PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557837}

Niedokończony film

A Film Unfinished
7,5 3 317
ocen
7,5 10 1 3317
8,2 5
ocen krytyków
Niedokończony film
powrót do forum filmu Niedokończony film

Polecam

ocenił(a) film na 8

Wczoraj oglądałem. Film bardzo przygnębiający. Aż nie chce się uwierzyć, że istnieją jeszcze takie materiały. Oglądanie tego filmu skojarzyło mi się z wędrówką w czasie.

Baltazar25

Też to po raz pierwszy wczoraj widziałem ( canal+film ). Na niektóre sceny nie mogłem patrzeć, bo były straszne. Bardzo dziwne oglądało się niektóre sceny, np. jak pokazywali na ulicach nieżywych ludzi, a po chwili mogliśmy obejrzeć, mieszkańców getta, którzy opalają się w słońcu, albo odpoczywają i bawią się w kawiarni.

Baltazar25

prawda, niektóre sceny były... przerażające... zapomniałam całkowicie gdzie jestem, rzeczywiście jakby widz cofał się w czasie.
i nie mam pojęcia, jak go ocenić. chyba nie potrafię

elanor_jk

oglądając ten film czuje się kompletną bezsilność i mdłości.

ocenił(a) film na 9
plonaca_zyrafa

Ja takich odczuć jak ty nie mam mi się tam podobał jak można tak powiedzieć.
Ps. Dam sobie rękę odciąć że je więcej tego typu filmów kiedyś miałem okazję obejrzeć film z obozu w Groß-Rosen trwał jakieś 40min (od kumpla z Niemiec) nie wiem z kąt go miał ale był bardziej drastyczny.
A i ludzie niczego się nie nauczyli z okresu II wojny światowej bo np. Żydzi z zwierzyny stali się myśliwymi chodzi mi o to że teraz to oni okupują Palestynę i tam też nie mają za dobrze

ocenił(a) film na 7
Baltazar25

A ja miałem wrażenie że to dzieje się wręcz na innej planecie albo tak dawno, że to pewnie nie jest prawdą. Niestety czas wszystko relatywizuje i znieczula nasze wyobrażenia o tamtej historii. Dokument przyznaję, żę jest świetnie nakręcony i zmontowany, wzbogacony komentarzami Żydów, którzy przetrwali, niemieckiego filmowca i narracją lektora prowadzącego opowieść. Pozycja obowiązkowa na lekcjach historii. Ku przestrodze.

ocenił(a) film na 10
chilipepper

czy w filmie kamerzysta jest aktorem czy starym autentycznym SSmanem?

ocenił(a) film na 9
medical_brothers

operator kamery to nie jest Schutzstaffel tzw. SS tylko zwykły wermachtowiec
ps. a i prawdopodobnie aktor dobrany do filmu choc podobny do młodego Nimca

ocenił(a) film na 9
chilipepper

Nie tylko niemcy mieli KL Ruskie, Korea, Chiny mają do tej pory
ps. Pierwsze znane obozy mieli Hiszpanie, 1896 ,Brytyczycy 1889-1902 czy Amerykanie 1900r

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones