PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649711}

Niewidzialny wróg

Eye in the Sky
6,6 10 160
ocen
6,6 10 1 10160
7,0 3
oceny krytyków
Niewidzialny wróg
powrót do forum filmu Niewidzialny wróg

Pięknie pokazali do jakich absurdów prowadzą demokratyczne rządy. Nie wiem czy taki był cel autorów filmu ale oprócz komedii nie widziałem filmu, w którym by tak dobitnie pokazano, że demokracja to najgłupszy z systemów.

Janekkowalski2011

dawno uważałem już że w przypadku takich gości jak ty powinien być faszyzm.
wzbogaciłbyś gościu naturę o bezcenne mikro elementy.....

ocenił(a) film na 3
tisoc

No ale przecież mamy faszyzm. Państwo rządzi i państwo może wszystko. A takie elementy jak ty mogą chodzić w mundurach i mówić innym jak mają żyć.

Janekkowalski2011

coś ci się znowu poprzestawiało pod sufitem
ja nie chodzę w mundurze i nie mówię ludziom jak żyć

ocenił(a) film na 3
tisoc

Życzyłeś mi życia w faszyzmie czyli życzyłeś mi faszystowskiego zamordyzmu. W każdym faszyzmie mundur wojaka czy policjanta ma swoistą wymowę i moc. Więc jesteś wirtualnym faszystą w mundurze, który mówi mi, że dla mnie leszy jest faszyzm. No ale, że jesteś raczej tępy to możesz mieć trudność ze zrozumieniem tej metafory ;-)

Janekkowalski2011

nigdzie nie życzyłem ci życia w faszyzmie, wyraziłem tylko swój pogląd i nie było to życzenie skierowane do ciebie, a tylko wyartykułowanie swojej opinii, panie interpretatorski.
twoje myślenie jest tak popaprane jak ty sam; faszyzm=mundur a w dzisiejszych czasach to już tylko wirtualny. wiesz twoja głupota przeraża i na każdym kroku boleśnie widać jak nie dajesz sobie z nią rady. zgłoś się do psychiatry jest nadzieja, że ci pomoże i nie jest jeszcze za późno. bez odbioru

tisoc

Jesteś chorym bydlakiem.

JackCarver

a czemuż to?

Janekkowalski2011

tisoc - nie kompromituj się kolego nie masz pojęcia czym jest faszyzm i jeszcze gorszy od niego komunizm...

tuti666

naucz się czytać ze zrozumieniem

Janekkowalski2011

Demokracja jest najlepszym systemem wybierania władzy i rządzenia, jednak pod warunkiem, że społeczeństwo demokratyczne nie składa się w większości z imbecylów, którzy nie potrafią odróżnić prawdy od kłamstwa, ani nawet zwyczajnie myśleć, nie mówiąc już o jakiejś tam realnej wiedzy na temat otaczającej ich rzeczywistości.
W takim wypadku demokracja jest wyjątkowym zagrożeniem i początkiem paskudnego totalitaryzmu. Co widzimy na przykładzie naszego kraju w tej chwili. Choć u nas na razie tylko bije się i skazuje na grzywny i inne podobne kary ludzi wyjątkowo niewygodnych, a nie zabija lub wsadza do obozów, choć nasz kanclerz pewnie by tego chciał. Na nieszczęście wybrał on metodę powolnego gotowania żaby, a nie wyrzucenia jej do wrzątku. I większość oczywiście nie widzi, że jest właśnie podgrzewana...

ocenił(a) film na 3
JackCarver

Demokracja jest najlepsza chociaż nigdy nie będzie mogła działać sprawnie bo ludzie to debile ;-) Fajnie, że nam objawiłeś swą mądrość ;-)

JackCarver

Demokracja ma szansę funkcjonować tylko na poziomie lokalnym. Niestety ludzie zapatrzeni są w USA- olbrzymi kraj w którym niby to demokracja działa. To jest teatr, w Stanach zawsze rządziła Merytokracja. Kiedy teraz stali się zakładnikami własnej propagandy i ludzie niekompetentni dochodzą do głosu w sprawach publicznych, USA płonie. Zresztą co trzeba mieć w głowie, zęby uważać że kilka milionów ludzi zgodzi się jakiejś sprawie? Jest to możliwe może kiedy rozłożymy sprawę na czynniki pierwsze i zostanie tylko za albo przeciw w jakimś szczególe. To zajmuję masę czasu, a polityka jest skomplikowana. Zresztą nawet sprowadzając to do najprostszej sprawy wychodzi prędzej wojna domowa niż jakieś porozumienie. Najlepszy przykład:

Aborcja. Czy każdy człowiek ma prawo do życia czy nie? Jeśli tak to kiedy to życie się zaczyna. Sprawa w demokracji ciągnie się latami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones