Nanny McPhee

1 godz. 37 min.
6,9 40 011
ocen
6,9 10 40011
3 331
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"type":"film","id":121978,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Nanny+McPhee-2005-121978/tv","text":"W TV"}]}

Film zrealizowany na podstawie słynnej książki. Bohaterka filmu to niania, obdarzona magicznymi umiejętnościami, która zmuszona jest opiekować się grupą niezbyt grzecznych dzieci.

Cedric Brown jest młodym wdowcem, ma 7 sympatycznych aczkolwiek niesfornych dzieciaków, problemy z hipoteką i ciotkę która w zamian za finansowe wsparcie oczekuje od niego rychłego, ponownego ożenku. Dzieciaki są buńczuczne i bez problemu doprowadzają do szaleństwa kolejne nianie... aż do czasu gdy opiekę nad nimi przejmuje tajemnicza, rozsądna, przypominająca wiedźmę niania McPhee...

krystynka
opis użytkownika

Siedmioro dzieci owdowiałego pana Browna można nazwać najbardziej niegrzecznymi istotami na świecie. Ich psoty, figle i wygłupy sprawiły, że właśnie uciekła od nich siedemnasta z kolei niania. Nikt już nie chce podjąć się trudnej pracy wychowania rodzeństwa i siódemka łobuziaków jest przekonana, że nikt nie weźmie ich w karby. Ale pewnego wieczoru w drzwi staje kolejna niania, a dzieci nie wiedzą, że jest to osoba niezwykła. Nie wiedzą, że niania McPee potrafi czarować! Dzieci przekonują się, że ich niewłaściwe zachowanie ma zaskakujące i całkowicie nieprzewidywalne konsekwencje. Ale, choć to dziwne, zaczynają lubić nową nianię. Bo jak można nie lubić życia w świecie czarów!

pamcia
opis użytkownika

Przedsiębiorca pogrzebowy, pan Brown (Colin Firth), po śmierci żony nie może dać sobie rady z siódemką niezwykle krnąbrnych i nieposłusznych dzieci. Postanawia zatrudnić nianię. Niestety jego pociechy nie chcą, by jakaś kobieta zajęła miejsce ich matki. Ich zachowanie powoduje, że żadna z opiekunek nie cieszy się zbyt długo swoja posadą. Wszystko zmienia się, gdy w domu Brownów pojawia się okropnie brzydka niania McPhee, która ma jednak magiczne zdolności. Z czasem dzieci zaczynają przywiązywać się do kobiety, która z dnia na dzień staje się coraz ładniejsza.

tyna0123
opis użytkownika

W tej nieco mrocznej, ale i niezwykle dowcipnej opowieści, EMMA THOMPSON (Harry Potter i więzień Azkabanu, To właśnie miłość) wciela się w osobę o paskudnej aparycji i zdolnościach magicznych, która pojawia się w domu niedawno owdowiałego pana Browna (COLIN FIRTH – Pamiętnik Bridget Jones, Dziewczyna z perłą) i próbuje opanować piekielną siódemkę jego rozbrykanych dzieciaków. Tych samych, które przepędziły już siedemnaście poprzednich kandydatek na nianię. Ale pani McPhee szybko doprowadza do sytuacji, gdy rozwydrzone dzieciaki zauważą, iż wszystkie ich wybryki mają, jakby za sprawą magii, zaskakujące konsekwencje.

[opis dystrybutora]

Doctor
opis użytkownika

Owdowiały pan Brown ma spory problem - tym problemem jest siódemka jego pociech, a właściwie rozwydrzonych dzieciaków, które odstraszyły już siedemnaście kandydatek na nianię. Pojawia się jednak kolejna, pani McPhee. To nie jest zwykła niania - do dyspozycji ma nie rózgę, ale prawdziwą magię!

freepick
opis użytkownika

Siedmioro dzieci Brown to łobuzy z którymi nie może sobie poradzić żadna niania (a mieli ich już siedemnaście), ani nawet ich własny, niedawno owdowiały i nieco zdesperowany ojciec. Jest tylko jedna osoba na świecie która może ich poskromnić: karykaturalnie brzydka, inteligentna, poważna i bardzo surowa Niania McPhee, która ma nieco niezwykłe metody wychowacze - magię dzięki której psoty dzieci obracają się przeciwko nim. Tymczasem pan Brown ma inne problemy: ciotka Adelajda która dotychczas wspierała go finansowo grozi, że jeśli nie ożeni się ponownie w ciągu miesiąca, czeka go więzienie dla dłużników, a jego dzieci sierociniec. Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że jedyną kandydatką jest koszmarna pani Quickly, zaś pan Brown skrycie kocha się w swojej służącej Evangeline (tak skrycie że sam o tym nie wie). Jednak nawet na tą skomplikowaną sytuację niezwykła niania ma swoje sposoby...

silmarien
opis użytkownika