PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4266}

Niebieski tygrys

Blue Tiger
6,0 423
oceny
6,0 10 1 423
Niebieski tygrys
powrót do forum filmu Niebieski tygrys

"Blue tiger" miałem szczęście znaleźć w jakimś małym markecie na wyprzedaży. Nie spodziewałem się po nim niczego wielkiego, ale przy cenie 3,95 od razu się skusiłem.

Film skupia się na dwóch wątkach - tym mniej ważnym dotyczącym porachunków yakuzy z inną grupą oraz tym ważniejszym, czyli dążeniu matki do zemsty za śmierć syna. Najbardziej frapujące w tym filmie jest to, że pragnienie zemsty u Giny zrodził incydent który również w zemście bierze swój początek oraz uczucie rodzące się między bohaterką, a członkiem japońskiej grupy. Ciekawego smaczku dodaje całości legenda o dwóch tygrysach.

Film jest solidny i raczej nie dostrzegam w nich żadnych słabych punktów. Finał nie przynosi rozczarowania i nie jest przesłodzony. Nie napiszę, że jest to arcydzieło, ponieważ zabrakło mi tu czegoś, co by mnie zachwyciło i przekonało, że mam do czynienia z czymś więcej niż z kolejnym filmem o yakuzie.

Khaosth

Film ma fajny klimat i dobrą akcję, zwłaszcza w ostatnich minutach. Ja jestem ciekaw jak główna bohaterka wiedziała, że Seij poszedł pod koniec filmu zabić tego kolesia od autobusów.
Co do zakończenia to raczej takie jak powinno być.
Ode mnie 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones