PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32598}

Niewierna

Unfaithful
7,2 36 438
ocen
7,2 10 1 36438
7,2 4
oceny krytyków
Niewierna
powrót do forum filmu Niewierna

Po tym filmie było mi tak strasznie żal jego postaci że polubiłam Gere'a.
Świetny film!Polecam!

ocenił(a) film na 9
wild_wolf

Również go polubiłam po tej roli ;) w dodatku świetnie zagrał, Diane Lane też bardzo dobrze odtworzyła postać Connie.
Wspaniały, zaskakujący film, polecam !

ocenił(a) film na 9
smutna_krolewna

ps. daje 9, tylko i wyłącznie dlatego że cały czas nurtuje mnie to że detektywi szukają mordercy. Wiem ze powinno to być nieistotne tym bardziej kiedy Connie mówi do męża że przejdą przez to razem dzień po dniu i nie w tym jest istota filmu, ale chcialabym móc odetchnąć z ulgą że po tym co przeszli uda im sie odbudowac małżeństwo i że nie wpadnie im za 10 lat policja po Richard'a i wszystko na marne ;P
ech.. ;)

ocenił(a) film na 10
smutna_krolewna

hehe to chyba dobrze, że nie widziałaś alternatywnego zakończenia :)

A co do Gere'a to również uwielbiam go w tej roli. On biedny często grał takich podstarzałych lowelasów i w tych komediach i w ogóle i zwykle mnie zniechęcał, ale za ten film mam do niego szacunek. I tak samo za rolę w "Przepowiedni" - tam też jest tak na poważnie i też widać, że to jednak bardzo dobry aktor.

W sumie też w "Red Corner" był niezły, tylko mało już ten film pamiętam. I w "Amerykańskim żigolaku".
Ale jak na razie to najbardziej lubię jego role w "Niewiernej" i "Przepowiedni", bo to są takie porządne, poważne role dojrzałego aktora. Bez żadnego mizdrzenia się itd. Faktycznie dramatyczne.

smutna_krolewna

Bardzo mi się spodobał szukam go z lektorem pl

ocenił(a) film na 8
DAR32

"hehe to chyba dobrze, że nie widziałaś alternatywnego zakończenia :)" zrób SPOILER albo napisz mi w wiadomosci bo jestem ciekawa :P

ocenił(a) film na 10
wild_wolf

ok,
----- UWAGA SPOILER ----

tylko ja te dodatki oglądałam parę lat temu, a nie chce mi się teraz szukać tego dvd. Strasznie mam oblężone półki filmami i nie stosuję żadnej metody, by potem łatwo znaleźć dany tytuł. Przy czasie więc upewnię się jeszcze czy dobrze to zapamiętałam. Alternatywna końcówka jest dość krótka i polega na tym, że on decyduje się oddać w ręce policji. Siedzi wraz z żoną w samochodzie przed posterunkiem i jeszcze rozmawiają i chyba snują marzenia jak mogło by być. Kurcze, w sumie, to jednak mało pamiętam. W każdym razie głównie chodzi o to, że jednak nie decyduje się uciekać czy ukrywać tylko przyznać się do morderstwa.
Postaram się potem poszukać tę płytkę i przypomnieć to sobie, i w razie potrzeby sprostować.
Generalnie, gdy kupowałam dvd, to bardzo się napalałam na dodatki i to alternatywne zakończenie (specjalnie szukałam wydania z dodatkami), a są to bardzo krótkie sceny. Podobają mi się i fajnie je mieć, ale myślałam, że jest tego więcej.

Z ciekawych filmów z Gerem w roli bardziej dramatycznej polecam "Mr. Jones" i "Przepowiednię". Na swój sposób ciekawy jest też "Drapieżnik" z tymże jest dziwna sprawa odnośnie tego filmu - powstały dwie wersje - na USA i Europę i te wersje bardzo mocno się różnią. Osobiście o wiele bardziej wolę wersję na USA (którą zdobyłam z sieci) niż wersję na Europę, którą kupiłam na dvd. Z tymże ciekawie jest zobaczyć jak bardzo różne filmy można nakręcić stosując rózny styl montażu, stosując tą samą muzykę, ale w nieco inny sposób i zmieniając szereg scen (przebiegu historii). Szczególnie ciekawe jest to, że postać grana przez Gere'a raz wypada całkiem klimatycznie jak i w ogóle cały film ma niezły klimat (ta wersja na USA), a w drugim przypadku jego gra jest taka no przeciętna, nie rzuca na kolana. Jednak cała ta oprawa i szczególnie montaż mają ogromny wpływ na efekt końcowy i także to jak odbiera się grę poszczególnych aktorów (czy jako bardziej sztuczną, czy bardziej naturalną itd.).

ocenił(a) film na 8
Eleonora

Jelsi chodzi o Gere'a to polecam przede wszystkim "Lek Pierwotny", swietna rola, oraz przrde wszystkim bardzo dobry film;)

ocenił(a) film na 8
Eleonora

Dzieki! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones