzdury straszne

ocenił(a) film na 7
czyjasniePanie

to ludzie tacy jak ty widza Maryje albo Jezusuów na pniach drzew albo w brudnych oknach... sredniowiecze nadal w modzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones