PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119466}

Nemezis

Nemesis
5,7 1 496
ocen
5,7 10 1 1496
Nemezis
powrót do forum filmu Nemezis

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 3


Po obejrzeniu dobrego B klasowego CYBORGA sięgnąłem po kolejny, także oglądany przeze mnie przed laty, cyberpunkowy film w reżyserii Alberta Pyuna (TERRORYSTA) i przeżyłem olbrzymi zawód. Pomimo leniwego niedzielnego popołudnia i towarzyszącego seansowi piwa, pomimo faktu, że byłem wypoczęty i zrelaksowany, a także pozytywnie nastawiony do odbioru stoczyć musiałem z sobą gigantyczną walkę, aby obejrzeć to dzieło do końca. NEMEZIS jest koszmarną hałą i nie pojmuję jak może mieć on wyższą średnią notę od CYBORGA. Złe w tym filmie jest prawie wszystko począwszy od gry aktorskiej, scenografii, efektów specjalnych rodem z taniego kina lat 50 - tych, bzdurnego scenariusza, aż po napuszone teksty puszczane z offu dotyczące szeroko pojętej egzystencji naszego gatunku. A to wszystko pomimo tego, że reżyser zgromadził niezłą jak na kino akcji klasy B obsadę w osobach m.in. Oliviera Grunera (MIASTO ANIOŁÓW, NA ŚMIERĆ I ŻYCIE), Tima Thomersona (AIR AMERICA, TRANCERS), Cary'ego Hiroyuki Tagawy (OSTRY POKER W MAŁYM TOKIO, ZASADY WALKI), Svena - Ole Thorsena (NIEUCHWYTNY CEL, PREDATOR, GLADIATOR), Briona Jamesa (ŁOWCA ANDOIDÓW, STALOWY ŚWIT), Vincenta Klyna (CYBORG), Yuji Okumoto (GRA, NIEBIESKI TYGRYS), Branscombe Richmonda (BOHATER I STRACH, WYGRAĆ ZE ŚMIERCIĄ, OSTRY POKER W MAŁYM TOKIO) oraz młodziutkiego Thomasa Jane (PODEJRZANY, CIENKA CZERWONA LINIA). NEMEZIS to jakie z najgorszym filmów, jakie dane mi było ostatnio oglądać. Jedynie ze względu na 2 kultowe sceny (przeszczeliwanie dziur w podłodze oraz schowanie psa do pieca), które było później powtarzane w innych filmach i z sentymentu do dziecięcych lat dałem filmowy ocenę 3/10, bo powinna być o jedno oczko niższa - 3/10

ocenił(a) film na 7
holstensa

Zaraz po seansie też miałem mieszane uczucia co do "Nemesis", ale po jakimś czasie muszę przyznać, że chętnie wróciłbym do tego filmu.
Nie ulega wątpliwości, że ten film jest hałą, a większość użytkowników postawiło wysoką notę ze względu na sentyment.
Niemniej fakt, że z tego filmu zapamiętałem tyle scen i ciągnie mnie do ponownego oglądania na pewno świadczy na jego korzyść.
A, że "Cyborg" lepszy - jasna sprawa!
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
James

ja to jak byłem mały, to ze 2 razy chciałem go w tv obejrzeć - raz jakoś tak wyszło, że nie mogłem, a drugi - wtedy to ojciec wszedł do pokoju z tv i powiedział, bym wyłączył, bo nie dla dzieci film. W końcu w dzisiejszych czasach udało mi się go obejrzeć, przyznam że w sumie idea filmu dobra, wykonanie średnie. W sumie do momentu aż trafił na tę akrobatkę o krótkich włosach to nawet by było ok. I motyw z czerwonymi młotami niezbyt dobrze pod koniec przedstawiony.

Tak jako ciekawostka - niewystraszony niskimi ocenami kolejnych części, postanowiłem je również zobaczyć, ale nie były one chyba nawet w 20% takie jak ta, niestety.

holstensa

cyborg nie jest filmem klasy B jego budzet na tamte czasy nie byl taki maly no i w filmach klasy B nie ma dobrej gry aktorskiej i swietnej muzyki a przedewszystkim klimatu a cyborg ma

ocenił(a) film na 7
HV71

Dokładnie. Właśnie chciałem o tym napisać. Cyborg został stworzony na bazie wschodzącej gwiazdy Van Damme`a, który po sukcesie Krwawego Sportu zaczął kręcić filmy wysoko kasowe. Rok wcześnie powstał Czarny Orzeł z Sho Kosugim, a w tym samym roku Van Damme`a nakręcił kultowego Kickboxera. Więc siłą rzeczy Cyborg nie jest kinem klasy B. Nie jest dla wszystkich. To na pewno. Ale ma swój niezapomniany klimat. Poza tym scena szpagatu w tunelu ;) Cudo. No i walka w budynku. Van Damme był wtedy genialny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones