PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693142}

Niezłomny

Unbroken
7,2 75 554
oceny
7,2 10 1 75554
4,8 10
ocen krytyków
Niezłomny
powrót do forum filmu Niezłomny

Ciekawe czy ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy, i zrobi wznowienie tej książki w wydawnictwie
znak. Polowałem na tą książkę prawie 4 miesiące, w końcu kupiłem za okazyjną cenę na allegro.
Polska to jednak zaścianek, wydaje się masę idiotycznych biografii i zupełnie małowartościowych
pozycji a jest problem z wydaniem czegoś godnego uwagi, dopiero tuż przed premierą filmu pojawi
się w księgarniach z oprawą graficzną żywcem wziętą z filmu. Dlaczego czytelników w Polsce też
traltuje się jak idiotów i szarą bezmyślną masę ?

ocenił(a) film na 9
egzik01

Ja na książkę Księgowy Mafii polowałem ponad rok a i tak kupiłem ją za 70 zł, książkę Niezłomny na szczęście miałem kupioną wcześniej. Po prostu dla tej konkretnej książki nakład był niewielki i po pewnym czasie się skończył, a wydawnictwo miało kolejne plany, więc nie dodrukowywało więcej egzemplarzy, tak to już jest, że tytuły, które są powszechnie dostępne jednego roku, z czasem mogą stać się białymi krukami i ciężko jest dostać. Doskonale rozumiem frustrację spowodowaną ciągłym, bezowocnym poszukiwaniem książki, ale nie przesadzajmy, tak jak mówiłem, dla każdej książki jest ustalony określony nakład, jak się wyczerpie no to trzeba niestety często przepłacać lub liczyć, że wydawnictwo zdecyduje się na dodruk. Pozdrawiam :)

wyjec007

wyjec007, akurat tak się składa że na księgowego mafii poluje już od dłuższego czasu, niestety bezskutecznie, ostatnio znalazłem jednak w bibliotece i mam zamiar wyporzyczyć. Zgadzam się z Tobą sęk w tym że w Polsce często fajne i ambitne tytuły nigdy nie doczekają się wydania, mozna liczyc w takim przypadku tylko na niszowego wydawnictwa. Najbardziej zirytowało mnie to że za nic w świecie nie mogę dorwać biografii Carla Gustava Junga pt "Wspomnienia, sny, myśli" nie ma tego nigdzie w przystępnej cenie a przykładów mógłbym mnożyć. I jak historia brata Escobara, warto przeczytać ta książkę ?

ocenił(a) film na 9
egzik01

Zdecydowanie warto. Dużo wcześniej przed przeczytaniem obejrzałem chyba większość, jeśli nie wszystkie filmy dokumentalne lub takie, w których Escobar był wspomniany. Od kiedy usłyszałem o nim ta historia największego bossa narkotykowego wywoływała u mnie jakiś nienasycony głód informacji na temat kartelu, całej tej historii przemytu kokainy, a jakieś 4 lata temu obejrzałem Kokainowi Kowboje i od tamtej pory łykam wszystko co związane z tą tematyką, czy to filmy czy książki, które zresztą sukcesywnie kolekcjonuję, chociażby niesamowita historia Jona Robertsa w książce Prawdziwy gangster, ale te dotyczące polskiej "mafii" również. Wracając do tematu, książka wciąga jak cholera, ja przeczytałem ją w 2 dni i to tylko dlatego, że czytałem ją jeszcze w angielskiej wersji z pdfa znalezionego w necie :) Ale na koniec muszę przyznać, wspomniany "Prawdziwy gangster" Jona Robertsa jest jeszcze lepsza, historie tam opisane związane z prochami, balangami dilerów i przewijającymi się co chwila znanymi nazwiskami ze świata szołbiznesu... w głowie się to nie mieści. Tak samo jak czekam na film Niezłomny, tak też czekam na film na podstawie książki Robertsa, Mark Wahlberg ma zagrać główną rolę, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

egzik01

Matras właśnie zbiera zamówienia na przedsprzedaż nowego wydania. 30zł.

ocenił(a) film na 8
egzik01

Znak wydaje właśnie nowe wydanie w cenie około 30 zł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones