Divergent

2 godz. 23 min.
7,0 207 827
ocen
7,0 10 207827
22 362
chce zobaczyć
4,8 8
ocen krytyków
{"rate":4.75,"count":8}
{"type":"film","id":629764,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Divergent-2014-629764/tv","text":"W TV"}]}

W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

opis dystrybutora kino

W dystopijnym Chicago nastoletnia Beatrice Prior próbuje zmierzyć się z problemami, jakie stawia przed nią społeczeństwo, które dzieli ludzi na podstawie cech charakteru: Prawość (szczerość), Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwagę), Serdeczność (pokojowe nastawienie) i Erudycja (inteligencję). Występuje ona ze swojej frakcji i dołącza do konkurencyjnej grupy, gdzie zakochuje się w pewnym tajemniczym mężczyźnie.

aagnieszkanow
opis użytkownika

Chicago. Społeczeństwo dzieli się na pięć grup. W tym świecie: Altruiści - niosą pomoc, Prawi - rozsądzają spory, Serdeczni - uprawiają rośliny i zajmują się hodowlą zwierząt, Erudyci - rozwijają nauki oraz Nieustraszeni - pilnują porządku. Każdy, kto ukończył 15 lat musi przejść specjalny egzamin. Jeśli go ukończoną z oceną pozytywną przechodzi dalej; jeśli się nie powiedzie - musi żyć w odosobnieniu.
Jedną z osób należących do Altruistów jest Beatrice "Tris" Prior (Shailene Woodley). Obecnie dziewczyna nie pasuje do żadnego teamu, ale mimo to trafia do Nieustraszonych, gdzie trenerem jest Tobias Eaton (Theo James). Nastolatka pod jego czujnym okiem odbywa mordercze treningi. Wkrótce okazuje się, że ktoś zaplanował spisek na ostatnią grupę. Tris wyrusza więc w podróż, której celem jest poznanie prawdy o Nieustraszonych.

krzysztofek1003
opis użytkownika