Die Unendliche Geschichte

1 godz. 42 min.
7,3 72 430
ocen
7,3 10 72430
6 850
chce zobaczyć
7,0 8
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":8}
{"type":"film","id":8103,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Die+Unendliche+Geschichte-1984-8103/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Niekończąca się opowieść
 • rozkminator ocenił(a) ten film na: 9

  Nie chodzi mi o kontrast wizualny. Ten jest oczywisty. Wplywa jednak na to, co mam na mysli - roznice w grze aktorskiej (glownie dzieci) kreconych posrod scenografii, a dzisiejszym greenscreenem. Jako punkt odniesienia posluze sie "Mostem do Terabithii", bo z tego co wiem rowniez jest uznawany za dobry film z tego gatunku, a reprezentujacy inne pokolenie. O co mi dokladniej chodzi? Aktorzy w "Moscie..." mimo ze widac ze sie staraja, to ewidentnie za czesto rozgladaja sie dookola z pustym wzrokiem, interakcja z ich wyobrazeniami jest malo przekonujaca mimo teoretycznie technicznie lepszych mozliwosci. W "Niekonczacej..." moze miejscami aktorstwo traci sucharem, ale kiedy aktorzy wchodza w interakcje z otoczeniem to widac ze jest to prawdziwe, zaznaczam: nie "realistyczne" ale "prawdziwe", bo wiemy ze to otoczenie JEST. Potrzebujemy wiecej tego typu filmowania i na szczescie niektorzy nam to zapewniaja (Mad Max Fury Road hehe), ale jest tego dzis zdecydowanie zbyt malo!

 • iza198444 ocenił(a) ten film na: 8

  rozkminator Masz racje!madre slowa!

 • Maikeru1995 ocenił(a) ten film na: 8

  rozkminator Szkoda, że w raz z kolejnymi częściami był już tylko gorzej...
  http://maritrafilms.blogspot.com/2016/04/klasyki-ktore-nie-p...

 • Maikeru1995 Szkoda że kolejnych części nie reżyserował Wolfgang Peterson ):

 • rozkminator Co do aktorów w ''Moście ...'' - Osobiście nie zauważyłem zbytniego rozglądania się dookoła, widać raczej u młodych aktorów skupienie na twarzy .