PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=177125}

Niewinność

Innocence
6,5 998
ocen
6,5 10 1 998
7,3 3
oceny krytyków
Niewinność
powrót do forum filmu Niewinność

Film bardzo powolny. Jego fabułę da się opowiedzieć w 2 zdaniach. Pomijając oczywiście te wszystkie symbole. W dodatku liczyłem, że na koniec będzie trochę więcej o adaptacji tych dziewczynek w nowym dla nich środowisku. W sumie cały film dążył jakby do tego. Ze szczegółami było pokazane ich życie. Były odcięte i izolowane od świata. Gdyby było pokazane ich życie po szkole moja ocena była by wyższa. A okazuje się, że niby adaptują się bez żadnego problemu co wydaje mi się kompletną bzdurą. Film dodatkowo mocno naciągany. Dzieci ciągle bez opieki, nie ma bardzo ostrego rygoru, a mimo to są ułożone.

Jest to jeden z tych filmów, o których nie wypada mówić źle. Jest nafaszerowany symboliką więc jest kierowany do bardziej ambitnych odbiorców. Nikt nie chce wypaść na takiego, co nie rozumie przesłania, więc ocena powinna być wysoka. Zarykuję to, że ktoś mnie nazwie imbecylem i powiem wprost, że film jest bezsensowny i zwyczajnie kiepski, choć może moją ocenę bardzo zaniżyło to niespełnienie obietnicy (którą miałem wrażenie film nam daje w chwili ukazania świata za zegarem).

ocenił(a) film na 5
anton868

No mi się film średnio podobał, bo strasznie ta akcja się działa wolno i takie nijakie to zakończenie... SPOJLER Nie czytałam książki i dlatego nie podobało mi się, że nie wiadomo, co się dzieje z dziewczynką której udaje się uciec, z tą która zostaje wybrana przez dyrektorkę albo skąd w ogóle one znajdowały się w tej szkole... Skoro jedna z nich po śmierci została na miejscu spalona to pewnie nie miały rodziny, jakieś sieroty po wypadkach, trudno stwierdzić tak naprawdę, bo Iris miała brata i rodziców co na początku było wspominane, także to wszystko pozostało niewyjaśnione i mgliste...

ocenił(a) film na 3
Angelic_Wings

Hey, Angelic, wydaje mi sie, ze zbyt doslownie probujesz podejsc do tego filmu. To film metafora. Jesli nie wytlumaczyli skad sie one tam biora,, to znaczy ze to nie jest istotne.

ocenił(a) film na 7
Angelic_Wings

Dla sensu filmu, co w zasadzie ogranicza się do tytułu nie potrzeba pokazania tego, co się dzieje po opuszczeniu domu. Można się w sumie domyśleć inicjacji seksualnej itd.

Ta, co ucieka ginie od strzału. W scenie słyszymy strzał, a ja sam zastanawiałem się, czy dobrze usłyszałem. Jednak pada kolejny i odległa postać dziewczynki upada. Pytanie - dlaczego pozostawione do interpretacji. Spalenia nie interpretuję natomiast dosłownie. Gdy dziewczynka znika Nauczycielki muszą jakoś poradzić sobie z wyjaśnieniami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones