film

New Poland

2010
54 min.
7,3 1 071
ocen
7,3 10 1 1071
Film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmareka. Na podstawie rozmów z ekspertami oraz niepublikowanych dotąd dokumentów ukazany został prawdziwy... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
New Poland zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmareka. Na podstawie rozmów z ekspertami oraz niepublikowanych dotąd dokumentów ukazany został prawdziwy obraz przeobrażeń ustrojowych w Polsce w 1945 roku. Niektórzy wciąż wierzą, że w 1945 roku Polska została wyzwolona. Film Roberta Kaczmareka i Grzegorza Brauna rozwiewa teFilm dokumentalny w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmareka. Na podstawie rozmów z ekspertami oraz niepublikowanych dotąd dokumentów ukazany został prawdziwy obraz przeobrażeń ustrojowych w Polsce w 1945 roku. Niektórzy wciąż wierzą, że w 1945 roku Polska została wyzwolona. Film Roberta Kaczmareka i Grzegorza Brauna rozwiewa te wątpliwości. Dokument ukazuje skalę komunistycznych wpływów w Ameryce oraz prezentuje działalność członków Międzynarodówki Komunistycznej i radzieckich szpiegów. W filmie poruszono także zagadnienie wpływów sowieckich wśród Polonii amerykańskiej oraz temat działalności Oskara Langego, Bolesława Geberta i ks. Stanisława Orlemańskiego. Wykorzystując agentów w mediach i agendach rządowych za oceanem, komuniści zdołali oczernić polskich współpracowników i ministrów w rządzie sanacji, czyniąc z nich faszystów i wrogów narodu. Film dokumentalny „New Poland” zawiera wypowiedzi tak zasłużonych historyków i ekspertów jak Władymir Bukowski, prof. Marek Jan Chodakiewicz, prof. Wojciech Roszkowski i prof. Sławomir Cenckiewicz.

studio
Telewizja Polska
tytuł oryg.
New Poland
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Odsłania kulisy, które są zupełnie nie znane i ukrywane przez elity tego świata.
  Znamienne słowa: Płk Ignacy Matuszewski 1891 - 1946 zapomnianego geniusza bohatera.
  Komunizm to zbrodnicza idea!!!

  7
  • III RP

   panna_Bee ocenił(a) film na 7

   i niech ktoś mi powie, dlaczego w moim mieście mam ulice OIskara Lange, a nie mam Ignacego Matuszewskiego?

  • Dużo zaskakujących i kontrowersyjnych faktów, które zmieszczone w 54 min. są trudno przyswajalne dla rozkojarzonych współczesnym dobrobytem osób. Kaczmarek wzbudził tym dokumentem moje osobiste zainteresowanie swoimi produkcjami, będę szukał.

  • jak ja nie lubie

   Sebastian_20 ocenił(a) film na 8

   komunistow ;/

   3
   • New Poland − film dokumentalny w reżyserii Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna z 2010 roku, dotyczący kominternowskich wpływów w Stanach Zjednoczonych przed i w trakcie II wojny światowej oraz o roli jaką odegrały w powojennej historii Polski.
    Dokument stanowi rozprawkę historyczną na temat... więcej