PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109670}

Niania

The Nanny
7,1 324
oceny
7,1 10 1 324

Niania
powrót do forum filmu Niania

~Niania~

ocenił(a) film na 4

biedna Bette Davis - udział w tym filmie naprawdę pokazuje jak bardzo upadła kariera tej jednej z najwiekszych gwiazd kina lat 40-tych. nazywana piatym bratem Warner od lat 50-tych z trudem znajdywala scenariusze godne jej wielkiego talentu, choc nie zaprzestala pokzaywac sie na srebrnym ekranie. w tym filmie gra znakomicie, choc sredni to film. tak naprwde rzecz opiera sie na konfrontacji malego chlopca i starej niani i pytaniu - kto mowi prawde? zakonczenie jest szalenie rozczarowujace i czekanie nie oplaca sie pol na pol. mali aktorzy tez graja zakomicie. film pozstawia w niedosycie, chociaz przyznaje, ze ta quasi-gra psychologiczna miedzy davis a malym chlopcem wciaga. tym wieksza szkoda, ze rozwiazano film w ten a nie inny sposob:/

użytkownik usunięty
Qmid

No, sama końcówka trochę kuleje, ale film nie jest najgorszy, choć dość przewidywalny. Bette świetna.

użytkownik usunięty
Qmid

Mi się osobiście film bardzo podobał, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi spodziewałam się jakiejś małej masakry w stylu "Madame Sin" lub "Powrotu z Góry Czarownic" (kto oglądał, ten wie, o co chodzi), ale tutaj zostałam mile zaskoczona. Trzeba przyznać, że późniejsze filmy Bette są raczej kiepskie, ale ten zdecydowanie należy zaliczyć do tych lepszych. Nie wiem, czemu według Ciebie ten film to przykład upadku - moim zdaniem to raczej przykład na trzymanie klasy.
Do osób, które wahają się, czy odejrzeć: naprawdę warto! A dla fanów Bette to pozycja obowiązkowa:) Nawet na imdb ten film ma średnią 7,4 przy 1,5 tysiąca głosów, więc to też o czymś świadczy.

Qmid

"Baby Jane" było z jednej strony wielkim powrotem a z drugiej przeklenstwem. Po roli w tym filmie przez długi czas proponowano Jej role "na jedno kopyto" w coraz gorszych filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones