PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557837}

Niedokończony film

A Film Unfinished
7,5 3 317
ocen
7,5 10 1 3317
8,2 5
ocen krytyków
Niedokończony film
powrót do forum filmu Niedokończony film

I DLA TYCH CO TEN OBOWIĄZKOWY DOKUMENT MAJĄ ZAMIAR OGLĄDAĆ....
(dla tych drugich- nie czytajcie.. proszę- dopiero po obejrzeniu)

Zacznę od tego, że mimo wysokich ocen , obejrzała bym ten materiał bo JUŻ historia Polski mnie interesuje mimo, że mając lat 15 było inaczej (wina nauczycieli i systemu nauczania) :) dodam, że jestem mimo wszystko pozytywnie zaskoczona, tym, że pierwszy raz ocena użytkowników jest w końcu trafna co do danego "filmu" ... mam nadzieję ogromną, że osoby wiekowo anonimowe a przez swoje wypowiedzi demaskujące ich adekwatnym do ich wieku językiem i sposobem bycia... tj. robiącym sobie "jaja" wulgarnym w wypowiedziach i gadającym głupoty, mówiąc w prost bez żadnych aluzji ,czy sarkazmów ludzi w wieku 17-20 lat oceniają ten dokument, bądź po zapoznaniu się z nim w całości będą dawać mu ocenę najwyższą!
Dochodząc do meritum... 1:21:57 ( w mojej wersji filmowej i programie do odtwarzania filmów) jest ujęcie idealnie pokazujące jak do tych (nie powiem kobiet) a podkreślam ludzi! był przekazany wyraźny rozkaz wykonania takiej a nie innej czynności, czyli "odgrywania fałszywych ról"
Tragizm sam w sobie w tym momencie , polega na tym, że w ujęciu trwającym od pokazania różniących się butów obu pań ("standardów życiowo-majątkowych") widać jak ta "bogata" kobieta od środka się buntuje, jak ma dosyć , jak po chwili pada rozkaz... kiedy nagle obie kobiety spoglądają w stronę tego SS... k... <...&!@# WA i zaczyna się wymuszona gra "aktorska"
A na zakończenie mej wypowiedzi dosyć wyczerpującej i może już nudnej, powiem:
Że ani ja, ani Ty, ani rodzic, ani nauczyciel (chyba, że żył tam, w tych tragicznych latach) nigdy nie będzie czuł tego co osoby , które przeżyły a raczej śmiało można powiedzieć przetrwały ten horror, który był dopiero początkiem dla wielu innych....
Jeżeli mamy mieć w sobie patriotyzm, i nasze dzieci- to książki nie wystarczą i nudne pitolenie , ważne aby pokazywać dowody! Brutalny tragizm tego co przeżyli Żydzi, przecież też Polacy i inni- i Ci co w XXI wieku przeżywają teraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wojna każdy wie, że jest zła... ale pamiętajmy, że i opłacalna!!! Dla kogo? Nie dla mnie broń Boże, tylko dla tych, którzy chcą władzy....

ocenił(a) film na 9
anielka0000

A, i jeszcze jedno... ja osobiście oglądając ten dokument nie odczuwałam agresji w stosunku do Niemców, oglądałam ten materiał w ciszy i w szoku co do zachowania SAMEGO człowieka... nie mogę tego pojąć, jak można mieć uprzedzenia CZŁOWIEK DO CZŁOWIEKA.. Przecież Nie ważny kolor skóry, nie ważny kolor oczu, nie ważny kolor włosów , nie ważna tusza, nie ważna wiara... to przecież ta sama czerwona krew, komórki rogówki, długością praktycznie taki sam kręgosłup- nie wierzysz? różnimy się długością rąk, nóg , szyi..., stawy, te same atomy, i pierwiastki ! TO GATUNEK CZŁOWIEKA !!!! UWAŻAM, że chyba najlepszym rozwiązaniem jest ŻYĆ nie oglądając TV ( bo mediom ufać nie można zwłaszcza - dla tych co jeszcze się zastanawiali- po tym materiale chyba warto odpuścić...), nie czytać książek (bo też pranie z mózgu potrafią zrobić a i tak autor się wzbogaci jak ją przeczytasz...), gazet też nie ... i nie dokończę wypowiedzi... z czasem sami się przekonacie- uwaga to moje osobiste zdanie....

ocenił(a) film na 8
anielka0000

Film ten pokazuje naprawdę unikatowe obrazy zarejestrowane na taśmie filmowej a mające miejsce całkiem niedawno, bo kilkadziesiąt lat temu...zgadzam się całkowicie z anielką0000. Dla mnie bardzo ważny dokument. pozdrawiam

anielka0000

Ta kobieta która jest pokazana jako ta bogata (1:22:16 sekund) - tu moim zdaniem ewidentnie widać iż była bita i zastraszana. Obraz bardzo wstrząsający... Bardzo...

ocenił(a) film na 9
kAdamek

"Pianista" ukazał Getto z zewnątrz w sposób niezwykły...
Jednego nie udało mu się zrobić...

Ukazać to "coś" co mają Ci ludzie w oczach...żaden aktor tego nie jest w stanie zagrać.

Film wstrząsający, mocny, prosty, zrobiony w sposób perfekcyjny. Lektor, jego sposób narracji= Pięknie opowiedziana historia o tak przykrych i uwłaczających człowiekowi rzeczach.

ocenił(a) film na 9
anielka0000

nie chcę zabrzmieć jak stara flądra, ale słyszę, że założycielka tego wątku jest młoda i CIESZĘ się bardzo, że interesuje się historią ( czy kilkadziesiąt lat to wogóle historia?) Polskia zwłaszcza Żydów. Od jakiegoś czasu ten temat i mnie zajmuje i w duchu ubolewałam że ludzie w wieku szkolnym nie mają inie chcą mieć na te tematy zielonego pojęcia :) mysliłąm się - super!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones