Sorry We Missed You

1 godz. 40 min.
7,0 5 385
ocen
7,0 10 5385
4 636
chce zobaczyć
7,2 12
ocen krytyków
{"rate":7.1666665,"count":12}
{"type":"film","id":829368,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sorry+We+Missed+You-2019-829368/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nie ma nas w domu
  • NRT ocenił(a) ten film na: 8

Najcięższa rzecz jaką widziałem w tym roku. Smutne że pokazuje rzeczywistość, która jest codziennością dla wielu rodzin. Film ostro krytykuje kapitalizm.

• NRT Poruszenie, wzruszenie, emocje - tak. Depresja - nie, zupełnie nie. Wspaniała historia rodziny, wielkiej miłości, ale i wielkiego gonienia za szczęściem

• LapisLazuliLL ocenił(a) ten film na: 7

EwaDuda_filmweb "Gonienie za szczęściem"?!?!? Obejrzałaś może inne filmy K. Loach?? Gratuluję konceptu:-P .

• Pyrgus ocenił(a) ten film na: 7

NRT Film koszmarny, ale pokazuje rzeczywistość. Przecież i w Polsce w tym roku było głośno o kurierze, który rozwoził paczki z połamanymi nogami.
    Myślę, że film nie krytykuje kapitalizmu jako takiego, tylko nieludzkie warunki pracy, pracę na czarno, chciwość pracodawców, śmieciówki, pozorne samozatrudnienie i te wszystkie patologie rynku pracy, które sprawiają, że cofamy się do XVIII wieku.

• Pyrgus kapitalizm jest oparty na wyzysku więc NRT może mieć tutaj rację

Pyrgus Są różne formy zniewolenia człowieka. Najlepszą jest pieniądz. Najśmieszniejsze jest to, że jest on(pieniądz) bezwartościowy.

• LapisLazuliLL zależy który - ten papierowy tak, natomiast złoto ma wartość

MisterTornister Zwłaszcza złote serca;-))

• LapisLazuliLL :)

• Maluch1844 ocenił(a) ten film na: 7

Pyrgus ,,Przecież i w Polsce w tym roku było głośno o kurierze, który rozwoził paczki z połamanymi nogami." Otóż to, u nas Balcerowicz, u nich Thatcher zbudowali takie stosunki społeczne. Tylko się pochlastać, ja się nie jest jakimś lordem.

• NRT A ja miałam taką refleksję po filmie: czy my potrzebujemy tyle przedmiotów ciągle nowych i nowych?

• game222 Nie. To sztucznie wytworzona marketingowo potrzeba.

• NRT Ten film jest taaaaak depresyjny, że aż byłam zła w kinie na los i na to wszystko,co spotyka bohaterów. CIagle mi towarzyszyła myśl, ze ja bym skoczyła z mostu tak mając. Naprawdę to przerąbane i okrutne...
    Po seansie byłam nawet zła, ze obejrzałam ten film, bo źle na mnie wpłynął. Takie bywa życie. Jednak wolę filmy dające nadzieję. Do konca mialam nadzieje, że któraś z Pań przepisze mieszkanie na nich lub wygrają w lotto chociaż :-) Ale w zyciu nie ma tak dobrze.

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 8

szabra A ja zaś myślałam, że któreś z nich się opamięta i przystopuje trochę. Jako, że ojciec założył firmę i nieźle mu szło i mieli do spłacenia długi, to może matka powinna zrezygnować z pracy lub zmniejszyć jej wymiar i zająć się domem. Nie jestem oczywiście zwolennikiem tego aby kobiety były kurami domowymi, ale tutaj już zaczelo się dziac źle i rodzina się rozsypywala.

• Ewiatko Ten film krytykuje system, a nie ludzi którzy jakoś próbują się w nim urządzić.

BTW świetna porada dla rodzin - macie długi? Nie myśleliście, żeby jedno z was pozbawiło się źródła dochodu? xD

• bemycat ocenił(a) ten film na: 8

szabra To nie hamerykańska szmira.. Pozdr :)