The Negotiator

2 godz. 19 min.
7,5 87 202
oceny
7,5 10 87202
20 270
chce zobaczyć
7,7 7
ocen krytyków
{"rate":7.714286,"count":7}
{"type":"film","id":129,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Negotiator-1998-129/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Negocjator
 • Bercikk96 ocenił(a) ten film na: 10

  Jeden z najlepszych filmów z Samuelem L Jackson'em. Naprawdę świetnie wczuł się w rolę. Film
  bardzo wciągający, do końca nie było wiadomo jak cała historia się potoczy. Film przejrzysty i
  jasne dla widza co jest bardzo ważne.

 • kinga709 ocenił(a) ten film na: 9

  Bercikk96 Zgadzam - bardzo dobry film:) Wiedziałam nie zabił tego policjanta- nie zaklejał by mu ust. Ale tak naprawdę nie to było ważne w tym filmie. Temat ciągle wałkowany, Ale gra aktorska, walka umysłów, pokazanie reakcji ludzi w wyniku zagrożenia, zmiany toku myślenia i błysk zawodu, kiedy okazuje się, że niektórym jest wszystko jedno, życie i przyszłość innych nic nie znaczy. Świetne ostrzeżenie na końcu, że go postrzeli:) Do gatunku filmu dodałabym - psychologiczny:) I to bardzo dobry psychologiczny:) Polecam:)

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 8

  Bercikk96 Tak, wartka akcja, ale też potrafi trzymać w napięciu. Sugestywnie zagrane, ogółem bardzo dobre kino sensacyjne. Typowo sensacyjne, czyli intryga kryminalna w tle, ale na przodzie sporo widowiskowych akcji. Spokojnie mu daję 8/10

 • MySlaws ocenił(a) ten film na: 9

  Bercikk96 Przeczytaj opisy filmu (są trzy). Jak widać nie dla wszystkich jest przejrzysty ;). Bardzo dobra rola Pana Samuela- jak zwykle zresztą. Uwielbiam gościa w filmach Tarantino.

 • Bercikk96 ocenił(a) ten film na: 10

  MySlaws Dla mnie w porównaniu do innych produkcji jest przejrzysty, nie miałem kłopotu w odnalezieniu się w tym filmie :)

 • malkontentka ocenił(a) ten film na: 7

  Bercikk96 Jeden z mądrzejszych filmów tego gatunku. Niby zgrany motyw, ale inne, bardziej psychologiczne podejście do tematu i efekt znakomity. Koncertowo zagrany przez Jacksona i Spacey. Kapitalny scenariusz z powodzeniem radzi sobie bez typowych dla gatunku "scen bitewnych". Dobrze ogląda się nawet powtórki. Super rozrywka, pochwała rozumu.

 • malkontentka Bardzo mądry. L. Jackson wziął czworo ludzi za zakładników i nie został za to ukarany w żaden sposób.

 • Film_Polski ocenił(a) ten film na: 8

  Bercikk96 Zgadzam się. W swoim gatunku: film rzeczywiście zrealizowany bardzo sprawnie.
  Pomimo, iż prawie cała akcja toczy się w jednym ciasnym pomieszczeniu oraz w półmroku - rzecz nie jest ani trochę nużąca. Do tego aktorstwo - najwyższej klasy.
  Jak to zwykle bywa w tym 'genre', widz próbuje w trakcie oglądania odgadnąć dalszy przebieg akcji a zwłaszcza to, który policjant okaże się tym złym, zaś który - tym dobrym. Raz się widzowi uda - i wtedy może nastąpić niewielki zawód, lecz innym razem reżyser naprawdę widza zaskoczy - i wtedy jest satysfakcja.

  PS Intryguje mnie w jaki organ ciała trzeba strzelić, by wyglądało, że się kogoś zabiło, lecz by osobnik trafiony jednak przeżył...

 • Film_Polski Normalnie nikt by nie strzelił w takiej sytuacji. Ta scena została nakręcona po to, by film nie dostał 10. A walkę z antyterrorystami, by nie dostał 9;) W ten oto sposób Samuel grą aktorską wyniósł się ponad film, w którym zagrał.

 • Miszcz_Pawarotti ocenił(a) ten film na: 9

  Bercikk96 Żoze Mołrinho na Filmwebie! Mistrzu! Powiedz gdzie będziesz pracował w przyszłym sezonie? Dlaczego w tym prawie spuściłeś Czelsi z ligi?

 • Bercikk96 ocenił(a) ten film na: 10

  Miszcz_Pawarotti I have nothing to say.

 • mlody969 ocenił(a) ten film na: 4

  Bercikk96 A dla mnie tandetny. Niby dobrze zrobiony, ale to tak naprawdę film wydmuszka, która jedynie ma dostarczyć pewnej rozrywki w czasie seansu.

  SPOILER

  No bo serio, chłop wziął zakładników, sterroryzował ich bronią, zablokował centrum miasta... i nagle ot tak mu odpuszczają "miałeś rację stary, sorry, nic się nie stało"?

 • balchutowo10 ocenił(a) ten film na: 9

  mlody969 nie masz kontynuacji :) na bank miał jakieś zarzuty

  a ostatnia scena dotyczy tylko tego że go nie aresztują bo nikogo nie zabił i wszyscy to wiedzą ale w świetle prawa na bank miał rozprawę tylko pewnie zakończona jakimś "działaniem pod silnymi emocjami lub afektem itp..." ale tego już na filmie nam nie trzeba

 • mlody969 ocenił(a) ten film na: 4

  balchutowo10 Ja ostatnią scenę interpretuję jako "już dobrze, sprawiedliwość zwyciężyła". Zarzuty? Terrorystę który bierze zakładników to się kładzie na glebę a potem zadaje pytania.

 • balchutowo10 ocenił(a) ten film na: 9

  mlody969 był ranny :P

  wszyscy widzieli że jest niewinny

  jak ktoś ledwo chodzi to najpierw bierze go karetka a potem dostaje areszt szpitalny

  zauważ że tak samo odprowadzali rannego "szefa" we 2 policjantów a naszego bohatera odprowadzał Kevin i pamiętaj że ON TEŻ JEST policjantem więc można to traktować jako areszt ale TAK CZY SIAK oboje jechali do szpitala

 • mlody969 Możemy uznać, że nie miał żadnych problemów...przecież to Hollywood

 • van_der ocenił(a) ten film na: 9

  Bercikk96 To właśnie jest najważniejsze ta przejrzystość. Masa filmów z potencjałem jest zbyt zagmatwanych/pokręconych, człowiek po prostu często przysypia na takich produkcja, gdyż go to nie wciąga.