PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677132}

Niebieski parasol

The Blue Umbrella
7,0 6 278
ocen
7,0 10 1 6278
7,0 3
oceny krytyków
Niebieski parasol
powrót do forum filmu Niebieski parasol

Nie mogę się doczekać 

użytkownik usunięty

Tak samo jak Uniwersytetu Potwornego, który będzie podobno leciał po tym filmiku.
Widziałem klip i zapowiada się ciekawe, zresztą wszystkie krótkometrażówki Pixara były fajne
(zwyjątkiem Boundina który mnie strasznie nudził).

Bardzo przyjemny, polecam :)



"Uniwersytet Potworny" jest natomiast uniwersalny - na dzisiejszym pokazie śmiali się wszyscy, chociaż w zupełnie różnych momentach w zależności od wieku. Rzecz dla młodszych dzieci, bardzo pozytywna :)

użytkownik usunięty
Lokepine

"Parasol" dość ciekawy, ale nie wiem czemu, zakończenie trochę mnie zawiodło, spodziewałem sie czegoś bardziej zaskakującego.

"Uniwersytet" bardzo dobry, ale u nas w kinie częściej śmiali się dorośli niż dzieci... dzieciaki niektórych tekstów nie rozumiały, np. o matce i starszym bracie.

ocenił(a) film na 5

A ja nie wiem skąd taka wysoka ocena. Dość nudna krótkometrażówka.

ocenił(a) film na 6
katarzynka

Niestety potwierdzam. Jak na Pixar to wpadka, czy raczej kolejny dowód na tkwienie w dołku. Na szczęście "Uniwersytet" jest znakomity i pozwala przypuszczać, że się z tego dołka wreszcie wygramolili.

ocenił(a) film na 7
katarzynka

Podobnie. Wizualnie majstersztyk ale poza tym nic nadzwyczajnego, jest dobrze ale nic ponad to.
Swoją drogą co do Uniwersytetu same mam podobne odczucia.

Qzak

Dokładnie- jedynym plusem tej krótkometrażówki jest grafika i jest to jeden z nudniejszych filmików Pixara:(

ocenił(a) film na 6
Tosia_5

A tak swoją drogą... tam wszystko jest robione na komputerze, czy wmieszane są też zdjęcia? Bo momentami wprost uwierzyć nie mogłam... :D

ocenił(a) film na 6
Margaret00

Wszystko komputerowo.

ocenił(a) film na 6
burujava

No to fest. Epickie... :D

ocenił(a) film na 6
Margaret00

No ja w ogóle byłem oszołomiony, bo sobie myślałem, że to zwiastun pełnometrażowego filmu z grafiką na takim wysokim poziomie. Taka pełnometrażowa produkcja kosztowała by setki milionów dolarów. Ale potem sobie zdałem sprawę, że to na pewno short. No i to był short.

ocenił(a) film na 6
burujava

Taak. Ja akurat od początku wiedziałam, że to krótkometrażówka, bo reklamy już dość długo leciały i wszystko na to wskazywało. Gdy się zaczęło, to stwierdziłam, że bardzo ładnie i naturalnie zrobiona ta rdza na rurach itp itd, a potem zobaczyłam ludzi i stwierdziłam, że dziadowsko to zrobili, że dorzucili zdjęcia xD To ja aż się boję pomyśleć, co Pixar za parę lat zrobi o_O A swoją drogą, to już powoli się robi taka paranoja, żeby w animacji wszystko wyglądało, jak w naturze i, mimo że to naprawdę robi wrażenie, to jednak od tego mają kamery i chyba powinni robić w animacjach rzeczy, których nie możemy obejrzeć w rzeczywistości... :)

ocenił(a) film na 6
Margaret00

Fotorealizm już od dawna istnieje w animacji komputerowej. W sumie technologia nas nie zatrzymuje, po prostu trzeba włożyć w to dużo pracy i trzeba mieć farmy superkomputerów, które to wyrenderują(wygenerują klatka, po klatce).
To co robi wrażenie, albo będzie robić, to fotorealistyczna grafika w czasie rzeczywistym, czyli każda klatka musi być stworzona od razu i to najlepiej z 30 na raz - czyt. fotorealistyczne gry komputerowe. Obczaj sobie "The Division". Tak, tak, to gra. :)

ocenił(a) film na 6
burujava

No, grafika imponująca :D Z tego samego względu zachwycam się Metrem 2033 i The Last of Us, chociaż w żadne z tych gier nie grałam, bo poradziłabym nie wytrzymać psychicznie xD Te drugie jeszcze by przeszło, bo jest ładna bohaterka i to zawsze jakoś rekompensuje ten stres, ale Metro... w życiu :)

ocenił(a) film na 7
Margaret00

Nie wiecie może czemu tyle postów pod tym filmem zostało zablokowanych? Przecież tak uroczy film animowany raczej nie skłania ludzi do przekleństw... Wiecie o co chodzi?

ocenił(a) film na 8
InsideLucy

O linki do filmiku. Filmweb nie pochwala ściągania filmów z nielegalnych źródeł.

ocenił(a) film na 10

jak dla mnie obok "Noc i Dzień' najlepsza krótkometrażówka Pixara :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones